2016. 12. 08. csütörtök - Mária -5°C | 3°C

Sörmeccsé szelidült: Bayern München-Manchester City 2-0 - galéria, videó

A labdarúgó Bajnokok Ligája második fordulójának első játéknapján az A csoportban Münchenbe látogatott a Manchester City. A második félidőért nagy kár volt, a csapnivaló teljesítményért elsősorban a City felelős.
Bayern München–Manchester City 2-0 (2-0)

Labdarúgó Bajnokok Ligája, 2. játékhét, 1. játéknap, A csoport, München Aréna. Vezette: Kassai Viktor. Asszisztensek: Erős Gábor, Ring György, alapvonali segítők: Bognár Tamás, Fábián Mihály. Tartalékjátékvezető: Szabó Zsolt.

Bayern München: Neuer - Rafinha, van Buyten, Boateng, Lahm - Luiz Gustavo, Schweinsteiger - Ribery (Robben 89.), Kroos (Timoschuk 83.), Müller - Gomez (Petersen 92.). Edző: Jupp Heynckes.

Manchester City: Hart - Richards, Kompany, Clichy, Kolo Touré - Nasri (Milner 70.), Barry (Kolarov 73.), Yaya Touré, Silva - Dzeko (de Jong 55.), Agüero. Menedzser: Roberto Mancini.

Gól: Gomez (38., 45.)

Sárga lap: Agüero (42.), Clichy (67.), Yaya Touré (77.), Kolo Touré (78.)

A játéknap eredményei:
CSZKA Moszka-Internazionale 2-3 (1-2)
Gól: Dzagojev (45.), Vagner Love (77.), illetve Lucio (6.), Pazzini (23.), Zarate (79.).
Olympique Lyon-Dinamo Zágráb 2-0 (2-0) Gól: Gomis (23.), Koné (42.).
Manchester United-Basel 3-3 (2-0) Gól: Welbeck (16, 17.), Young (90.), illetve F. Frei (58.), A. Frei (60. 76. - utóbbit 11-esből).
Napoli-Villarreal 2-0 (2-0) Gól: Hamsik (14.), Cavani (17. - 11-esből).
Otelul Galati-Benfica 0-1 (0-1) Gól: Cesar (40.).
Real Madrid-Ajax Amszterdam 3-0 (2-0) Gól: C. Ronaldo (25.), Kaka (41.), Benzema (49.).
Trabzonspor-Lille 1-1 (0-1) Gól: Colman (75. - 11-esből), illetve Sow (31.).

Volt ennél már jobb csoportmeccs is a BL-ben. A találkozó elején a Bayern mutatkozott erőtlennek és tanácstalannak. A gólok után a City. Nem lennénk meglepve, ha Mancini halkan bírózna egy kicsit. A meccset Kassai szerintünk jól vezette, a tizenegyes gyanús szituációkat leszámítva végig magabizos volt. Azokban meg segíthette volna őt az asszisztensi "szabadcsapat".

92. perc: Igen, Petersen is a pályán. Ez az utolsó momentum, a csere után Kassai le is fújta a meccset.

Bayern München-Manchester City. Fotó: Rezuters, AP (galéria)

Közben, máshol

Young egyenlít az Old Traffordon! MU-Basel 3-3.

90. perc:
Milner lövi be laposan jobbról a labdát, Neuernek nem okoz gondot rávetődni. Vajon lesz idő a Bayern harmadik cseréjére? Két perc a hosszabbítás, amelynek első percében Kolarov mellé durrant.

88. perc: A City pont úgy passzolgat a fél pályán, mintha 2-0-ra vezetne. Haló! Mancini! Ti vagytok hátrányban!

85. perc: Egy kicsit mindenki már a hármas sípszót várja. Még Kassai is...

Egyenlít a Trabzon Colman tizenegyesével. Trabzonspor-Lille 1-1.

78. perc: Egy percen belül a másik Touré, Kolo is sárgát érően rúgta fel Riberyt. Kroos ívelte a szabadot a tizenhatos előterébe, Müller csúsztat, de mellé fejel.

77. perc: Yaya Touré is kiharcolt egy sárgát magának: Riberyt buktatta.

75. perc: Egyre unalmasabb a találkozó. Mancini ráadásul egyetlen támadójátékost

Sokk Manchesterben! A. Frei ismét: MU-Basel 2-3!

sem bírt becserélni. Aggódunk az olasz edző miatt.

67. perc: Clichy kap sárgát Müller bokájának megdolgozásáért.

63. perc: Csordogálóssá vált a meccs: a Bayernnek pompás az eredmény, a közönsége már ollézik, a City pedig most nem tud mit kezdeni a bajorokkal.

Egyenlít a Basel, MU-Basel 2-2.

55. perc: Mancini értők szerint furcsát cserél: Dzeko helyére de Jong jött. Szerinünk ez nem furcsa, hanem valami megtévesztő taktika része és mindjárt jön mondjuk Tevez is.

50. perc: Müller lövi a világoskék védők mögé a labdát jobbról a tizenhatosra, ahol nagy sprint után érkezik Kroos, aki elbotlik a saját

Real Madrid-Ajax Amszterdam 3-0, a harmadik gólt Benzema lőtte. Érdekes, hogy  az eddigi gólszerzők (Kaka és Cé) voltak a gólpasszosok is egyben, így mindenkinek van egy gólja és gólpassza is a Bernabeuban. A Basel pedig szépített F. Frei révén. MU-Basel 2-1.

lábában, így odalett a helyzet. Nehéz volt, de mindenki megállta végül röhögés nélkül...

48. perc: van Buyten hajol picit mélyre a fél pályánál, Agüero majdnem lerúgja a fejét. Csak elsőre tűnt veszélyesnek a mozdulat.

46. perc: A Bayern kezdte a második félidőt.

A többi meccs így áll a félidőben:
Lyon-Dinamo Zágráb 2-0, Manchester United-Basel 2-0, Napoli-Villarreal 2-0, Otelul Galati-Benfica 0-1, Real Madrid-Ajax 2-0, Trabzonspor-Lille 0-1.

Gomez, másodszor.

45. perc:
A második Hart-Gomez párbajt is a kapus bukta: Kroos szabadrúgását Müller csúsztatja kapura, Hart bravúrra véd, de a labda újra Gomez elé pattan, aki most a kapusba lövi, de onnan a kapuba pattan a labda. Ez, illetve a középkezdés volt a félidő utolsó érdemio mozdulata.

Lyon-Zágráb 2-0. Gól: Koné.

44. perc: Ribery betör a City tizenhatosára, nekirohan Kompanynak, de Kassai következetes: nem ad büntetőt.

42. perc: Agüero kapja a meccs első sárgáját.

Gomez, először

Most már minden pályán van gól: Galacban a Benfica szerezte meg a vezetést, Casearnak köszönhetően. Otelul Galati-Benfica 0-1.
Kaka pedig megduplázta a Real előnyét. Real Madrid-Ajax 2-0.

38. perc: Hart mindent megpróbált, mégsem tudta megakadályozni a Bayern-gól megszületését: Ribery lőtt balról a tizenhatos vonaláról, Hart bravúrral védett. A kipattanót Müller tette vissza, az angol kapus ebbe is belevetődött, az újabb kipattanóra viszont már nem volt válasza, Gomez három méterről a kapuba pofozta a "pettyest".

36. perc: Müller centerez, Schweinsteiger 7 méterről alig pörget fölé. Ez már tényleg helyzet volt. A korábban jósolt, de be nem érett City-gól helyett Bayern lehetősége "garmadája" van most már.

35. perc: Először zavarodik meg igazán a City-védelem: Ribery ad középre balról, Müller lövését blokkolják, szöglet, amelyet Riberynek gurítanak hátra, aki szintén mezőnygólt lőtt.

Bayern München-Manchester City. Fotó: Reuters, AP (galéria)

Trabzonspor-Lille 0-1, gól: Sow.

33. perc:
Schweinsteiger 25 méterről tüzel, Hart szépen dől el a labdával a mellén.

31. perc: Ribery először lő érdemben kapura: a bal oldalra tartó löketét Hart csak kiütni tudja, Müller begyűjti a kipattanót, de nem lett belőle semmi.

30. perc: Rosszabb a Bayern, mint előzetesen vártuk: rendre beszorulnak a hazaiak, és a vendégek kapuja előtt sem találják fel magukat. Boateng pedig több mint hálás lehet eddig Kassai Viktornak.

A Lyon és a Real is megszerezte a vezetést: Gomis és Cé talált be. Lyon-Dinamó Zágráb 1-0, Real Madrid-Ajax 1-0.

26. perc:
Kroos az NFL-be vágyik: 20 méterről lőtt zseniális mezőnygólt, legalább öt méterrel tette kapu fölé a labdát.

24. perc: Most Richards esett el a Bayern tizenhatosán belül, Kassai mostsem ítélt büntetőt, pedig Boateng szépen aprított. Pedig azon az oldalon az asszisztens és az alapvonali segítő is láthatta elvileg, hogy mi történt.

22. perc: Nasri tör be a müncheni tizenhatosra, a hazai védelem egy emberként szereli. Dicséretes buzgalom.

Elkezdtek potyogni a gólok!
Manchesterben Welbeck két perc alatt duplázott: MU-Basel 2-0, Nápolyban három perc kellett két hazai gólhoz. Előbb Hamsik, majd Cavani talált be a Villarreal kapujába, utóbbi büntetőből: Napoli-Villarreal 2-0.

18. perc:
Először táborozott le huzamosabb ideig a Bayern a City tizenhatosa előtt, de ahelyett, hogy gólhelyezet alkakítottak volna ki, egymást zavarták, így Kompany könnyen rúgta el a labdát.

15. perc: Az első korner (elnézést) a Cityé. Nem okozott nagyobb veszélyt, mint ennek a borzalmas szögletszinonimának az elolvasása.

14. perc: Rafinha tovább küzd: most egészen az alapvonalig cslezte le magát, beadására azonban senki nem érkezett. A többi pályán sem rúgtak még gólt eddig.

13. perc: Egyébként a City vékony "Celtic-csíkos" sportszára vállalhatatlanul ronda.

11. perc: Rafinha húzódótt előre, de a tizenhatos sarkáról megeresztett lövése fölé szállt. Nagyon.

9. perc: Itt az első "komoly" Bayern-lehetőség: Schweinsteiger megpattanó lövését Hart könnyedén fogja.

8. perc: Eddig uralják a meccset a kékek, a hazaiak kissé szokatlan módon visszahúzódnak. Agüero, Dzeko és Silva eddig úgy szórakozik van Buytenékkel, ahogy akar. Érik a City gól.

6. perc:
Hart passzol Mancininek... Roberto pont úgy vette le a lasztit, mint 15 éve. Csakhogy most e mozdulat a Bayernnek ért bedobást, hiszen az edzői "kalitkában" történt a pálya szélén.

4. perc: Richards centerez jobbról Dzeko 10 méterről laposan gurít Neuer kezébe. Helyzetecske volt.

3. perc: Beszorult egy picit a Bayern: előbb Silva iramodott meg a bal oldalon, betört a tizenhatosra, elcsúszott. Mikor eszmélt, hogy a magyar bírónak esze ágában nincs büntetőt adni, felpattant, Nasrihoz passzolt, aki kapura lőtt, de blokkolták kísérletét.

1. perc: Barry egyből odaköszönt Luiz Gustavónak: nem egy ötöst adott, inkább alárúgott. Kroos rögtön vissza is adta a kölcsönt a City 18-asának. Jól kezdenek a fiúk. És Viktor is. Már Kassai...

1. perc: A Manchester City kezdte a találkozót.

20:41 Kassai Viktor vezetésével a pályára vonultak a csapatok.

Korábban, máshol:
Egészen pontosan Moszkvában, ami csak nekünk korábban az időeltolódás miatt, szóval a játéknap első meccsén már túl vagyunk. Egy változatos, sok gólos meccsen az Inter elhozta Moszkvából a három pontot.

CSZKA Moszkva-Internazionale 2-3 (1-2)

20:37 Köszöntünk minden kedves olvasót! Hamarosan kezdődik a mérkőzés Münchenben, tartsanak velünk!

Korábban írtuk:
Először találkozik a két csapat a nemzetközi kupában.

A bajorok abban bíznak, ma este folytatni tudják az angol csapatok elleni igen csak impozáns szereplésüket: 15 mérkőzés óta 9 győzelem 5 döntetlen és csak 1 vereség hazai pályán, még 1993-ban, amikor a Norwich City(!) bizonyult jobbnak a Bayernnél. Legutóbb manchesteri csapat a 2009/2010-es szezonban járt Münchenben, akkor németek 2–1-re győztek. Hogy mégis van kapcsolat a két együttes között, arról Ivica Olic, Manuel Neuer, Rafinha és Jerome Boateng „tehet". A horvát csatár az egyetlen ugyanis Jupp Heynckes keretéből, aki korában játszott a Cityvel, igaz akkor a Hamburg játékosaként lépett pályára. A védő pedig éppen az ellenféltől érkezett és épült be kiválóan Lahmék közé. Olic akkori UEFA-kupa negyeddöntőbeli ellenfelei közül egyébként még hárman vannak ott a világoskékek keretében: Zabaleta, Richards és Onuoha. Neuer és Rafinha pedig még Schalke-játékosként csapott össze a kisebbik(?) manchesteri csapattal és 2–0-ra ki is kaptak – német csapatokkal szemben ez az egyetlen győzelme a Citynek, a másik három találkozón elbuktak. S ha már Hamburg: Olic, Boateng, és a világoskékeknél játszó de Jong és Kompany 2006 és 2008 között együtt kergette a labdát a HSV-ban. És akkor még nem is beszéltünk a „francia kapcsolatról": Ribery és Nasri 2005 és 2007 között az Olympique Marseille-ben fociztak együtt.

A két edző közül a vendégek mestere, Mancini még az Internazionale kispadján ülve találkozott a piro-fehér-kékekkel: a 2006–2007-es szezonban a San Siróban kikaptak 2–0-ra, majd Münchenben 1–1-et játszottak. Jupp Heynckes viszont most meccsel először életében angol csapattal, pedig túlzás lenn rutintalansággal vádolni 139 nemzetközi kupameccsel a háta mögött. Amióta a Borussia Mönchengladbach „nyakon verte" a bőrnadrágosokat, a Heynckes-alakulat még gólt sem kapott, pedig már tíz meccset játszott augusztus 7-e óta. Neuer hálója 848 perce érintetlen miközben a csapattársai 26 gólt termeltek.

Doppingolt a magyar kajak-kenus: Ki lehet ő?

A sportág egyik felnőtt versenyzője pozitív vizeletmintát produkált egy tavaszi ellenőrzés során. Tovább olvasom