2017. 11. 19. vasárnap - Erzsébet 0°C | 8°C Még több cikk.

Talmácsi 16. lett az első szabadedzésen

A magyar klasszis majdnem hat tized másodperccel volt jobb a végül utolsó helyen záró olasz Niccolo Canepánál.
A Scot Racing Team magyar versenyzője, Talmácsi Gábor az utolsó előtti, 16. helyen zárta a gyorsasági motoros világbajnokság Egyesült Államok Nagydíjának első szabadedzését a királykategóriában.

A leggyorsabb időt az olasz Valentino Rossi motorozta, mögötte csapattársa, a spanyol Jorge Lorenzo végzett, a harmadik helyet pedig az ausztrál Casey Stoner szerezte meg. "Először mentem itt, ehhez képest sikerült jó időt motoroznom. Sok helyen érzem, hogy másképpen kell használni a gépet, egy nagyon technikás pályáról van szó" - mondta a szabadedzés után Talmácsi Gábor.

"A pálya számos pontján szórtam el tizedeket, melyeket, ha kimotorozok, akkor lényegesen jobb időeredményre lehetek képes" - ismerte el a 2007-ben a 125-ösök között világbajnoki címet szerző motoros. "A dugóhúzó előtti kanyar elég félelmetes, ha szárnya lenne a motornak, elszállna, majd ebből valósággal leesünk a sikánba. Szombaton az időmérőn szeretnék gyorsabb lenni, és ha lehet, még előkelőbb rajtpozíciót szerezni" - mondta a magyar versenyző.

Gyorsasági motoros világbajnkság, Egyesült Államok Nagydíj, szabadedzés, királykategória: 1. Valentino Rossi (olasz, Yamaha) 1:21.981 perc 2. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) +0.112 másodperc 3. Casey Stoner (ausztrál, Ducati) +0.189 4. Dani Pedrosa (spanyol, Honda) +0.656 5. Tony Elias (spanyol, Honda) +0.701 ... 16. Talmácsi Gábor (magyar, Honda) +2.945

Lelőtte feleségét a korábbi olimpiai bronzérmes

Őrizetbe vették az etiópok korábbi olimpiai bronzérmes futóját, Fita Bayisát, akit azzal… Tovább olvasom