Mint kés a vajon: Hollandia-Magyarország 27-19

Bár a magyar női kézilabda-válogatott a középdöntőben 27-19-re kikapott Hollandiától, az elődöntőbe való jutásunk álma még megmaradt, hiszen Franciaország megverte Svédországot.

HOLLANDIA–MAGYARORSZÁG 27–19 (15–10)

Lillehammer, 500 néző. Vezette: Stolarovs, Licis (lettek)

HOLLANDIA: VAN DER WAL - Bont 4, VAN DER HEIJDEN 6, Lamein 1, VISSER 6 (3), Van Der Wissel 1, Hilster 2. Csere: Roelofs (kapus), Abbingh 2, Snelder 2, Robben, Groot 3. Szövetségi kapitány: Henk Groener,

MAGYARORSZÁG:
Pálinger – Bódi, Bulath 2, Tóth T., Szamoránsky P. 1, Szucsánszki 6, Vérten. Csere: Sopronyi 1, Tomori 3, Kovacsics 3, Szabó V. 1, Kovacsicz 2, Vincze M., Temes, Szekeres. Szövetségi kapitány: Mátéfi Eszter.

Kiállítások: 8, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 3/3 ill. 3/3.

Bár az elődöntőbe való jutásunk nem csak tőlünk függőt, a ránk háruló feladat az lett volna, hogy - a papírformának megfelelően - megverjük Hollandiát. A statisztikákat nézve erre reális esélyünk volt, hiszen a 38 mérkőzésből mindössze egyet vesztett el a magyar nemzeti gárda.

A mérkőzés ennek ellenére nem ígérkezett könnyűnek, ennél azért többet vártunk volna. Szucsánszki első lövése a kapufán csattant, a kipattanóval indultak a hollandok. 3 perc alatt három holland lerohanás. Az első magyar gólt Szucsánszki jegyezte az 5. perc végén, de Mátéfi Eszternek 4-1-nél ki kellett kérnie az idejét.

Tomori és Bulath átlövésekből igyekezett szépíteni, a hollandok viszont nem nagyon tudtak hibázni. A félidő feléhez közeledve a védekezésünk feljavult, két gólra (8-6) jöttek fel a mieink, ekkor már Kovacsics és Sopronyi is kviette a részét a magyar gólokból. A hollandok most többet hibáztak, de náluk a gödör úgy 2 percig tartott, és pillanatok alatt 13-9-re módosították az eredményt.

Szucsánszki ismét vezéregyéniség volt, de egymaga kevésnek bizonyult a hollandok ellen. Fotó: MTI
Fotó: MTI

Továbbra is ötlettelen magyar támadások jellemezték a mieink játékát az utolsó percekben is, így megérdemelten vezettek a hollandok már a félidőben is 5 góllal (15-10).

A második félidőt Herr Orsolya bravúros védései nyitották, ám a mérkőzés első - és ráadásul magyar - kiállítását gyors három góllal köszönték meg a narancsosok. A 40. percig még akár esély is mutatkozott a felállásra, ez után azonban nemcsak a nézőknek, a játékosoknak is elment a kedve. Tíz perccel később már majdnem tízgólos hátrányban voltunk, ez pár perc alatt hétre olvadt, ám Tomori és Lamein piros lapja se befolyásolta döntően a végeredményt, 27-19-re győzött Hollandia.

Holnap a svédeket kellene legyőznünk, ha az 5. helyért szeretnénk játszani. De ha nem szerzünk pontot, és a franciák bármelyik mérkőzésüket megynerik, akkor csak a 9-10. helyen végzünk. Ne legyen így...