2017. 05. 25. csütörtök - Orbán 13°C | 21°C Még több cikk.

Szingapúr rendezheti 2010-ben az első ifjúsági olimpiát

Szingapúr rendezheti 2010-ben az első ifjúsági olimpiát - így döntött a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) csütörtökön. A város Moszkva előtt nyerte el a rendezési jogot, amire korábban Debrecen is pályázott.
Jacques Rogge, a NOB elnöke csütörtökön a bizottság Lausanne-i székházában elmondta, az ifjúsági olimpián lesznek hagyományos sportágak is, mint például úszás és atlétika, de különleges, olimpián eddig még nem látott sportok is szerepelnek a kiírásban. Szingapúrban így rendeznek majd strand-birkózást és BMX versenyeket is. A NOB célja, hogy a fiatalok többet foglalkozzanak a sporttal, mint a videójátékokkal és a számítógépekkel.

A versenyre körülbelül 3500, 14 és 18 év közötti sportolót várnak. Szingapúr 75 millió dollárt költ majd a rendezésre, ebbe beletartoznak az oktatási és kulturális programok, és a közlekedés fejlesztése is.

A rendezési jogra Debrecen is pályázott, a magyar város azonban a NOB döntése szerint nem került be a legjobb öt induló közé. A cívisváros pályázata kilenc pályázó közül a 7. helyen végzett. A 9 jelentkező közül Debrecen volt a legkisebb város. Az ifjúsági Olimpia megrendezése a tervek szerint 12 milliárd forintba került volna.