NB III foci - A ráadásban lőtt góllal nyert az ETO, kikapott a Csorna

A győri csapat mindkét félidő végén betalált, így nyert 2-1-re.
Tatabánya-ETO FC Győr 1-2 (0-1)

45. p: Weitner megpattanó lövése védhetetlenül vágódott a hazai kapuba. 0–1.
56. p: Garrido a 11-es pontnál kapott lesgyanús helyzetben labdát, s közelről nem hibázott. 1–1.
90. p: Hazai szöglet után kontrázhatott az ETO. Szabó L. vitte fel középen a labdát, majd sarokkal továbbított Szabó B. elé, aki a kapus mellett a hálóba lőtt. 1–2.

A győriek az első félidőben összeszokottabb csapat benyomását keltették, a játékrész egyértelműen a kisalföldieké volt, ráadásul az első 45 perc legvégén be is találtak Remo kapujába. A második félidő elején egyenlített a Tatabánya, ezt követően pedig igazi adok-kapok kezdődött.

A 90. percben aztán egy hazai szögletet követő vendégkontra után a győztes gólt is megszerezte az ETO, amely így rendkívül fontos győzelmet aratott idegenben.

Várhidi Péter, a Tatabánya szakmai igazgatója: – Az első olyan mérkőzésünket elbuktuk, amely komoly visszaigazolást jelenthetett volna számunkra. Innentől kezdve nagyon nehéz lesz a feljutás kiharcolása.

Preszeller Tamás: – Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, hiszen korábban láttam játszani a Tatabányát és akkor is megállapíthattam, hogy szervezett csapat, amelynek négy-öt kimondottan ügyes játékosa van. Ezúttal kevesebb helyzetünk adódott, mint egy hete Csornán, de a négy lehetőségünkből kettőt belőttünk. Az első és a második félidő végén is tudtunk gólt szerezni, ez azt mutatja, hogy jó erőben van és lelkileg is erős a csapatunk. A felkészülés idején is azt sulykoltam a fiúkba, hogy egy-egy meccset az utolsó pillanatban is meg lehet nyerni és ez most nekik is beigazolódott. Sajnos megint kaptunk gólt, gyakorlatilag az első, kapunkat eltaláló lövésből. Ezenkívül csak egy helyzetük volt a hazaiaknak, akkor viszont Horváth kapus bravúrral hárított. Nagyon örülünk a győzelemnek. Köszönjük a szurkolóinknak, hogy ilyen nagy számban elkísértek bennünket és remekül buzdították a csapatunkat.
P. Gy.–Sz. T.

Videoton II–Csornai SE 2–0 (0–0)
Székesfehérvár, 100 néző. V.: Szalai.

Videoton: Leizi – Gulyás, Király, Kiprich, Dobsa, Ács, Büki, Trebotic (Schiller), Soumah (Valkovszki), Géresi (Vallejos). Edző: Disztl László.

Csorna: Bognár D. – Nagy Sz., Litresics (Kantó), Czanik, Dávid, Serfőző (Visy), Füredi, Babics, Bognár Zs., Kerékgyártó (Véghelyi), Császár. Edző: Hannich Péter.

Gsz.:  Dobsa, Soumah.

50. p: Trebotic ívelte jobb oldalról a szabadrúgást a kapu elé, melyre Dobsa tisztán érkezett és a labdát a kapuba fejelte. 1–0.
78. p: Vallejos indította a bal oldalon Soumah-t, aki a tizenhatos sarkáról a bal felső sarokba csavarta a labdát. 2–0.

Az első félidőben a Csorna akarata érvényesült, helyzetek sokaságát alakította ki, a gólszerzés azonban nem sikerült. A második félidőben két jó egyéni alakítás után szerezte meg a győzelmet a hazai csapat.
A Csorna ezen a mérkőzésen az őszhöz képest rengeteg helyzetet alakított ki, a befejezésekbe azonban még hiba csúszott. Még 0–0-nál mindkét csapat két-két kapufát rúgott.

Disztl László: – Az első félidőben nem találtuk meg a játék ritmusát, a Csorna szervezetten játszva fölénk nőtt. A második játékrészben fizikálisan jobbak voltunk, ami meghozta a győzelmet.

Hannich Péter: – A mérkőzésen jól futballoztunk, az ellenfél két figyelmetlenségünket kihasználva lőtte a gólokat. Aki látta a mérkőzést, megerősítheti, hogy jó úton haladunk.
Családi János

Sipos Jenő: egyetlen tehetség se vesszen el!

Sipos Jenő szóvivő szerint az az elsődleges célja a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) csütörtökön… Tovább olvasom