2017. 08. 19. szombat - Huba 20°C | 35°C Még több cikk.

Tenisz: Szávay Ágnes nyerte a pekingi tornát

Szávay Ágnes megnyerte a pekingi 600 ezer dollár összedíjazású tenisztornát. A döntőben a világranglista harmadik helyén álló szerb Jelena Jankovicsnál bizonyult jobbnak a magyar teniszező 6:7, 7:5, 6:2 arányban.
Szávay Ági pazar teljesítményt nyújtott Jelena Jankoviccsal szemben. A finálé első játszmája csak rövidítésben dőlt el. A Vasas 18 éves teniszezőjének volt esélye a sikerre, tudniillik 5:0-ra is vezetett a tie-break-ben. Jankovics felzárkózott, ám Szávaynak két játszmalabdája maradt. Sajnos a szerb mindkettőt hárította és végül 7-6-ra nyerte az elsőt.

Szávay a második játszmában hihetetlen produkcióval állt elő. Jankovics már 5:1-re vezetett, de a magyar lány visszazárkózott 5:4-re. A szerb ekkor ápolást kért, percekig maszírozták a hátát, talán valóban megsérült, talán megpróbálta kizökkenteni Ágit. Nem sikerült neki, Szávay elvette ellenfele adogatását, 5:5-re egalizált. Sőt, a következő játékban fordított, majd zsinórban a hatodikat is megnyerte, ezzel 7:5-re győzött a második játszmában.

A világranglista harmadik helyezettje, Jelena Jankovics a döntő játszmában sem tudott újítani. Szávay hozta az adogatását, majd semmire vette el a szerbét. És ezzel még nem volt vége, a magyar lány semmire hozta a saját szerváit is, így már 3-0-ra vezetett. Ez volt zsinórban a kilencedik játék, amit Ági megnyert. A szerb aztán javított, 3:1-re módosított, de Szávay nem engedte felzárkózni, 6:2-re győzött a harmadik játszmában és ezzel megnyerte a tornát!

Lékó megszerezte első győzelmét Mexikóvárosban

Lékó Péter remek győzelemmel kezdte meg a Mexikóvárosban zajló sakkvilágbajnokság második félidejét.… Tovább olvasom