2017. 02. 20. hétfő - Aladár, Álmos -2°C | 8°C Még több cikk.

Talmácsi feladta a valenciai futamot

Talmácsi Gábor a hatodik körben bukás miatt feladta a gyorsasági motoros világbajnokság 125 köbcentiméteres géposztályának idényzáró futamát a spanyolországi Valenciában.
Az olasz Simone Corsi nyerte a gyorsasági motoros világbajnokság 125 köbcentiméteres kategóriájának 2008-as utolsó futamát a spanyolországi Valenciában, és ezzel megszerezte Talmácsi Gábor előtt az összetett verseny második helyét. Az első helyről rajtoló Talmácsinak már az első körökben problémái adódtak, majd a verseny hetedik körében bukás miatt feladta a viadalt. A versenyen a világbajnoki címet már korábban megnyerő francia Mike di Meglio a harmadik helyen végzett.

A Valenciai Nagydíj végeredménye: 1. Simone Corsi (ITA) 2. Nicolas Terol (SPA) 3. Mike di Meglio (FRA) Az összetett verseny nem hivatalos végeredménye: 1. Mike di Meglio (Derbi) - 264 pont 2. Simone Corsi (Aprilia) - 225 pont 3. Talmácsi Gábor (Aprilia) - 206 pont

Tóth Imre pontot szerzett

Tóth Imre 13., pontszerző helyen zárta a gyorsasági motoros világbajnokság 250 köbcentiméteres kategóriájának utolsó futamát, a Valenciai Nagydíjat. A futam eredményétől függetlenül a világbajnoki címet megszerző olasz Marco Simoncelli nyerte a nagydíjat, megelőzve a japán Takahasi Jukit és a spanyol Alvaro Bautistát. Győrfi Alen nem fejezte be a versenyt.Az összetettben Simoncelli mögött Bautista lett a második és a finn Mika Kallio a harmadik. Tóth Imre huszadikként végzett a világbajnoki pontversenyben.

Gyorsasági motoros világbajnokság, 250 köbcenti, Valenciai Nagydíj, végeredmény: 1. Marco Simoncelli (olasz, Gilera) 2. Takahasi Juki (japán, Honda) 3. Alvaro Bautista (spanyol, Aprilia) ... 13. Tóth Imre (magyar, Aprilia)

A világbajnokság végeredménye: 1. Marco Simoncelli (olasz, Gilera) 281 pont 2. Alvaro Bautista (spanyol, Aprilia) 244 3. Mika Kallio (finn, KTM) 196 ... 20. Tóth Imre (Magyar, Aprilia) 9