2016. 12. 10. szombat - Judit 0°C | 9°C

Magyarország - Belorusszia - Nézze újra finn kommentárral

Nem sikerült a bravúr a magyar jégkorong válogatottnak, és 3-1-re kikapott Fehéroroszország legjobbjaitól a svájci A csoportos világbajnokság szerdai csoportmérkőzésén, így eldőlt, hogy péntektől a kiesés ellen kell küzdenie.
Nem kezdődött valami jól az összecsapás a magyarok számára, hiszen egy kiállítást követően a fehéroroszok emberelőnyből voltak eredményesek. Kaluzsnyij egy remek támadás végén mattolta Szuper Leventét. A kezdeti álmosság után aztán magára találtak Ladányi Balázsék, több ígéretes helyzetet is kialakítottak, de a jó formában lévő Mezin mindig hárítani tudott.

A második játékrészben egyből támadólag lépett fel a magyar nemzeti csapat, és a 26. percben Peterdi Imre Ladányi zseniális passzát értékesítette. A gól után magasabb fokozatba kapcsoltak a fehéroroszok, de a magyarok állták a sarat, így a záró felvonás előtt 1-1 állt az eredményjelző táblán.

Az utolsó 20 percben is sokáig remekül játszottak a magyarok, több helyzetet is kialakítottak, de a vezető gól nem akart összejönni. Az 55. percben aztán a fehérorosz kapu előtti buliból indultak meg a belaruszok, és a kiugró Ugarov az elfekvő Szuper felett a hálóba lőtt. A hajrában mindent megtett a magyar együttes - legalább az egyenlítésért -, még Szupert is lehozta a kapuból, de nem jött össze az egalizálás sőt, Grabovszki üreskapus góljának köszönhetően végül 3-1-re nyertek a fehéroroszok.

A magyarok így péntektől a kiesési csoportban folytathatják, ahol az A csoportban maradásért küzdhetnek. Azért még izgulniuk kell a magyaroknak, hogy a németek ne kerüljenek ide, mert ők nem eshetnek ki, mivel jövőre náluk lesz az A csoportos vb.