2016. 12. 11. vasárnap - Árpád -2°C | 7°C

Tenisz világsztárok Budapesten

Világsztárok részvételével rendezik meg októberben az ATP Tour of Champions nevű tenisztornát Budapesten, a Papp László Sportarénában.
A sorozatban csak olyan játékos vehet részt, aki egyéniben Grand Slam döntőt játszott, vagy világelső volt pályafutása során.

A sorozat magyarországi helyszínére nyolc híres versenyzőt várnak a szervezők, itt lesz többek között Pat Cash, John McEnroe, és Björn Borg is, utóbbi kettő ráadásul az év végén végleg befejezi a sorozatot, így a budapesti lesz az egyik utolsó összecsapása a két ősi riválisnak - mondta el a Független Hírügynökségnek Taróczy Balázs, egykori wimbledoni győztes teniszező, a torna budapesti állomásának versenyigazgatója.

McEnroe-ék mellett Budapesten játszik majd Guillermo Vilas, Henri Leconte, Sergi Bruguera, Thomas Muster és Goran Ivanisevic is. A nyolc játékost két csoportba osztják, négy egykori wimbledoni győztes és négy egykori Roland Garros győztes játszik majd egymással. A játékosok először körmérkőzéseket játszanak egymással. A csoportokból a második helyezettek játszanak majd a bronzéremért, míg a csoportgyőztesek az aranyéremért csapnak össze.

A versenynek komoly tétje van, a budapesti ugyanis az utolsó előtti állomás a sorozatban, így már nem sok esélye maradt a sportolóknak a pontszerzésre. A budapesti tornán így komoly küzdelmeket és oroszlánként küzdő játékosokat láthatnak majd a szurkolók - fogalmazott Taróczy Balázs. A sorozat végén Londonban küzdenek meg egymással a legtöbb pontot gyűjtő játékosok.

A tornát október 9-e és 12-e között rendezik, a Papp László sportarénában. A szervezők körülbelül 4000 nézőt várnak a mérkőzésnapokra, a legolcsóbb jegy1500, a legdrágább pedig 9500 forintba kerül. A négy napra bérletet is lehet majd venni, a 14 év alatti gyerekek pedig fél áron mehetnek majd be.

Kikerülhet a Forma 1-es versenynaptárból a Brit Nagydíj

Jövőre még lesz futam, de 2010-ben már kikerülhet a Forma 1-es versenynaptárból a Brit Nagydíj. Tovább olvasom