2018. 06. 21. csütörtök - Alajos, Leila 20°C | 29°C Még több cikk.

Osztrák Nagydíj: Bottas még felfért a dobogóra a Mercedes mellé

Rosberg nyerte a Red Bull hazai futamát, Hamilton 7 helyet javítva a második helyen jött be. És karrierje legnagyobb sikerét érte el a Williams-szel Valteri Bottas, aki harmadik helyen ért célbe.
Büntetést kapott a vasárnapi Forma-1-es Osztrák Nagydíj után Esteban Gutierrez, a Sauber mexikói pilótája. A közép-amerikai versenyző a következő futamon - két hét múlva, Silverstone-ban - az időmérőn elért pozíciójához képest tíz hellyel hátrébbról rajtol majd.

A 22 éves Gutierrez azért bűnhődik, mert a spielbergi versenyen egyik boxlátogatása alkalmával elindult, amikor a jobb hátsó kereke még nem volt szabályosan rögzítve.

71. kör:
Nem sikerült már beérni Rosberget.

70. kör: 1,1 másodperc körül állandósul a távolság a két Mercedes között.

66. kör: Pérez előzi meg Magnussent, feljön a hatodik helyre. A dán kicsit hibázott az egyes kanyarban, a mexikói jól gyorsít ki. Közben Hamilton is rálépett a gázra 5 körrel a vége előtt.

61. kör: Vergne fékei már 2 körrel ez előtt is fekete füstöt okádtak, ki is áll a boxba a Toro Rossóval.

60. kör: Alonso lassan felér Massára. Rövidesen nem csapattársársa, hanem ex-csapattársára kell koncentrálnia.

56. kör: Pérez szuperlágy gumikat kap az utolsó 15 körre.

53. kör: Hamiltonnak szólnak a boxból, hogy talán jobb állapotban vannak a hétsó gumijai, mint Rosbergnek...

50. kör: Rosberg vezet, Hamilton másfél másodpercre mögötte, aztán Bottas, Pérez, Massa és Alonso.

48. kör: A Ferrari kihívja Alonsót, lágy gumikat kap.

46. kör: Alonso áll az élen, amikor már cak 25 kör van vissza. Ő még nem volt kint kereket cserélni. Massa csak a hatodik

42. kör: Bottas jön a Williamsek közül először. A két Mercedes már elment mellette.

41. kör: Rosberg is jön a boxba.

40. kör: Hamilton jön előbb a Mercedesnél. Magnussen-Pérez páros jön vissza a brit az 5. helyen.

36. kör: A verseny felénél Vettelt hívják ki, nincs értelme folytania a versenyt. Rosberg, Bottas, Hamilton, Massa, Alonso, Magnussen, Pérez, Hülkenberg, Ricciardo és Raikkönen a pontszerző helyeken.

32. kör: Vettel vezetőszárnyát kell cserélni, miközben Gutiérrezt próbálta megelőzni. Ezt az esetet is vizsgálják a versenyfelügyelők.

28. kör: Hamilton is elmengy Pérez mellett, megkapja a nyakába Massát is.

27. kör: Pérez gyorsan két helyet ront, előbb Rosberg majd Bottas is megelőzi.

26. kör: Kvyat jobb hátsó defekt miatt áll félre a Toro Rossóval. Fékhibára panaszkodott az orosz.

22.kör: Vettel csak most jön ki lecserélni a szuperlágy gumikat.

Gutiérrez 10 másodperces büntetést kap.

20. perc: Pérez, Rosberg, Bottas, Hamilton, Massa, Button, Maldonado, Alonso, Magnussen és Hülkenberg a pontszerzők sorrendje.

Közben Gutiérrez veszélyes kiengedését vizsgálják a versenyfelügyelők.

16. kör: Bottas és Raikkönen is a boxba, Bottas a két Mercedes közé jön vissza.

15. kör: A visszajátszásból kiderül, Gutiérrez autóján a jobb hátsó kerék még fent se volt, amikor elindult. Ezért kellett visszahívni. Massa is kijön a boxba, de utána Hamilton egyből meg is előzi.

13. kör: Gutiérrez Sauberjét kell visszatolni a boxba. Közben Hamilton is megékrezik.

12. kör: Rosberg is megjárja a boxot Sutillal, a 8. helyre érkezett vissza Button mögé.

11. kör: Megindul a forgalom a boxutcában, jön Magnussen, Ricciardo és Kvyat is.

10. kör: Hülkenberg már a boxban, a szuperlágy után lágy gumikkal hajt a pályára. Nem volt itt semmi gond.

8. kör: Hamilton támadja Rosberget, a brit a DRS-zónában igen közel kerül német csapattársához.

6. kör: Massa 854 ezreddel vezet Bottas előtt, a két Mercedes között alig fél másodperc van.

3. kör: Mielőtt megállt volna magához tér az RB10-es és újra versenybe száll Vettel - ugyan egy kör hátrányban már.

2. kör: A második kör elején Vettel autója megáll, alig tud poroszkálni körbe a pályán.

1. kör: Massa nagyon jól jön el, de Rosberg befurakodik a két Williams közé, de Bottas a kettes kanyarban visszaveszi a helyét. Alonso mögöttük, Hamilton a 9. helyről az 5.-re jött fel. Hamilton az első kör végén már Alonso előtt, egymás mögött a két Mercedes.

14.00 - Elindultak a versenyzők a felvezetőkörre, pillanatokon belül rajt.

13.45 - Hatalmas tömeg a Red Bull Ringen, és rengeteg híres arccal is találkozhatunk: a Williamshez a hokilegenda, Wayne Gretzky látogatott, a Red Bullnál Marcel Hirscher síelő és Gregor Schlierenzauer síugró vendégeskedik, de Jean Reno-val is összefuthatnak az érdeklődők a boxutcában. A régi Forma-1-esek közül itt van Mark Webber, Gerhard Berger és Jacques Villeneuve is.

13.15 - Grosjean Lotusában váltót kellett cserélni, emiatt a francia pilóta a boxból rajtol majd.

27. OSZTRÁK NAGYDÍJ, RED BULL RING

A pálya hossza: 4326 méter
A verseny hossza: 71 kör (307.146 km)
Gumitípusok: lágy, szuperlágy
Körrekord (időmérőn): Rubens Barrichello (Ferrari/Ferrari) - 1:08.082, 2002
Körrekord (versenyen): Michael Schumacher (Ferrari/Ferrari) - 1:08.337, 2003

Hatalmas meglepetésre a két Williams szerezte meg az első sort a Red Bull Ringen.

A harmadik szabadedzésen már megmutatkozott, hogy Bottas-szal számolni kell, de arra senki nem gondolt, hogy az időmérőn is ugyanolyan erős lesz, ráadásul nem csak ő, hanem mindkét Williams. Így Massa a 2008-as Brazil Nagydíj után először rajtolhat újra az élről.

Az már az időmérő előtt biztos volt, hogy Kanada után 2 rajthelybüntetés is érvényben marad: Pérez a Kanadai Nagydíjon ütközött Massával, és már ott megállapították az ötrajthelyes büntetést. A Force India újabb vizsgálatot kért, de az osztrákok is helyben hagyták a kanadai döntést. Így a mexikói a megszerzett 11. helyett a 16. helyről rajtolhat.

A Kanadában első kiesését elszenvedő Max Chilton háromhelyes büntetésben kapott az után, hogy Montrealban nekicsapódott csapattársának, Jules Bianchinak. Chilton a 21. helyre kvalifikálta magát, így helyet cserélt az utolsóként záró Marcus Ericssonnal.