2017. 05. 27. szombat - Hella 14°C | 24°C Még több cikk.

Örökös eltiltás a 79 és 67 gólos labdarúgómeccsek után

Minden idők egyik legkirívóbb bundázásában négy labdarúgócsapat vett részt Nigériában.
Örökös eltiltást kaptak annak a négy labdarúgócsapatnak a játékosai, szakvezetői és elöljárói, amelyek részt vettek minden idők egyik legkirívóbb bundázásában Nigériában.

A másodosztályba jutásról határozó, július elején rendezett egyik mérkőzésen a Plateau United Feeders 79-0-ra, a másikon pedig a Police Machine 67-0-ra győzött az Akurba FC, illetve a Babayaro FC ellen. A félidei állás csak 7-0, illetve 6-0 volt.

Mike Umeh, a nigériai szövetség alelnöke elmondta: a vizsgálatok során kiderült, hogy mind a négy érintett klub labdarúgói, szakmai stábja és vezetői részesei voltak a "szégyenletes eseményeknek". Kiemelte: volt olyan játékos, aki 11-szer találta a kapuba, akadt, aki három öngólt szerzett, az egyik találkozón pedig egy perc alatt négy találat esett.

• 1. Jozsoci 2013. július 24. 07:03
    „Kacsa. Kihallatszik a hápogás. A szabályok szerint ilyenkor komolytalan játék címén a bírónak félbe kell szakítani a mérkőzést.”