2017. 11. 23. csütörtök - Kelemen, Klementina 3°C | 13°C Még több cikk.

Serena Williams nyerte a wimbledoni tenisztornát

Pályafutása harmadik wimbledoni tenisztorna győzelmét aratta Serena Williams, miután a szombat délutáni döntőben 7:6, 6:2-re legyőzte nővérét, Venust, a tavalyai bajnokot.
A kisebbik Williams testvérnek egyébként ez volt karrierje 11. Grand Slam győzelme.Serena Williams 2002 és 2003 után tudott ismét az angol megmérettetésen diadalmaskodni, ezzel megakadályozta testvérét abban, hogy sorozatban harmadszor hódítsa el a győztesnek járó wimbledoni trófeát. A szombati döntő a negyedik Williams-finálé volt a wimbledoni tenisztorna történetében. A Grad Slamek tekintetében nyolc ilyen döntőt vívtak már, és az egymás elleni győzelmek tekintetében Serena 11-10-re átvette a vezetést nővérétől.

Az első játszmában a szerváké volt a főszerep, alig volt lehetősége a játékosoknak elvenni egymás adogatását, így nem is csoda, hogy végül rövidítésben dőlt el a szett sorsa. Itt Serena Williams koncentrált jobban, és bár Venus hősiesen küzdott, a szett a húgáé lett. Érdekesség, hogy Venus Williams 2007 óta nem vesztett játszmát Wimbledonban, ami azt jelenti, hogy zsinórban 34 szettet nyert meg itt. A második játszmában Serena Williams 3:2-nél vette el nővére adogatását, majd 5:2-nél Venus a szettben maradásért adogatott. Ebben a játékban Serena több mecslabdához is jutott, de csak a negyediket tudta kihasználni, amellyel megnyerte a wimbledoni tenisztornát.

Wimbledon, női egyes, döntő: Serena Williams (amerikai) - Venus Williams (amerikai) 7:6, 6:2