2017. 06. 27. kedd - László 17°C | 33°C Még több cikk.

NFL : Tebow nagy napja, kiesett a Pittsburgh

A hétvége meglepetését okozta a Tim Tebow vezette Denver Broncos vasárnap azzal, hogy hosszabbításban legyőzte a tavalyi nagydöntős Pittsburgh Steelers együttesét a profi amerikaifutball-liga (NFL) rájátszásának első körében.
Az úgynevezett wild card-hétvége első három meccse a papírformának megfelelő eredménnyel zárult, szombaton a Houston Texans a Cincinnati Bengalst, a New Orleans Saints pedig a Detroit Lionst győzte le magabiztosan, majd vasárnap a New York Giants - váratlanul könnyedén - verte az Atlanta Falconst.

Míg az első három találkozón egyformán a hazai csapatok tűntek kicsit esélyesebbeknek, a denveri zárómeccs favoritja egyértelműen az alapszakaszt 12 győzelemmel és 4 vereséggel záró vendég Steelers volt a rájátszásba a liga jelenlegi leggyengébb csoportjának (AFC Nyugat) megnyerésével bekerült, 8/8-as mutatóval zárt Broncoszal szemben.

Az első negyedben semmi nem is utalt arra, hogy a Denvernek komoly esélye lehet a győzelemre, a második 15 percben azonban a nagyon gyenge dobónak tartott irányító, Tim Tebow (316 yard, 2 touchdown) sorra adta a szebbnél szebb hosszú passzokat, így 0-6-ról, 20-6-ra fordított a Broncos. A második félidőben magához tért a Pittsbugh, s óriási erőfeszítések árán kiegyenlített. A hosszabbítás első játékában azonban Tebow ismét passzolt, Demaryius Thomas a labdával meg sem állt a célterületig, a Broncos pedig 29-23-ra győzött.

Eredmények, rájátszás, wild card-hétvége

Amerikai főcsoport (AFC):
Houston Texans (3. kiemelt)-Cincinnati Bengals (6.) 31-10 Denver Broncos (4.)-Pittsburgh Steelers (5.) 29-23 - hosszabbítás után.

Nemzeti főcsoport (NFC):  New Orleans Saints (3.)-Detroit Lions (6.) 45-28 New York Giants (4.)-Atlanta Falcons (5.) 24-2
A wild card-hétvégén a főcsoportok két legjobbja szabadnapos volt.

A főcsoport-elődöntők programja (magyar idő szerint):
AFC: New England Patriots (1.)-Denver, vasárnap 2 ó Baltimore Ravens (2.)-Houston, vasárnap 19 ó
NFC: San Francisco 49ers (2.)-New Orleans, szombat 22:30 ó Green Bay Packers (1.)-New York, vasárnap 22:30 ó