2016. 12. 11. vasárnap - Árpád -2°C | 7°C

Magyarország a harmadik helyen végzett a ciprusi tornán

A magyar labdarúgó-válogatott – miután tegnap legyőzte a letteket – harmadik helyen végzett a ciprusi négyes tornán.
Magyarország–Lettország 2–0 (1–0)
Ciprus, felkészülési torna, a 3. helyért. Limasszol, 200 néző. Vezette: Kallis (ciprusi).
Magyarország: Fülöp – Csizmadia, Balogh B., Vaskó, Pollák – Filkor (Tóth), Zsidai, Tőzsér (Rodenbücher) – Kanta (Sándor Gy.) – Farkas II. B. (Tisza), Priskin (Hrepka). Szövetségi kapitány: Várhidi Péter. Gólszerző: Priskin (31., 50).

Várhidi Péter szövetségi kapitány úgy döntött, hogy a tegnapi tizennyolcas meccskeretbe nem nevezi Husztit, Gerát és Vanczákot, míg a kezdőben három újoncnak (Vaskó, Zsidai és Filkor) szavazott bizalmat.
Az első percek enyhe magyar mezőnyfölényt hoztak, a 10. minutumban Tőzsér 30 méteres lövését védte Kolinko. Ezt követően az ellenfél is „felébredt", a lettek előtt is adódtak lehetőségek. De a vezetést a mieink szerezték meg. A 31. percben Kanta adott be balról, a felfutó Tőzsér 19 méterről lőtt, a kapus Priskin elé ütötte a labdát, aki közelről nem hibázott, 1–0. Majd a szünet után ott folytatta, ahol előtte abbahagyta. Az 50. percben lett szabadrúgást követően kifejeltük a labdát, amiből gyors magyar kontra indult. Farkas átjátszotta védőjét, Priskinhez passzolt, ő pedig 10 méterről az üres kapuba gurított, 2–0. A folytatásban Várhidi cserélt változtatott, de ez nem befolyásolta az eredményt. Megfiatalított válogatottunk 2–0-ra nyert, és a 3. helyen zárta a ciprusi tornát. Priskin Tamás Várhidi Péter eddig mindhárom meccsén a kapuba talált.

Csalással győztek a németek a kézilabda-vb-n?

Csalással nyerte meg Németország a kézilabda-világbajnokságot - állította a francia szövetségi… Tovább olvasom