2017. 01. 23. hétfő - Zelma, Rajmund -8°C | 4°C Még több cikk.

NB I: Rangadót nyert a Fradi

Folytatódott a Pécs veretlenségi és a Paks nyeretlenségi sorozata. A Kecskemét legyőzte a Kaposvárt. Kétgólos hátrányt ledolgozva mentett pontot az Újpest.

Folytatódott a Pécs veretlenségi és a Paks nyeretlenségi sorozata

A Paks 1-1-es döntetlent ért el Pécsen a labdarúgó OTP Bank Liga 17. fordulójának szombati játéknapján.

Ez azt jelenti, hogy a pécsiek hat meccse veretlenek, míg a paksiak tíz találkozó óta nyeretlenek.

PMFC-Matias - MVM Paks 1-1 (0-1)
Pécs, 1000 néző, v.: Kassai
gólszerzők: Mohl (61.), illetve Simon A. (9.)
piros lap: Balogh B. (58.)
sárga lap: Nyári (35.), Bori (43.), illetve Fiola (60.)

PMFC-Matias: Dibusz - Nagy J., Balogh B., Fodor, Uzoma - Szatmári L. (Horváth A., 72.), Márkvárt, Koller K. (Frőhlich, 77.), Mohl, Kővári - Grumic (Pölöskey P., 86.)

MVM Paks: Molnár P. - Bori, Fiola, Éger, Szabó J., Kecskés - Bartha - Nagy O. (Báló, 62.), Nyári (Kiss T., 70.), Könyves (Délczeg, 77.) - Simon A.

A sok hibával játszó Pécs korán gólt kapott, s utána sem tudott újítani. A második félidőben ráadásul emberhátrányba kerültek a hazaiak, mégis ekkor sikerült egyenlíteniük. A folytatásban mindkét csapat egy-egy alkalommal a kapufát találta el, és a pécsieknek a döntetlen megtartásához Dibusz bravúrjai is kellettek.

A Kecskemét legyőzte a Kaposvárt

A Kecskemét hazai pályán 2-1-re legyőzte a sereghajtó Kaposvár együttesét a labdarúgó OTP Bank Liga 17. fordulójának szombati játéknapján.

Kecskeméti TE-Phoenix Mecano - Kaposvári Rákóczi 2-1 (2-1)
Kecskemét, 400 néző, v.: Becséri
gólszerzők: Kovács (1., öngól) Gréczi (21.), illetve Thian (39.)
sárga lap: Patvaros (53.), Nagy P. (77.), illetve Zámbó (8.), Kovács O. (51.), Petrache (78.), Coroian (81.), Balázs B. (86.)
Kecskeméti TE-Phoenix Mecano: Németh V. – Gyagya (Mogyorósi, a szünetben), Karan, Varga R., Farkas A. – Vukasovic, Nagy P., Patvaros – Barry (Forró, 66.), Balázs Zs., Gréczi (Bulajic, 85.) Kaposvári Rákóczi: Ranilovic – Földes, Kovács O., Petrache, Zámbó (Vrucina, 63.) – Pavlovic, Balázs B., Coroian (Oláh, 81.), Thian, Bőle – Waltner (Markus, 63.)

A Kecskemét már az első percben Kovács öngóljával megszerezte a vezetést, majd a sorozatban harmadik mérkőzésén is eredményes Gréczi góljával növelte előnyét. A félidő előtt Thian 17 méteres lövéssel szépített.

A második félidőben a Kaposvár megpróbált egyenlíteni, enyhe mezőnyfölényben játszott, de a sok pontatlan átadás miatt támadói nem tudtak komoly gólhelyzetet kialakítani. A Kecskemét nagyrészt csak az eredmény megtartásáért küzdött, és végül elérte célját.

Kétgólos hátrányt ledolgozva mentett pontot az Újpest

Az Újpest a hajrában kétgólos hátrányát ledolgozva 3-3-as döntetlent játszott otthon a Puskás Akadémia együttesével a labdarúgó OTP Bank Liga 17. fordulójának első szombati mérkőzésén.

Újpest FC-Puskás Akadémia 3-3 (0-1)
Szusza Ferenc Stadion, 1230 néző, v.: Solymosi
gólszerzők: Lázár (60.), Litauszki (79.), Simon (88.), illetve Margitics (31.), Szekeres (62.), Lencse (67., 11-esből)
kiállítva: Suljic (87.)
sárga lap: Suljic (45., 87.), Litauszki (66.), illetve Lencse (23.), Szekeres (82.), Luque (92.)

Újpest: Balajcza - Nego, Juanan, Litauszki, Ngawa - Stanisavljevic (Balogh B.), Vasiljevic, Sankovic (Simon K., 70.), Suljic - Lázár B., Kabát (Tshibuabua, 55.)

Puskás Akadémia: Hajdúch - Tamás, Margitics, Szekeres A., Vaszicsku - Polonkai, Tóth B. (Luque, 81.), Cvitkovics, Szakály D. (U. Nikolic, 64.), Haraszti (Tischler, 91.) - Lencse

A találkozó elején a csúszós, helyenkén havas talajon nem igazán alakult ki folyamatos játék, a vendégek azonban a félidő közepén kihasználtak egy komoly hazai védelmi hibát, és megszerezték a vezetést. A folytatásban az Újpestnek több lehetősége is volt az egyenlítésre, de Kabát és Vasiljevic is nagy helyzetben rontott, előbbi a kapufát találta el.
A fordulást követően a lila-fehérek kezdeményeztek többet és Lázár góljával egyenlítettek is, a vendégek azonban néhány perc alatt kétszer is eredményesek voltak, amivel úgy tűnt, eldöntik az összecsapást. A hazaiak gyengén futballoztak, de tíz perccel a vége előtt Litauszki gólja visszahozta reményeiket. A lila-fehérek néhány perccel a vége előtt Suljic kiállítása miatt megfogyatkoztak, ennek ellenére tovább "nyomtak", és a csereként beállt Simon találatával egyenlítettek. Az Újpest a 94. percben a győzelmet is megszerezhette volna, de Lázár fejese a kapufán csattant.
Nem bírt egymással az MTK és a Diósgyőr

A Diósgyőr kétgólos hátrányból egyenlítve 2-2-es döntetlent játszott az MTK otthonában a labdarúgó OTP Bank Liga 17. fordulójának szombati játéknapján.

Ezzel mindkét gárda nyeretlenségi szériája folytatódott, immár hat mérkőzés óta nem győzött egyik csapat sem.

MTK Budapest-Diósgyőri VTK 2-2 (0-0)
Hidegkuti Stadion, 600 néző, v.: Bognár
gólszerzők: Kanta J. (50.), Horváth Zs. (53.), illetve Bacsa (55.), Nikházi (81.)
sárga lap: Poór (51.), illetve Abdouraman (38.), Vági (87.)

MTK Budapest: Hegedüs L. - Poór, Vukmir, Kálnoki Kis, Fejes - Vass (Hajdú, 79.), Pölöskei Zs., Kanta J., Horváth Zs. (Bese, 69.), Baki - Eppel

Diósgyőri VTK: Rajic - Kádár, Vadász, Gohér, Vági - Barczi, Abdouraman (Gosztonyi, 75.), Nikházi, Kostic - Bacsa, Futács (Augusto, 75.)

A hó miatt rendkívül csúszós talajon leginkább a küzdelem dominált az első félidőben, ennek ellenére mindkét csapat előtt adódott egy-egy nagyobb lehetőség, ám ezek kimaradtak.

A fordulást követően Kanta megpattanó lövésével gyorsan vezetést szerzett az MTK, ráadásul néhány pillanattal később Horváth megduplázta az előnyt. A Diósgyőr ugyanakkor Bacsa révén gyorsan szépített, ezt követően pedig óriási nyomás alá helyezte a hazaiak kapuját. Ez a 81. percben kifizetődött, ugyanis a korábbi MTK-futballista, Nikházi egyenlített. A hajrában már nem született újabb gól.

A Pápa legyőzte a Honvédot

A Pápa 1-0-ra legyőzte a vendég Budapest Honvédot a labdarúgó OTP Bank Liga 17. fordulójának szombat esti mérkőzésén.

A hazaiak sikerükkel megelőzték mostani riválisukat, amely immár öt találkozó óta nyeretlen.

Lombard Pápa Termál FC-Budapest Honvéd 1-0 (1-0)
Pápa, 500 néző, v.: Erdős
gólszerző: Griffiths (2.)
sárga lap: Sekour (44.), Tóth G. (83.), illetve Lovric (37.), Alcibiade (44.), Holender (56.), Hidi (71.), Job (83.), Prosser (86.)

Lombard Pápa Termál FC: Szűcs L. - Quintero (Eszlátyi, 63.), Struhár, Tóth G., Présinger - Tajthy - Németh M., Orosz (Szabó O, 75.; Dóczi, 90.), Sekour, Arsic - Griffiths

Budapest Honvéd: Kemenes - Baráth, Ignjatovic, Lovric, Alcibiade - Hidi - Ikenne-King (Vécsei, 56.), Diarra (Prosser, 73.), Mancini (Perea, a szünetben), Holender - Job

A hazaiak korai gólja meghatározta az első félidőt: a Honvéd mezőnyfölényben futballozott, de csak pontrúgásokból veszélyeztetett, míg a Pápa gyors ellentámadásokkal próbálta növelni előnyét.

A második félidőben is a vendégek támadtak többet, de Szűcs bravúrjainak köszönhetően a hazaiak megnyerték a találkozót.

Rangadót nyert a Fradi

Az FTC 3-2-re győzött a Videoton otthonában a labdarúgó OTP Bank Liga 17., idei utolsó fordulójának vasárnapi rangadóján.

Videoton FC-Ferencvárosi TC 2-3 (1-1)
Székesfehérvár, 5400 néző, v.: Andó-Szabó
gólszerzők: V. Gomes (26.), Vinicius (76.), illetve Busai (13.), Böde (60.), Jenner (63.)
sárga lap: Juhász R. (55.), Zé Luis (73.), Vinicius (93.), illetve Cukic (27.), Besic (49.), Busai (75.)

Videoton: Calatayud - Brachi, Juhász R., Vinícius, Stopira (Oliveira, 78.) - Caneira, V. Gomes (Kleinheisler, 66.) - Kovács I. (Zé Luis, 65.), Sándor Gy., Nildo - N. Nikolic

FTC: Jova - Jovanovic, Mateos, Besic, Bönig - Gyömbér, Cukic - Ionescu (Diallo, 80.), Busai, Jenner (Valpoort, 89.) - Böde

A tabellán második Videoton kissé idegesen, a hetedik helyezett Ferencváros viszont erőszakosan kezdte a két csapat fehérvári rangadóját. Az FTC szervezetten futballozott már az első perctől, míg a hazaiak nem találták a ritmust, a 13. percben ezt ki is használták a vendégek: Busai szerzett vezetést. A kapott gól után is a Fradi tűnt magabiztosabbnak, azonban mindkét oldalon sok volt a technikai hiba. A játékrész derekán szinte a semmiből egyenlített a Videoton, amely ezután többet birtokolta a labdát, de a kapuk a szünetig már nem forogtak veszélyben.

A fordulás után sokkal pergősebb iramban futballoztak a csapatok. Eleinte a Videoton volt veszélyesebb, de az FTC koncentráltabb támadójátékának, és a hazai védelem hibáinak köszönhetően három perc alatt kétgólos előnyre tett szert (1-3). Ezt követően sem volt lefutott a találkozó, mert José Gomes kettős cseréje után felzárkóztak a fehérváriak. Sőt, az utolsó percekben az egyenlítésre is volt esélye a Videotonnak, de Zé Luis két méterről a kapu mellé fejelt, így maradt a Ferencváros egygólos, megérdemelt győzelme.

New Orleans Saints-Carolina Panthers, NFL-mérkőzés

Sokkal nagyobb a tét, mint korábban bármikor. A győztes valószínűleg nyeri a csoportot, és a… Tovább olvasom