2017. 06. 27. kedd - László 17°C | 33°C Még több cikk.

Megdőlt az 50 méteres férfi pillangóúszás világrekordja

Az ausztrál Matt Jaukovic megdöntötte a rövidpályás 50 méteres férfi pillangóúszás világrekordját, miután a sydney-i Világkupa első versenynapján 22,50 másodperc alatt teljesítette a távot.
A korábbi világcsúcsot a brazil Kaio Almeida tartotta 22,60 másodperccel.A montenegrói származású Jaukovic az elismerés mellett 11 ezer 500 dollárt is nyert, ám számára nem a pénz a fontos. "Mostantól minden megváltozik. Eddig szinte senki sem ismert engem, de ezután mindenki engem akar majd legyőzni" - magyarázta az újdonsült világrekorder. "Még sosem voltam ilyen helyzetben, de szerintem megbirkózom a feladattal" - tette hozzá a 22 éves kiválóság. Jaukovic három és fél évvel ezelőtt érkezett Ausztráliába, hogy fejlessze az úszótechnikáját, illetve hogy tanuljon.

Talmácsi indulhat az élről Valenciában

Talmácsi Gábor szerezte meg az első helyet Valenciában, a gyorsasági motoros világbajnokság szombati… Tovább olvasom