2016. 12. 06. kedd - Miklós -5°C | 3°C

Ronaldo mesterhármassal döntött: Ajax-Real Madrid 1-4

Hiába próbálkozott a második félidő közepén az Ajax a Real Madrid ellen,Cristiano Ronaldo mesterármassal döntötte el, hova kerül a három pont a Bajnokok Ligája csoportkörének 2.fordulójában.

Ajax–Real Madrid 1-4 (0-1)

Bajnokok Ligája csoportkör, D. csoport 2. forduló.
Amszterdam Arena, 49000 néző, vezeti: Jonas Eriksson.

Ajax:
Vermeer – Van Rhijn, Alderweireld, Moisander, Blind – Eriksen, C. Poulsen, S. de Jong – Sana,  Boerrigter, Babel. Edző: Frank de Boer.

Real Madrid Casillas – Arbeloa, Pepe, S. Ramos, Marcelo – Essien, Xabi Alonso, Kaká – Callejón, C. Ronaldo, Benzema. Edző: José Mourinho.

Gólszerzők: C. Ronaldo (41., 80., 81. perc), Benzema (48. perc), Moisander (55. perc).

Sárga lap: Essien (58. perc).

Csere: Callejón helyett Di Maria (61. perc) Sana h. Hoesen (66. perc) Poulsen h. Sporslede (69. perc), Kaká h. Özil (74. perc), Essien h. Khedira (78. perc), Babel h. Lukoki (81. perc).

2. félidő (1-3)

93.perc:
Eseménytelen végjáték, Eriksön bereeszti a meccset.

92. perc: Vermeer megint ment, Benzema ijesztget a végén. Real-szöglet.

89. perc: Arbeloa ment fejjel, Ajax-szöglet. Eriksen szögletét Casillas szedi le. Három perc a hosszabbítás.

85. perc: Eriksen szöglete után Benzema sarokkal szabadít fel, majd a ráadásban Xabi Alonso tisztáz nyugodtan. Blin üldözi Ronaldót, fájó combbal csúszik ki, de semmi komoly.

81. perc: Összeroppant az Ajax ldeweireld lemarad Khedira átadásáról, Ronaldo tisztán, átemeli Vermeert. Megvan a mesterhármas. 1-4.

80. perc: Ronaldo indítja a támadást, Benzemával játszik össze, nem viszi rá nagyon, bővel a tizenhatoson kívülről tekeri be a kapub a labdát. Nagy valószínűséggel eldöntötte a meccset.1-3.

77. perc: Babel rántja le Marcelót az alapvonal asszisztens előtt, így is sérelmezi a szabadrúgást.

74. perc: Kaká helyett Özil is a pályán, a német most bizonyíthat a mesternek.

73. perc: Felbátorodi az Ajax, nem is nézik jó szemme, hogy a Real kap szaadot kifelé.

68. perc: Micsoda Ajax-helyzet?! Eőbb De Jong majd  Hoesen marad le a beadásról. Közel volt az egyenlítés. Újabb újonc az Ajxnál, Sporslede jön be

66. perc: Hoesen mutatkozik be a Ajax nagycsapatáan, Sana helyett jön.

64. perc: Di Maria lövi el a védők özött, Vermeer középre üti a labdát, de tudnaktisztázni a hazaiak.

62. perc Blind húzza meg a szélen, középre teszi Boerrigter elé, aki a kapu fölé tolja a labdát.

61. perc: Mouinho cserél előszr, Die Maria a pályán.

59. perc: Kezezés után Eriksen lövi a szabadot, a levágódó labda még veszélyes, de kifelé jár a szabad.

55. perc: Vermeer amit tud, azért megfog, a csapata viszont összedőlt. Blind harcol ki szögletet, már ez is tapsot ér a közönségtől. De még milyet?! Moisander helyezkedik  hosszú kapufánál, Casillas és Essien se jön ki keményen, ott is a szépítés. 1-2.

48. perc: Ajax-szabadrúgás, veszélytelen. A Real támadása nem, Benzema sarokkal készíti le Marcelónak, megy keresztbe a labda, majd vissza Benzemának, aki félfordulatból rúgja ki Vermeer kapuját. 0-2.

47. perc: Az Ajax kezdi a második játékrészt, de gyorsan a vendégekhez kerül a labda.

Vermeer hiába próbálta tartani a frontot az Ajax kapujában, nem bírták megúszni a félidőt kapott gól nélkül. A Real fölénye az elejétől kezdve érezhető, így az Ajaxnak sürgősen szemléletet kell váltania, ha nem akar hazai pályán pórul járni.

1. félidő (0-1)

46. perc:
A középpályán gurigázik a Madrid, várják, hogy mehessenek az öltözőbe. Erikkson kegyelmez.

45. perc: Arbeloa bedobását fújja vissza Eriksson. Egy perc hosszabbítás.

41. perc: Vezet a Madrid! Sana veszti el a labdát a félpályán, indul a Real, Poulsen ér bele rosszul a labdába középen, de így jó Ronaldónak, ott is a gól. 0-1.

39. perc: Sergio Ramos is megpróbálkozik egy távolival, senki nem zavarja, de így is mellé.

37. perc: Alderweireld próbál felszabadítani, rövidre sikerül, mert Ronaldo kapásból a kapura lövi. Nem sokat tévedett. Nagyon érik a Real-gól! Vermeernek sok dolga akad, egyre fokozódik a nyomás a kapuján.

36. perc: Kaká a jobb oldalról íveli át Ronaldónak, a labdát Vermeerbe fejeli.

33. perc: Essien önzőzi el, Moisanderbe bombáz a tizenhatosnál úgy egy méterről. Indulhat az Ajax, de nem jutnak messzire. Újabb labdacsere, most Ronaldo kéri. Fél perccel ez előtt meg csak spontán leeresztett.

30. perc: Jön az első Ajax-szöglet, Eriksen lövi át a túloldalra, Moisander az ötösön belül ugrik rá Casillas hátára, szabadrúgás kifelé.

29. perc: Van Rhijn védekezik jól Marcelóval szemben.

25. perc: Eljuthatnának végre a hazaiak Iker Casillas kapujáig, de Blind a tizenhatosnál rosszul veszi át a labdát, és elesik.

23. perc: De Jongnak van egy lövése, de ez is méterekkel elkerüli a vendég kaput.

22. perc: Xabi Alonso ugratja ki Kakát, a kavarodásban Essien rúg luftot aminek nagyon örülnek a holland szurkolók. Kaká ráadását megint védi Vermeer.

18. perc: Kaká viszi rá a három védőre, Moisander résen volt.

16. perc: Középről Kaká, a kipattanót a jobb oldalról Benzema lövi Vermeerbe. Kérdés, meddig bírja kibekkelni a nyomást az amszterdami gárda.

14. perc: Nyom a Real, megint Ronaldo, de Vermeerben elakad a labda.

11. perc: Ronaldo esik el úgy 25 méter környékén, megúszta a lövést az Ajax. A Real térfelének közepéig jut el a holland gárda, de labdát szereznek a vendégek. Ronaldo ugratja ki Benzemát, les.

10. perc: Most Blindről szöglet, Xabi Alonso lőheti, erre Mourinho is feláll. Kár volt.

8. perc: Alderweireldről megy ki a labda, Kaká teszi be az újabb szögletet, de Sana kiengedi a túloldalon.

5. perc: Ronaldo előtt is lehetőség, Marcelótól kap pontos keresztet, a beadás azonban elmegy a kapu előtt. Xabi Alonso szöglete se jobb.

3. perc: Nagy helyzetbe kerül az Ajax, vagyis került volna, de hiába húzzák meg a jobb oldalt, és hiába marad le Arbeloa, Derk Boerrigter beadása nem jó.

1. perc: A Real kezdte a találkozót, sötét zöldben a Királyi Gárda, a hazaiak piros-fehérben.

20.40: A hollandok számára létkérdés a találkozó, ugyanis az első fordulóban kikapott a négyszeres BEK-győztes.

Kiélezett összecsapást ígér az Ajax-Real Madrid találkozó: mindkét klub többszörös BL-győztes - a Madrid ebben csúcstartó -, bár tény, az Ajax szebb korokat is megélt már.

A BL csoportkörét felemásan kezdték a csapatok, a Madrid parádés győzelmet aratott a Manchester City ellen, míg az Ajax úgy kapott ki a Dortmundtól, hogy még gólt sem szerzett.

Annak ellenére, hogy a Real trénere elutazott az Ajaxot elemezni, a lapok az ő, és Sergio Ramos "összetűzésén" csámcsognak - a játékos a saját meze alatt Özil mezével lépett pályára -, erről azonban a tréner annyit közölt, egyiküknek sincs baja a másikkal.

A két együttes eddig tízszer találkozott, 5 Real-siker mellett egy döntetlen és 4 Ajax-győzelem született (a gólkülönbség is a spanyolok részéről kedvezőbb, 16–8). A Real és az Ajax sorozatban harmadszor került egy csoportba a BL-ben, a legutóbbi négy fellépésüket egyaránt a spanyolok nyerték, 12–0-s összesített gólkülönbséggel.

A holland bajnok azonban jó formát mutat, hiszen az Amszterdam Arénában nyertek az addig veretlenül vezető Twente együttese ellen 1-0-ra, ahol tizenkét meccs óta nem kaptak ki: legutóbb a Manchester United tudta legyőzni őket még februárban.

9 sportág képviselői kaptak Junior Prima Díjat

Idén is 10 eredményes fiatal versenyző részesült elismerésben, kimagasló teljesítményükért fejenként… Tovább olvasom