2017. 04. 29. szombat - Péter 7°C | 22°C Még több cikk.

Philippe Gilbert nyerte a Tour de France első szakaszát

Philippe Gilbert győzelmével ért véget a 2011-es Tour de France első szakasza. A belga kerekes izgalmas nap végén szerezte meg a győzelmet, és vele együtt a sárga trikót.
A Passage du Gois és Mont des Alouettes közötti 191 kilométeres etap várt a mai nap a versenyzőkre. A szakasz elején kialakult egy hármas szökevénycsoport. Ők döntötték el egymás között a sprintbefutót, amelyet Jeremy Roy nyert meg, aki végül a nap legaktívabb versenyzője címet is megkapta.

A szökevényeket végül 18 kilométerrel a vége előtt érte utol a mezőny. Egész nap érezni lehetett, hogy ideges a mezőny. Az utolsó 10 kilométeren belül voltak még esések. A legkomolyabb bukásnál egy Asztanás versenyző sodort el egy, az út szélén nézelődő személyt, mikor a bringás elvesztette az egyensúlyát, és beesett a peletonba. Gyakorlatilag elkerülhetetlen volt az, hogy nagy esés legyen az eset vége. A bukás legnagyobb vesztese Alberto Contador, a Tour de France címvédője, aki ugyan nem bukott, viszont súlyos időveszteséget szenvedett.

Az utolsó három kilométeren is történt még egy bukás, ami a versenybíróságnak okozott némi fejtörést, mivel azok, akik az utolsó három kilométeren belül esnek, azok nem kapnak időt a szakasz végső győzteséhez képest, míg azok akik a nagy bukásban benne voltak, azok kapnak. A probléma az volt, hogy összekeveredett a mezőny, mert utolérték őket a már hamarabb lemaradt versenyzők, és együtt értek célba, így számolgathatják, hogy ki az, aki végül közel másfél percet kapott a győzteshez képest, és ki az, aki viszont nem kapott plusz időt.

Philippe Gilbert nyerte a Tour de France első szakaszát. Fotó: daylife.com

A bukások után viszont a már emelkedő befutóhoz közeledve egyre jobban körvonalazódott, hogy a szakasz legnagyobb esélyese Philippe Gilbert, az Omega Pharma - Lotto belga versenyzője. 700 méterrel a vége előtt Fabian Cancellara indított egy támadást, amire a belga reagálni tudott, és utol is érte a Kancellárt, majd tovább is ment olyan lendülettel, hogy végül külön idővel nyerte meg a szakaszt, és a sárga trikót is.

Emiatt a bukás miatt van Alberto Contador 1:20 hátrányban:

A szakasz végeredménye:

1.  GILBERT Philippe  32  OMEGA PHARMA - LOTTO  4h 41' 31"

2.  EVANS Cadel  141  BMC RACING TEAM  4h 41' 34"  + 00' 03"

3.  HUSHOVD Thor  51  TEAM GARMIN - CERVELO  4h 41' 37"  + 00' 06"

4.  ROJAS Jose Joaquin  88  MOVISTAR TEAM  4h 41' 37"  + 00' 06"

5.  VAN DEN BROECK Jurgen  31  OMEGA PHARMA - LOTTO  4h 41' 37"  + 00' 06"

6.  THOMAS Geraint  117  SKY PROCYCLING  4h 41' 37"  + 00' 06"

7.  KLÖDEN Andréas  74  TEAM RADIOSHACK  4h 41' 37"  + 00' 06"

8.  TAARAMAE Rein  151  COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE  4h 41' 37"  + 00' 06"

9.  HORNER Christopher  72  TEAM RADIOSHACK  4h 41' 37"  + 00' 06"

10.  MARTIN Tony  175  HTC - HIGHROAD  4h 41' 37"  + 00' 06"
...
33.  SCHLECK Andy  11  TEAM LEOPARD-TREK  4h 41' 37"  + 00' 06"
...
38.  LEIPHEIMER Levi  75  TEAM RADIOSHACK  4h 41' 37"  + 00' 06"
...
82.  CONTADOR Alberto  1  SAXO BANK SUNGARD  4h 42' 51"  + 01' 20"

Wimbledon - Petra Kvitova nyerte a női egyest

A cseh Petra Kvitova nyerte a női egyest az angol nyílt teniszbajnokságon, miután a szombati… Tovább olvasom