2017. 04. 26. szerda - Ervin 8°C | 22°C Még több cikk.

Nyolcadik lett a magyar női kézilabda válogatott

Nyolcadik lett a magyar női kézilabda válogatott a franciaországi világbajnokságon. A csapat a hetedik helyért játszó helyosztón 37-36-ra vesztett Angola ellen vasárnap délelőtt. A meccs végig rendkívül szoros volt, a magyar csapat szinte végig vezetett, de a hajrában Angola jobb volt.
Az utóbbi tíz év leggyengébb teljesítményével zárta a franciaországi világbajnokságot a magyar női kézilabdaválogatott. Németh András csapata ugyanis csak a nyolcadik helyen végzett, miután 37-36-ra kikapott Angolától. A magyar csapat utoljára 1997-ben, a németországi világbajnokságon zárt ennél gyengébb helyen, akkor kilencedik lett.A magyar válogatott szinte végig vezetett a mérkőzésen, a félidőben 20-17 volt az állás Görbicz Anitáék javára.

A második félidő utolsó perceiben azonban az angolaiak megfordították az eredményt és végül 37-36-ra győztek. A magyar csapat védekezése rendkívül gyenge volt, a 37 kapott gól ugyanis negatív csúcs az idei tornán. A magyar válogatott tehát az előzetes várakozásokat jócskán alulmúlva nyolcadikként végzett a kézilabda világbajnokságon.

Női kézilabda világbajnokság, 7. helyért: Magyarország - Angola 36-37 (20-17)

• 1. triatlonos 2007. december 16. 13:32
    „A helyére került a csapat. A VB alkalmas az erőfelmérésre, lehet látni az erőviszonyokat. Ha vissza akarunk kerülni az élvonalba, akkor az alapoknál kell kezdeni: kiválasztás - atlétikus képességek, sport iránti alázat - az ellenfelektől példát lehet venni, csapatjáték - figurák: legalább annyi, mint a Volán serdülőben!”

Del Piero duplázott, nyert a Juventus

A veterán támadó, Alessandro Del Piero két góljának köszönhetően nyert szombat este a Juventus a… Tovább olvasom