2017. 10. 17. kedd - Hedvig 9°C | 24°C Még több cikk.

Tennis Classics: Ernests Gulbis az első döntős

A világranglista 13. helyén álló játékos egy óra alatt verte meg 9:8-ra az olasz Fabio Fogninit az első elődöntőben.
A lett Ernests Gulbis győzelmével kezdődött kedden a VII. Tennis Classics gála a budapesti Papp László Sportarénában.

A világranglista 13. helyén álló játékos egy óra alatt verte meg 9:8-ra az olasz Fabio Fogninit az első elődöntőben. A kilenc nyert gémig tartó, úgynevezett pro-szett első brékje Gulbis nevéhez fűződött 3:1-nél, ám az ATP-rangsorban 20. riválisa - aki kevésbé tűnt összeszedettnek és sokat rontott - 8:7-nél visszavette az elvesztett adogatást. A találkozó így bajnoki (azaz tíz nyert pontig tartó) rövidítéssel zárult, amelyet a hórihorgas balti teniszező hozott 10-6-ra.

A meccset mindkét fél komolyan vette, ezt jelezte az is, hogy elmaradtak a bemutató tornákon megszokott viccelődések, poénok, a játékosok inkább egymás futtatásával voltak elfoglalva.

Fognini a későbbiekben a másik elődöntő vesztesével együtt játszik páros bemutatót az iráni-francia Manszur Bahramival és a wimbledoni páros döntős Babos Tímeával.

A második elődöntőt a német Philipp Kohlschreiber (24.) és az osztrák Dominic Thiem (39.) - a top 50 legfiatalabb tagja - vívja.

Büntetőfeljelentést tett a FIFA a korrupciós ügyben

A 2018-as és 2022-es vb-k helyszíneinek kijelölése a tárgy: "magánszemélyek lehetséges kötelességmulasztása" miatt vizsgálódnak. Tovább olvasom