2017. 11. 24. péntek - Emma 4°C | 11°C Még több cikk.

Magyar Nagydíj: Vettel nyerte a jubileumi futamot

A négyszeres világbajnok Sebastian Vettel, a Ferrari német pilótája nyerte vasárnap a jubileumi, 30. Magyar Nagydíjat a Hungaroringen.

Vettel nyerte a jubileumi futamot

A 28 éves versenyző idén másodszor, pályafutása során pedig 41. alkalommal nyert futamot. A Ferrari legutóbb 2004-ben, a hétszeres vb-győztes német Michael Schumacher révén ünnepelhetett Mogyoródon, ahol Vettelnek mostanáig nem sikerült győznie.

A meglehetősen kaotikusan alakuló versenyen az orosz Danyiil Kvjat (Red Bull) lett a második, míg csapattársa, az ausztrál Daniel Ricciardo a harmadik. A vb-címvédő brit Lewis Hamilton (Mercedes) hatodikként ért célba, megelőzve márkatársát és összetettbeli legnagyobb riválisát, a német Nico Rosberget, aki a nyolcadik helyen végzett.

Bianchira emlékeztek a rajt előtt

A múlt pénteken elhunyt Jules Bianchira emlékeztek a 30. Forma-1-es Magyar Nagydíj vasárnapi futamának rajtja előtt.

A Hungaroring rajtrácsa előtt kiterített vörös szőnyegen a Marussia 25 évesen életét vesztett pilótájának családja egyesével fogadta a mezőny versenyzőinek részvétnyilvánítását, ezt követően mindenki körbe lehelyezte bukósisakját, a végén pedig a francia sportoló fejvédője került középre.

A résztvevők egyperces csenddel adóztak Bianchi emléke előtt.

Jules Bianchi tavaly október 5-én a Japán Nagydíjon szenvedett balesetet, amikor nekicsúszott a német Adrian Sutil autóját mentő darunak. November közepéig a jokkaicsi Mei kórház intenzív osztályán ápolták, majd miután képessé vált az önálló légzésre, a nizzai egyetemi kórházba szállították. Megműtötték, majd kómába esett. Haláláról családja múlt szombaton értesítette a nyilvánosságot, kedden szülővárosában, Nizzában helyezték végső nyugalomra.

A 30. Magyar Nagydíj képekben. MTI galéria

Bianchi családja is részt vesz a megemlékezésen

Jules Bianchi családja részt vesz a 30. Forma-1-es Magyar Nagydíjon, amelynek rajtja előtt 15 perccel egyperces csenddel emlékeznek meg a múlt pénteken elhunyt francia pilótáról.

Bianchi nyolc családtagja, köztük édesanyja, édesapja és testvérei érkeztek Magyarországra az F1 kereskedelmi jogait birtokló Bernie Ecclestone meghívására.

A világbajnoki címvédő Lewis Hamilton sisakján és autóján egyformán egy-egy felirat olvasható majd a jubileumi futamon, ezzel tiszteleg a 25 éves korában elhunyt versenyző előtt. Hamilton mellett több versenyző is hasonlóan emlékezik majd a francia pilótára.

Bianchi tavaly októberben szenvedett súlyos fejsérülést a Japán Nagydíjon bekövetkezett balesetben. November közepéig a jokkaicsi Mei kórház intenzív osztályán ápolták, majd miután képessé vált az önálló légzésre, a nizzai egyetemi kórházba szállították. Megműtötték, majd kómába esett. Haláláról családja múlt szombaton értesítette a nyilvánosságot, kedden szülővárosában, Nizzában helyezték végső nyugalomra.

A Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) hétfőn jelentette be, hogy nem adják ki többet a Bianchi által használt 17-es rajtszámot a Forma-1-ben, ezzel tisztelegve a francia versenyző előtt. A tavaly bevezetett szabály szerint a pilóták választhattak maguknak rajtszámot, amelyet a pályafutásuk végéig használnak.

Tour de France: Froome másodszor győzött, Greipelé az utolsó szakasz

A várakozásnak megfelelően Christopher Froome nyerte meg a 102. Tour de France országúti kerékpáros… Tovább olvasom