2017. 07. 22. szombat - Magdolna 20°C | 34°C Még több cikk.

NHL: győzelemmel kezdett a Pittsburgh

A Pittsburgh Penguins hazai pályán 3-2-re győzött a Carolina Hurricanes gárdája ellen az észak-amerikai profi jégkorong liga (NHL) rájátszásában, a Keleti főcsoport döntő első mérkőzésén.
A "pingvinek" győztes gólját a védő, Philippe Boucher szerezte, aki a harmadik harmadban megsérült Szergej Goncsar helyére érkezett. Azért a Pittsburgh nagyágyúi is kitettek magukért, Jevgenyij Malkin szerezte csapata második gólját, Sidney Crosby pedig Bouchernek készítette elő a győztes találatot.

A Penguins kapusának, Marc-Andre Fleury-nak nem kellett sok védést bemutatnia, de a 23 lövésből sokat csak bravúrral lehetett megfogni. Az első harmad vége felé a lövések tekintetében a Carolina vezetett 11-8-ra, de ekkor már 2-0-s hátrányban volt a vendég együttes.

NHL, rájátszás, főcsoport döntő:

Keleti főcsoport:

Pittsburgh Penguins - Carolina Hurricanes 3-2

Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1-0 a Pittsburgh javára.