Megnyerte első meccsét a magyar vízilabda válogatott

Legyőztük a spanyolokat, győzött Olaszország, Szerbia és Montenegró is.
Magyarország–Spanyolország 12–9 (2–2, 4–2, 3–2, 3–3)
Férfi vízilabda-Eb, B csoport, 1. forduló. Budapest, Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda.
A magyar gólszerzők: Varga Dániel 5, Erdélyi, Madaras 2-2, Hosnyánszky, Tóth, Varga Dénes 1-1.

A csapatkapitány, Varga Dániel lőtte a magyar férfi vízilabda- válogatott első gólját a budapesti Európa-bajnokságon. Ezzel lett 1–1 a spanyolok ellen a B csoportban rendezett találkozón, és bár kellett pár perc, mire a magyar csapat elkapta a fonalat, a folytatásban kiválóan játszott Benedek Tibor együttese.

Látványos gólokat szereztünk: a már említett Varga Dániel, Erdélyi, az exszegedi Tóth Márton és Hosnyánszky növelte az előnyt, majd beindult Madaras Norbert is, így a harmadik negyedben már négy góllal, 9–5-re vezettünk. A végére csökkent a különbség, de csak egy góllal, így a magyar együttes 12–9-es sikerrel mutatkozott be.

Budapest, 2014. július 14. A magyar csapat a budapesti vízilabda Európa-bajnokság Magyarország-Spanyolország mérkőzése előtt a Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában. Középen Szivós Márton
 A magyar csapat a budapesti vízilabda Európa-bajnokság Magyarország-Spanyolország mérkőzése előtt a Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában. Középen Szivós Márton. MTI Fotó: Kovács Tamás

Nagy Viktorék ma 20.30-tól Franciaország ellen folytatják szereplésüket (élő: M2).

Az A csoportban az Európa-bajnok szerbek fölényesen, 11 góllal nyertek a franciák ellen, az olaszok pedig ugyancsak meggyőző játékkal Oroszország ellen. A B csoportban Montenegró a vártnál simábban, öt góllal verte Görögországot.