2016. 12. 05. hétfő - Vilma -6°C | 4°C

Talmácsi Gábor hetedik lett Jerezben

A hetedik helyen végzett a Balatonring Team magyar klasszisa, Talmácsi Gábor a gyorsasági motoros világbajnokság Spanyol Nagydíján, a 250 köbcentis kategóriában vasárnap. A nyolcadliteresek között világbajnokságot nyerő magyar versenyző a 10. helyről vágott neki a futamnak, és végül a hetedik lett.
Az első helyet a japán Aojama Hirosi szerezte meg, de csak egytized másodperccel előzte meg a végül második helyen befutó spanyol Alvaro Bautistát. A dobogó legalsó fokára pedig az olasz Marco Simoncelli állhatott fel. Talmácsi Gábor egyébként nagy csatában szerezte meg a hetedik helyet, az utolsó körben "élet-halál" harcot vívott a francia Jules Cluzellel, de végül a magyar motoros volt jobb.

A szintén a 250-esek között versenyző Tóth Imre a 16. helyen zárta a Spanyol Nagydíjat.