2017. 04. 25. kedd - Márk 6°C | 20°C Még több cikk.

Magyar vereség a férfi kézilabda-EB-n

Nem sikerült megismételni a spanyolok elleni bravúrt a magyar válogatottnak. Gyakorlatilag az előző meccsekkel mindkét csapat bejutott már a középdöntőbe, így most a pontszerzés volt a tét.
Második mérkőzésén a világbajnok Németország ellen lépett pályára a magyar férfikézilabda-válogatott.
Külön érdekessége volt az összecsapásnak, hogy Mocsai Tamás leendő klubedzője, Markus Baur (Lemgo) ellen lépett pályára.

Nem kisebb feladat, mint a világbajnok német válogatott várt férfikézilabda-csapatunkra az Európa-bajnokság második csoportmérkőzésén.

Skaliczki László tanítványai a spanyolok elleni fölényes siker után azzal a tudattal léphettek pályára, hogy esetleges újabb győzelemmel akár négy pontot is vihetnek a középdöntőbe, ami abszolút felülmúlta volna az előzetes várakozásokat.

Az első félidőben jól védekezünk, keményen támadunk, komoly koncentrálásra kényszerítve az ellenfelet, a küzdelem eredménye 12-13 a németeknek. A második félidőt a magyar csapat kezdte, az egyenlítés helyett Hens lőtt gólt. Majd a szokásosnak mondható hullámvölgy (16-21) után sikerül 21-23-ra felhozni magunkat. Végül nem sikerült megismételni a spanyolok elleni bravúrt a magyar válogatottnak.
A norvégiai kézilabda-Európa-bajnokság C-csoportjában a második körében a papírforma érvényesült, a németek 28-24-re győztek, a magyar csapat vasárnap Fehéroroszország ellen fejezi be csoportküzdelmeit.