2017. 06. 27. kedd - László 17°C | 33°C Még több cikk.

Ma is folytatódtak a magyar sikerek az úszó Eb-n

A második nappal folytatódott péntek délelőtt a Debrecenben megrendezett 11. rövidpályás úszó Európa-bajnokság. Délelőtt nyolc számban rendeztek előfutamokat, amelyeken a folytatódtak a csütörtöki magyar sikerek.
A tegnapi bronzérmes Verrasztó Evelyn ugyanis új országos csúccsal és harmadik legjobb idővel jutott be a 100 méteres női gyorsúszás elődöntőjébe. A számban Hosszú Katinka is indult, ő a 12. helyen végzett, így ő is ott lesz a délutáni elődöntőben.

A nap leginkább várt száma, a férfi 400 méteres vegyes úszás komoly küzdelmet hozhat, Cseh László és Kis Gergő mellett ott lesz ugyanis a délutáni döntőben Luca Marin, a magyarok legfőbb riválisa is. Az olasz klasszis a legjobb időt úszta a délelőtti elődöntőben, de nem sokkal maradt el tőle a másodikként továbbjutott Kis Gergő és a harmadik Cseh Laci sem. A finálé óriási küzdelmet ígér.

Dara Eszter és Bordás Beatrix is ott lesz az 50 méteres női pillangóúszás elődöntőjében. Dara a 15. Bordás pedig a 13. helyen jutott tovább, új országos csúcsot úszva. A szám elődöntőjét és döntőjét is péntek délután rendezik. Nem sikerült viszont döntőbe jutnia 200 méter mellen a tegnap ezüstérmet szerző Kovács Emesének és Bor Katalinnak sem. Kovács a 12., Bor pedig a 19. helyen végzett.

Az egyik legnépesebb mezőny a 100 méteres férfi gyorsúszásnál állt rajhoz, összesen 60 versenyző indult a számban, köztük Takács Krisztián. A fiatal magyar sportoló végül 35. lett az előfutamokban, így nem jutott tovább. A női 800 méteres gyorsúszó számban két magyar is indult, Nagy Réka végül az ötödik, Szeder Fanni pedig a nyolcadik helyet szerezte meg. Az aranyérmet a francia Coraile Balmy nyerte.

Cseh László világcsúccsal győzött - négy magyar érem

Nagyszerű eredményekkel zárta a magyar csapat a 11. rövidpályás úszó Európa-bajnokság nyitónapját… Tovább olvasom