2017. 03. 23. csütörtök - Emőke 11°C | 21°C Még több cikk.

Tour de France: bukások és sztrájk a második szakaszon

Chavanel nyerte a Tour de France 2. szakaszát , ezzel övé lett a sárga trikó is, míg a mezőny együtt ért célba tiltakozva a veszélyes pálya ellen.
Az idei Tour de France második szakaszát a Brüsszel – Spa közötti 201 km-es szakaszt a francia Sylvian Chavanel nyerte. Az rajttól kezdve szökésben lévő francia megérdemelte a győzelmet a nagyon nehéz, technikás pályán, ami érintette a Liege-Baston-Liege északi klasszikus bizonyos részeit is. Azt mondták a verseny előtt, hogy az igazi küzdelem majd az utolsó 60km-en kezdődik, amiben igazuk is lett, hiszen innentől esések, és támadások tarkították a küzdelmet. 30 km-rel a vége előtt kezdődtek a problémák, amikor egy lejtmenetben sokan végezték a földön, köztük mind a két Schlek bukott, de nem úszta meg esés nélkül a tegnapi szakaszgyőztes Alessandro Petacchi sem. Schleckék hátránya 4 perc is volt már, de a mezőny Cancellara vezérletével megbeszélte, hogy bevárják őket, így a legnagyobb esélyesek együtt egy bolyban érkeztek meg a célba. Ezzel a tüntetéssel akarták jelezni a résztvevők, hogy nem értenek egyet a versenyszervezőkkel, akik veszélyeztetik őket a nehéz pályával. A hosszú szökésben lévő Chavanel 3:56 mp-es előnnyel nyert végül, amivel az övé lett az összetettben vezetőnek járó sárga trikó. 2:57-tel követi őt Fabian Cancellara. Holnap folytatódik a verseny a Wanze - Arenberg Porte du Hainaut 213km hosszú szakasszal.

Chavanel nyerte a Tour de France 2. szakaszát , ezzel övé lett a sárga trikó is.

Fekete Lajos, az SZKSC vezetőedzője: - A mai nap ismét biztonsági kerékpározást láthattunk. Az elején olyanokat engedtek el, akik az összetettben nem esélyesek. Semmi nem dőlt még el.Meglepődtem, hogy Cancellara és a sárga trikó milyen tekintéllyel rendelkezik, hogy meg tudta tartani a mezőnyt, és beáldozta a vezetést az összetetben esélyes csapattársainak. Ez is mutatja, hogy a kerékpározás csapatsport. Kíváncsi vagyok, hogy sztrájkoltak-e a versenyzők vagy csak valami észrevételük volt, és így tudatták azt.