2017. 08. 19. szombat - Huba 20°C | 35°C Még több cikk.

Szávay három szettben kikapott Párizsban

Nem sikerült a bravúr Szávay Ágnesnek: három szettben kikapott a világranglista 7. helyén álló Anna Csakvetadzétól a Párizsban rendezett keménypályás női tenisztorna vasárnap délutáni döntőjében.
Rosszul kezdett a magyar lány, hiszen az első két adogatását elvette orosz ellenfele ellen, így néhány perc játék után már 3:0-ra vezetett Csakvetadze.

A kezdeti rossz széria után feljavult Szávay játéka, ám az első szettet így is elveszítette 6:3-ra. A második játszma úgy kezdődött, mint az első, csak most a magyar teniszező vette el Csakvetadze adogatásait, így 4:0-ra el tudott húzni ellenfelétől. Dupla brékhátrányban az orosz versenyző nem igazán erőltette a játékot, így Szávay könnyedén nyerte a második szettet 6:2-re.

A mindent eldöntő játszma elején Csakvetadze a vállát fájlalva ápolást kért, de folytatni tudta a mérkőzést, és az első adogatását semmire hozni is tudta. 2:2-nél bréklabdája volt a magyar lánynak, ám ezt az orosz hárítani tudta. Sőt, a következő gémben elvette Szávay adogatását, majd ezután a sajátját is behúzta, így már 5:2-re vezetett.

A magyar versenyző a meccsben maradásért adogatott, ám ezt a játékot is elbukta, így végül Anna Csakvetadze örülhetett. Keménypályás női tenisztorna, Párizs, döntő: Szávay Ágnes (magyar, 7. kiemelt) - Anna Csakvetadze (orosz, 1. kiemelt) 3:6, 6:2, 2:6

Vívás: a magyar csapat az ötödik helyen végzett

Az ötödik helyen végzett a férfi magyar válogatott a Budapesten rendezett Gerevich-Kovács-Kárpáti… Tovább olvasom