2017. 09. 20. szerda - Friderika 10°C | 19°C Még több cikk.

Moszkva befagyott: Szpartak-Barcelona 0-3

A Barcelona egy félidő alatt bebiztosította a továbbjutást. A Szpartaknak akkor lett volna esélye, ha fegyverekkel mennek, hazai pályán a kaput se találták el.

Szpartak Moszkva - FC Barcelona 0-3 (0-3)

Labdarúgó Bajnokok Ligája, G. csoport, 5. forduló.
Moszkva, Luhzniki Stadion, vezeti: Ivan Bebek, asszisztensek: Tomislav Petrovic, Miro Grgic (horvátok).

Szpartak Moszkva: Dikan – Makejev, Suchy, Insaurralde, K. Kombarov – Rafael Carioca, Källström – Jurado, Ari, D. Kombarov – Emenike. Vezetőedző: Unai Emery.

Barcelona: Víctor Valdés – D. Alves, Piqué, Mascherano, Alba – Xavi, Busquets, Fabregas – Pedro, Messi, Iniesta. Vezetőedző: Tito Vilanova.

Gólszerző: Dani Alves (16'), Messi (27', 39').

Sárga lap: Pedro (36', Cariova (62'), Mascherano (89'), Källström (92').

Csere: K. Kombarov h. Welliton, Emenike h. Ananidze (64'), Carioca h. Bryzgalov (75'), Xavi h. Song (81'), Pedro h. Delofeu (85'), Alba h. Montoya (88').

Egy élvezhető első félidő után egy pusztán kötelező második jött. A Barca háromgólos vezetése miatt nem nagyon törekedett a helyzetek kialakítására, ha jött, próbálkoztak. A Spartak képtelen volt hazai pályán nemhogy gólt lőni, de a kaput eltalálni is. A BL-ből búcsúznak a moszkvaiak, még kérdés, hol folytatják. Xaviék viszont már a 16 között vannak.

2. félidő (0-0)

93. perc: Egy berohanó nézőt visznek ki a pályáról, azt az egy percet kibírhatta volna már. végül lefújja a horvát játékvezető a meccset.

92. perc: Källström is besárgul, az utolsó percekben felélénkültek az oroszok, de sokra így se mennek vele.

90. perc: Mascherano is begyűjti a sárgát, 3 percet hosszabbít Bebek.

88. perc: Ari lesen, most igazi helyzete is lehetett volna a Moszkvának. Hazai pályán nem tudnak betalálni az oroszok. Ez talán a vereségnél is rosszabb.

87. perc: Källström most állítólag a rosszabbik lábával lőtte ugyanolyan magasra, mint nemrég a jóval. Montoya az idény első BL meccsén jön be, Jordi Alba megy le.

85. perc: Pedro is megy pihenni, a 18 éves Delofeu jön be.

Moszkva befagyott: Szpartak-Barcelona 0-3. Fotó: MTI/EPA/AP (galéria)

81. perc: Xavi megy le, Alex Song jön az utolsó 10 percre. Iniesta veszi át a csapatkapitányi karszalagot.

79. perc: Pedro kísérlete megint telibe találja Dikant. Lelkes Pedro, de még Dikant se tudja meglepni ma.

71. perc: D. Kombarov ível keresztbe balról, bent Makejev képtelen levenni.

67. perc: Valdés marad lent, a a jobb lábát ütötte meg amikor Welliton gurul be.

64. perc: Ari rúgja derékon Busquetset, elég fájdalam lehetett.

62. perc:
Källström ér vissza, kirúgja a stadionból. Kettős csere a Szpartaknál.

57. perc: Messi adja be Pedrónak aki Dikan kezébe fejel 2 méterről.

54. perc: Fabregas ugrik ki, a védők mögé érkezik a passz, az elfelső Dikan fogja a spanyol lövést. Szöglet, Busquets fejel fölé.

52. perc:
Källström indítja hosszan Kombarovot. A Barelona beállt passzolgatásra.

50. perc: Újabb nagy orosz helyzet, Emenike középen, Kombarov nem túl jó labdájával dekázgat kettőt mire szerelik a katalán védők.

49. perc: Szabadrúgás után az alapvonaltól jön a labda Emenike felé, félig fejjel-vállal ér a labdához, így is mellé.

47. perc: Jordi Alba indítja útjára a labdát.

1. félidő (0-3)

46. perc: Egy percet hosszabbít a horvát játékvezető, de már nagyon mennének szünetre a csapatok.

39. perc: Pedro tolja Messi elé a labdát, a harmadik is bent van. Eldőlt a továbbjutás. 0-3.

36. perc: Pedro dobja el magát amikor Dikan elindul felé, jár a sárga.

35. perc: Emenike indul meg, kapásból bombáz a kapu irányába, de eléggé fölé.

33. perc: Iniesta 5 másodperc alatt kétszer eteti meg Suchyt, az összes moszkvai a saját térfelén. Messi környékén megint négyen-öten.

30. perc: Mascherano ütközik Emenikével, 1 perc után jutott eszébe, hogy ápolni kell.

27. perc: Messi adja le Iniestának a szélre, a labdát előre paskolja Dikan, a ráadás Messitől viszont a kapuban landol. 0-2.

23. perc: Itt a nagy orosz helyzet, Suchy kapja a szélről a labdát, de fölé bombáz középről. Pedig nem sokan zavarták.

21. perc: Három moszkvai viszi le a jobb szélen a labdát, mire passzolnának visszaér a Barca.

18. perc: Messit négyen is fogják, így azért el tudják szedni tőle a labdát.

16. perc: Dani Alves laposan engedi a tizenhatosnál, középről Messitől jön a labda, Dikan mellényúl. 0-1.

14. perc: Jön a túloldalon is helyzet, szöglet után Kombarov fölé.

12: perc: Dikan hatalmasat véd, Xavi indít, Pedro lövi telibe a spanyol kapust. Szöglet, Xavi labdáját Piqué fejeli mellé.

9. perc: Källström kísérlete jócskán fölé, pedig voltak ott négyen is a spanyol kapunál.

8. perc: Messi kavarodik a tizenhatoson belülre, Suchy ment szögletre. Xavi megint, hátra adja a Barcelona. Indul a Moszkva.

5. perc: Kobarov húzza meg a szélen, Alves ér bele.

4. perc: Fegyelmezetten zárnak az oroszok, a félpályán gurigázgat a katalán gárda.

2. perc: Pedro lövi rá a védőkre, vendég szöglet. Xavi labdája a túloldara tekerdik, Jordi Alba megmenti, de indulhatnak a hazaiak.

1. perc: A hazaiak kezdik a találkozót a megszokott piros-fehér szerelésben. Bedobás után a félpálya közepéig jutnak, bedobással jöhet a Barca.

17.55: Készülődnek a csapatok, rövidesen kivonulnak a pályára. Elég hűvös van Moszkvában, 0-2 fok körül van a hőmérséklet, bár az orosz szurkolók meglepően lezseren öltöztek. Mondjuk a -40 foktól még igencsak megssze vagyunk, szóval nekik akár ez kellemes idő is lehet.

Annak ellenére sem lesz könnyű dolga a spanyol sztárcsapatnak, hogy visszatérhetett az eltiltottak mellett az eddig sérült Busquets, Puyol és Piqué is. Ősszel már megszenvedett egymással a két gárda, s végül a Barca tudott győzni 3-2-re.

A G csoport állása

1 FC Barcelona  9
2 Celtic  7
3 SL Benfica  4
4 Szpartak Moszkva 3

A Szpartak szeretné otthon tartani a három pontot, míg a Barca nem futna bele zsinórba a második vereségébe. Ilyen mellesleg legutóbb 2000-ben volt, akkor előbb a Benfica majd a Milan nullázta le a spanyol együttest.

A Szpartak annak ellenére harcos, hogy 10 játékosukat mellőzni kell. A legnagyobb érvágás talán kapusposzton van, ahol a három kapusból mindenki sérült, így a tétmérkőzésen még nem játsszó 20 éves Szergej Csernyisuk védhet a tartalékcsapatból. Hiányzó lesz még  Dzjuba, Romulo, Biljaletgyinov és McGeady.

Nem keres előre kifogásokat, mert egyértelműen nyerni akar Moszkvában Cesc Fabregás, a spanyol listavezető Barcelona futballistája.

"A műfű vagy a hideg nem jelenthet problémát vagy éppen kifogást, győzni akarunk" - nyilatkozta a világ- és Európa-bajnok középpályás, aki szerint csapata nem a továbbjutást jelentő egy pontért, hanem mindhárom pont megszerzésének céljával utazott az orosz fővárosba.

A Barca az előző fordulóban nagy meglepetésre kikapott a skót Celtic Glasgow vendégeként, amivel elszalasztotta, hogy már két körrel a vége előtt biztosítsa helyét a legjobb 16 között.

Ha a Barca nyer, biztosan továbbjut a legjobb 16 közé, ha nem, akkor a másik meccs végeredménye dönti el, hogy a 6. fordulóban kell-e a katalánoknak izgulni.

• 1. Googyi 2012. november 21. 12:42
    „az egyik képnél ilyen szöveg van:
    "Dani Alves, a spanyol Barcelona csatára (j) gólt rúg az orosz Szpartak Moszkva ellen a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörében, a G csoport 5. fordulójában a moszkvai Luzsnyiki Stadionban 2012. november 20-án."