2017. 01. 23. hétfő - Zelma, Rajmund -8°C | 4°C Még több cikk.

Rosberg triplázott Monacóban, Hamilton az élről bukta el a versenyt

Verstappen hős lehetett volna, de a kamikaze akciója után beleállította a falba a Toro Rossót. Nem maradt safety car nélkül a Monacói Nagydíj, ahol Hamilton buta boxkiállása miatt a dobogó is veszélybe került. Button révén a McLarennek is megvannak az első pontjai.
MONACÓI NAGYDÍJ, A VÉGEREDMÉNY (78 KÖR, 260.286 KM)
1. Nico Rosberg (német, Mercedes)
2. Sebastian Vettel (német, Ferrari)
3. Lewis Hamilton (brit, Mercedes)
4. Danyiil Kvjat (orosz, Red Bull-Renault)
5. Daniel Ricciardo (ausztrál, Red Bull-Renault)
6. Kimi Räikkönen (finn, Ferrari)
7. Sergio Pérez (mexikói, Force India-Mercedes)
8. Jenson Button (brit, McLaren-Honda)
9. Felipe Nasr (brazil, Sauber-Ferrari)
10. Carlos Sainz Jr. (spanyol, Toro Rosso-Renault)
11. Nico Hülkenberg (német, Force India-Mercedes)
12. Romain Grosjean (francia, Lotus-Mercedes)
13. Marcus Ericsson (svéd, Sauber-Ferrari)
14. Valtteri Bottas (finn, Williams-Mercedes )
15. Felipe Massa (brazi,l Williams-Mercedes) 1 kör h.
16. Roberto Merhi (spanyol, Marussia-Ferrari) 2 kör h.
17. Will Stevens (brit, Marussia-Ferrar)i 2 kör h.

9.  McLaren-Honda  4

78. kör: Ricciardónak szólnak, ha nem tudja megelőzni, adja vissza a helyét Kvyatnak. Meg is teszi. Hamiltontól elnézést kérnek.

77. kör: Hamiltonnak a dobogó is veszélyben van, Ricciardo nagyon jön, aki nem kap büntetést Raikkönen arrébb tessékeléséért.

74. kör: Kvyat és Ricciardo is helyet cserél.

Forma-1 Monacói Nagydíj Monte Carlóban. Fotó: MTI/EPA/AP (galéria)

73. kör: Raikkönent tolja ki Ricciardo, panaszkodik is a finn. Vizsgálni is fogják.

72. kör: Kijött a biztonsági autó, Hamiltonnak 6 köre maradt. Bár már konstatálta a rádión, hogy ezt elbukták.

66. kör: Rosberg és Vettel marad a pályán, Hamilton csak a harmadik.

65. kör: Massa, Hamilton is a boxban.

64. kör: Verstappen kamikaze akciójának megvan az eredménye, beleszalad a Lotusba, a Toro Rosso beleáll a falba. Jön a biztonsági autó.

61. kör: Raikkönen 1,2 tizedre Kvyattól. Odalépett a finn. Grosjean engedi el Vettelt a hajtűkanyarban, aki szinte vontatja maga után Verstappent, de a francia résen volt, nem tud elmenni mellette a holland. Jól figyelmeztették a Lotust.

59. kör: Merhi nem kap büntetést a sárga vonal érintéséért.

55. kör: Raikkönen kel ki magából: "Ki.szottul meg kell előznöm rendesen?" - üvölti. Sainz és Bottas pedig egyszerre engedi el Vettelt és Verstappent, aki bezuhan az újonc társa elé.

51. kör: Péreznek komoly spórolásra van szüksége minden féktávon - szólt az ukáz a csapattól.

49. kör: Hamilton magányosan az élen, Rosberg több mint tíz másodpercre tőle.

48. kör: Verstappen újra a boxban, fordított taktikán a Toro Rosso, most kapja meg a holland a szuperlágy abroncsokat. Üres pályára jön vissza.

43. kör: Alonso alatt megint megáll a McLaren-Honda. Pedig kinézett a kettős pontszerzés a csapatnak.

42. kör: Massa másodszor is a boxban.

40. kör: Merhi lépi át a sárga vonalat a boxutca kijáratánál, vizsgálják a felügyelők.

38. kör: Rosberg is már túl a kerékcserén, Raikkönen is jön. Rosberg visszajön Vettel elé, Raikkönen Ricciardo elé jön vissza. Hamilton is megkapja a sárga gumikat.

37. kör: Ricciardót hozza ki a Red Bull a boxba. A Pirelli 25-27. körre jósolta az első (és egyetlen) kerékcserét, ezt bőven túlszárnyalták a csapatok.

34. kör: Alonso túl a büntetéssel megtoldott kerékcserén, 9. helyen autózik. Meglesznek a McLaren első pontjai? Raikkönen továbbra is Ricciardót gyűri.

30. kör: Verstappen jobb hátsó kerekével volt valami, több mint 40 másodpercbe telt a kerékcsere...

29. kör: Kvyat kapja meg a lágy gumikat elsőként az élmezőnyből. A 10. helyre, Button mögé jön vissza.

28. kör: Raikkönen tapad Ricciardóra, 1 másodperc közöttük a távolság. Nagy a forgalom, folyamatosak az élmezőnynél a lekörözések.

Közben Giedo Van der Garde nosztalgiázik Twitteren. Az egykori Forma-1-es pilóta a 3 legszebb emlékét osztotta meg Monacóból:

22. kör: Hamilton kicsit odalépett, majdnem 5 másodperces előnye van csapattársához képest.

18. kör: Grosjean kapja meg a lágy gumikat, kicsit korai, de elvileg bírni fogják a sárga abroncsok.

15. kör: Hamilton, Rosberg, Vettel, Kvyat, Ricciardo, Raikkönen, Pérez, Verstappen, Button és Alonso a pontszerző helyeken. Bottas közben a boxban.

9. kör: Rosberg 2,8-ra Hamiltontól, a némettről Vettel is bő 2 másodpercre.

7. kör: Maldonado versenyének vége, a hátsó fékrendszerrel lehet gondja a Lotusnak.

6. kör: 5 másodperces büntetést kap Alonso Hülkenberg kitolásáért. Verstappen tapad Maldonadóra, az első szárnyból le is törik egy darab, majd előből lenyomja a venezuelait.

4. kör: Hülkenberg szervizelése igen jól sikerült, övé a verseny leggyorsabb köre.

2. kör: Vizsgálják Alonso és Hülkenberg balesetét. A német vissza tud állni egy első szárny csere után. Massa is kint, korábban már lefújta a saját versenyét, de úgy néz ki, vissza tud jönni a Williams.

1. kör: Hamilton és Rosberg szépen jön el, Kvyat lerajtolja Ricciardót, Vettelre is veszélyes volt, de marad a sorrend. Raikkönen kettőt jön előre, Hülkenberg a Mirabeau bejáratánál csúszik a gumifalba, Alonso tolta meg.

14:00 - Elindultak a felvezető körre a pilóták, Lewis Hamiltonnak akadtak nehézségei.

Jules Bianchi mindössze 20 kilométerre fekszik egy nizzai kórházban. Egykori csapata, a Manor megemlékezett a fiatal pilótáról, hiszen tavaly itt szerezte a francia versenyző saját és csapata első pontjait. Ennek köszönhető, hogy a Manor idén el tudott indulni.

Körrekord (versenyen): Mchael Schumacher (Ferrari/Ferrari) - 1:14.439, 2004

A világbajnoki címvédő Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája nyerte a Forma-1-es Monacói Nagydíj szombati időmérő edzését, így a vasárnapi futamon ő indulhat az élről. A 30 éves versenyző - akivel a héten hosszabbított 2018-ig a Mercedes - az idén ötödször rajtolhat a pole pozícióból. Pályafutása során 43. alkalommal, Monte-Carlóban pedig először nyert időmérőt.

Hamilton mellől csapattársa, a német Nico Rosberg startol majd, a harmadik rajtkockát pedig a négyszeres vb-győztes Sebastian Vettel, a Ferrari német pilótája szerezte meg. A Red Bull istálló versenyzői, az ausztrál Daniel Ricciardo és az orosz Danyiil Kvjat az idén csak Malajziában teljesítettek olyan jól az időmérőn, mint most Monacóban: előbbi negyedik, utóbbi ötödik lett. A váltócsere miatt öthelyes rajtbüntetést kapott francia Romain Grosjean (Lotus) 11. lett, de hátrébb sorolásával csak a 16. pozícióból vághat neki a viadalnak. Egészen az edzés végéig így volt, ám az időmérő után a spanyol újonc Carlos Sainz kapott büntetést, amiért az első szakaszban nem állt ki mérlegelésre. Az edzés után azt mondta, nem látta a piros jelzést, utána viszont teljesítette a kötelezettségét, ahol mindent rendben találtak. Ennek ellenére a sportfelügyelők megbüntették a Toro Rossót, így a pilóta a 8. helyét elveszítve csak a boxból rajtolhat majd.