2017. 03. 27. hétfő - Hajnalka 2°C | 12°C Még több cikk.

Nadal megvédte címét, Li Na először örülhetett

A címvédő és világelső spanyol Rafael Nadal nyerte a francia nyílt teniszbajnokság férfi egyesét, miután a vasárnapi döntőben négy játszmában győzött a svájci Roger Federer ellen.
Az összecsapás 3 óra 40 percig tartott. Nadal pályafutása során tizedszer diadalmaskodott Grand Slam-tornán és hatodszor a Roland Garroson. A mallorcai teniszező ezzel beállította Björn Borg csúcsát: a legendás svéd játékos 1974-ben és 1975-ben, valamint 1978–1981 között szintén hatszor nyert Párizsban. Nadal győzelme egyben azt is jelenti, hogy hétfőtől továbbra is ő vezeti a világranglistát.

A kínai Li Na első Grand Slam-sikerét ünnepelhette. Fotó: MTI
A kínai Li Na első Grand Slam-sikerét ünnepelhette.
Fotó: MTI

– Nagyon boldog vagyok, legszebb álmom vált valóra – lelkendezett Nadal, majd spanyol, angol és francia keveréknyelven riválisát köszöntötte, akivel mint mondta, egy csodálatos meccset vívott.
A szombati női egyes döntőjét a kínai Li Na nyerte, miután 1 óra 48 perces összecsapáson két játszmában győzött a címvédő olasz Francesca Schiavone ellen. A 29 éves Li Na pályafutása során először diadalmaskodott Grand Slam-tornán, és egyben ő az első ázsiai teniszező, aki GS-viadalt tudott nyerni egyesben.

Nadal hatodszor jutott el a Roland Garros trónjára. Fotó: AP
Nadal hatodszor jutott el a Roland Garros trónjára.
Fotó: AP

Eredmények, férfi egyes, döntő: Rafael Nadal (spanyol, 1.)–Roger Federer (svájci, 3.) 7:5, 7:6 (7-3), 5:7, 6:1. Női egyes, döntő: Li Na (kínai, 6.)–Francesca Schiavone (olasz, 5.) 6:4, 7:6 (7–0). Férfi páros, döntő: Mirnyij, Nestor (fehérorosz, kanadai, 2.)–Cabal, Schwank (kolumbiai, argentin) 7:6 (7–3), 3:6, 6:4. Női páros, döntő: Hlavacková, Hradecká (cseh)–Mirza, Vesznyina (indiai, orosz, 7.) 6:4, 6:3. Vegyes páros, döntő: Dellacqua, Lipsky (ausztrál, amerikai)–Srebotnik, Zimonjic (szlovén, szerb, 1.) 7:6 (8–6), 4:6, 10–7 – döntő rövidítés.

Gera és Vadócz nem utazik San Marinóba

Gera Zoltán és Vadócz Krisztián nem tudja vállalni a játékot a San Marino elleni, keddi labdarúgó Európa-bajnoki selejtezőn. Tovább olvasom