2018. 10. 23. kedd - Gyöngyi 7°C | 17°C Még több cikk.

Tour de France: a Főnök nagyot hajtott

Megkezdődött a 2010-es Tour de France. A prológot a hollandiai Rotterdamban tartották meg, szemerkélő esőben és erős szélben. A belvárosban 8,9 km-es éles kanyarokkal teletűzdelt pályát kellett teljesíteniük a versenyzőknek. Leggyorsabban Fabian Cancellara tette meg a távot, ideje 10 perc. A legnagyobb érdeklődést követő Armstrong - Contador párharc állása 1-0, az amerikainak.
Elrajtolt a 2010-es Tour de France mezőnye Rotterdamból, ahol 8,9 km-es prológ várt a kerekesekre. Az időjárás nem kedvezett az izgalmas, jó tempójú versenyzésnek, hiszen esett az eső, és erős volt a szél is.

Tony Martin (HTC-Columbia) a verseny elején jött ki, ami meg is látszott az idején, hiszen ő még viszonylag száraz pályán tudott űridőt repeszteni. A mindössze 10:10-es idejét az esőben képtelenség volt megdönteni. A vizes aszfalton bukott is pár versenyző, de szerencsére mindenki tudta folytatni az etapot.

Az összetett verseny legnagyobb esélyesei közül először Frank Schleck indult el, de nem tudta megismételni a svájci körversenyen mutatott formáját, és biztonsági kerékpározással eléggé közepes időt futva csak az 57. helyen végzett.

Lance Armstrong,

Az eső elállt és elkezdett felszáradni a beton, amit az időkön is érezni lehetett, hiszen egyre jobbakat mentek a versenyzők. A prológ utolsó szakaszában indultak el a legnagyobb esélyesek. Andy Schleck (Saxo Bank), Cadel Evans (BMC), Ivan Basso (Liquigas), Fabian Canellara (Saxo Bank) és persze a két legjobban figyelt sztár Lance Armstrong (RadioShack) és Alberto Contador (Astana). Kettőjük csatája igazi presztízsharcot hozott, végig izgalmasan, fej-fej mellett haladva mentek.

Végül a „Főnök", azaz Armstrong „tolta be" a biciklit gyorsabban öt másodperccel megelőzve spanyol vetélytársát. Így elmondható, hogy a végső győzelemért folytatott küzdelemben 1:0-ra vezet az amerikai. Persze semmi nem dőlt még el. De az időfutamot végül nem ők, hanem Cancellara nyerte meg 10 másodpercet verve a végig vezető Tony Martinra, 53km/h-s tempót hozva. Ha azt mondtuk, hogy űridő volt, amit a német ment, akkor Cancellara idejére új fogalmat kell kitalálni.

A prológ eredménye

1. CANCELLARA Fabian - TEAM SAXO BANK 10' 00"
2. MARTIN Tony - TEAM HTC - COLUMBIA 10' 10" 00' 10"
3. MILLAR David - GARMIN - TRANSITIONS 10' 20" 00' 20"
4. ARMSTRONG Lance - TEAM RADIOSHACK 10' 22" 00' 22"
5. THOMAS Geraint - SKY PRO CYCLING 10' 23" 00' 23"
6. CONTADOR Alberto - ASTANA 10' 27" 00' 27"
7. FARRAR Tyler - GARMIN - TRANSITIONS 10' 28" 00' 28"
8. LEIPHEIMER Levi - TEAM RADIOSHACK 10' 28" 00' 28"
9. BOASSON HAGEN Edvald - SKY PRO CYCLING 10' 32" 00' 32"
10. GERDEMANN Linus - TEAM MILRAM 10' 35" 00' 35"
11. BOOKWALTER Brent - BMC RACING TEAM 10' 35" 00' 35"
12. MALORI Adriano - LAMPRE - FARNESE 10' 35" 00' 35"
13. BRAJKOVIC Janez - TEAM RADIOSHACK 10' 35" 00' 35"
14. ROGERS Michael - TEAM HTC - COLUMBIA 10' 35" 00' 35"
15. PLAZA MOLINA Ruben CAISSE D’EPARGNE 10' 36" 00' 36"
16. TERPSTRA Niki - TEAM MILRAM 10' 36" 00' 36"
17. KLÖDEN Andréas - TEAM RADIOSHACK 10' 36" 00' 36"
18. KIRYIENKA Vasil - CAISSE D’EPARGNE 10' 38" 00' 38"
19. VINOKOUROV Alexandre - ASTANA 10' 38" 00' 38"
20. KREUZIGER Roman - LIQUIGAS-DOIMO 10' 38" 00' 38"

Szabóé és Csipesé a 100. magyar arany

A magyar versenyzők egy arany-, két ezüst- és egy bronzérmet gyűjtöttek szombat délelőtt az 1000 m-es döntők során a spanyolországi Trasonában zajló kajak-kenu Európa-bajnokságon. Tovább olvasom