2017. 04. 29. szombat - Péter 7°C | 22°C Még több cikk.

Meleg volt: Ukrajna - Magyaroszág 25-26

Kiegyenlített mérkőzésen, végig kiélezett csatában egygólos győzelmet aratott a magyar női kézilabda-válogatott Ukrajna ellen a kézilabda Eb középdöntőjében.

Ukrajna  - Magyarország 25-26 (12-14)

Ukrajna:  Marina Vlaszenko, Irina Goncsarova, Natalja Parhomenko, Jana Batkova 1, Anasztaszija Pidpalova 9 (4), Irina Sejenko, Julija Manaharova 7, Viktorija Borscsenko 2 (1), Rehina Simkujte, Lilija Gorilszka, Natalja Turkalo, Olga Lajuk, Loga Nyikolajenko 1, Valerija Zorja 1, Julija Bahirjeva 2, Olga Vascsuk 1.

Magyarország: Herr Orsolya, Pálinger Katalin, Bódi Bernadett 2, Kovacsicz Mónika, Bulath Anita 2 (1), Sopronyi Anett 1, Kovacsics Anikó 4, Szucsánszki Zita 6 (1), Temes Bernadett, Tóth Tímea 3, Szabó Valéria 1, Szamoránsky Piroska, Tomori Zsuzsanna 2, Szekeres Klára, Vérten Orsolya 4, Vincze Melinda 1

Kiállítás: 10 ill. 6. perc.

Hétméteres: 5/5 ill. 4/2.

A Norvégia elleni vereség (34-13) után kellett a sikerélmény a magyar kézilabdás lányoknak, így kellő lendülettel és kemény játékkal ugrottak neki a 0 pontos Ukránoknak.

Pipalova rendre átlövésből vette be Pálinger kapuját, a nyitott védekezés őt a legkevésbé sem zavarta. Szucsánszki, Kovacsics és Vérten rendre egalizált. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, egygólos vezetés után rendre jött az egyenlítés. Támadásban sokszor didergett a labda a magyarok kezében, de avédekezésnek köszönhetően nem tudtak meglépni a sárgamezesek.

Tomori, Vincze, Szucsánszki és Vérten szórta a gólokat, de nem tudott meglépni egyik csapat sem. Mátéfi Eszter a 24. percben időt kért, majd a frissen érkező Tóth Tímea a 25. percben be is mutatkozott, első kísérletéből gól is született. 10-10 volt az állás az első félidő végéhez közeledve. Manaharova nem volt hajlandó megborítani a rendet, és újra egalizált. 11-11.

A hajrára feltámadtak a lányok, és Bódi, Kovacsics illetve Bulath góljaira nem érkezett válasz, így kétgólos előnnyel várhatták a folytatást a magyarok (12-14)

Igazi csapatmunka volt. Fotó: MTI
Igazi csapatmunka volt.
Fotó: MTI

A második félidő első pár perce hemzsegett a magyar figyelmetlenségektől és gyorsan fel is jöttek az ukránok egy gólra. (14-15) Ehhez az is kellett, hogy Szucsánszki hetest hibázzon.

Pálinger teljesítménye jelentősen javult az első játékrészhez képest, és támadásban is túljutottunk az első pár percnyi mélyponton: Bódi, Tóth és Vérten góljaival néggyel léptünk meg a "hazaiakól" (14-18).

A félidő feléhez közeledve a biztos vezetésünk újra egy gólra olvadt, Pidpalova sokban hozzájárult ehhez, ugyanis hetedik gólját szerezte a 45. percben. Pálinger helyett Herr jött a kapuba, de őt is felavatták az ukránok: Manahrova egyre hozta fel csapatát, majd 1 perccel később Batkova egyenlített (20-20).

Folyamatosan jöttek a magyar kiállítások - Tomori a padon ülve egymás után kettőt is bezsebelhetett -, de Szucsánszki emberhátrányban is áttörte az ukrán védelmet. Az 50. percre megint kettőre nőtt a magyar előny, ám újra felengedtük magunkra a sárgákat. Már 3. kapusát küldte pályára az ukrán válogatott, de sokat nem segített rajtuk. Ezt csak tetézte Herr Orsolya parádéja a magyar kapuban.

Az 58. percben Szucsánszki szerezte vissza a vezetést (25-26). Fontos gól volt, az ukránok a nagy akarás ellenére se találtak be, így ismét legyőztük az ukránokat.

A másik mérkőzésen: Franciaország - Hollandia 23-21 (13-10)

• 2. ráérő 2010. december 13. 09:22
    „Ez tényleg szép volt! A Norvégok meg szépen oda adták a meccset a Svédeknek.Kialakuloban egy skandináv elosztása az érmeknek,most látszik igazán miért páholtak el bennünket annyira..Ez gusztustalan,több mint bunda szagú!”
  • 1. hecsedli 2010. december 12. 20:38
    „Szép volt!!!!Már csak a Svédeket kell megfogni.”

Tévezt nem engedi el a Manchester City

A 26 éves Tévez, aki 18 hónappal ezelőtt meglehetősen viharos körülmények között éppen az ősi városi… Tovább olvasom