2017. 07. 26. szerda - Anna, Anikó 16°C | 26°C Még több cikk.

Tovább tart a németfóbia: BVB-Real 2-1

Lewandowski köszönt be Casillasnak Pepe és Varane között, Cé az év legkényesebb góljával egyenlített, Schmelzer visszavette a vezetést. Videó, galéria.
Borussia Dortmund–Real Madrid 2-1 (1-1)
Labdarúgó Bajnokok Ligája, D csoport, 3. játéknap, BVB-stadion, 85 ezer 829 néző. Vezeti: Kassai Viktor, asszisztensek: Erős Gábor, Ring György. Alapvonali segítők: Bognár Tamás, Fábián Mihály. Tartalék-játékvezető: Kispál Róbert.
Borussia Dortmund: Weidenfeller - Schmelzer, Hummels, Subotic, Piszczek - Kehl, Bender (Gündogan, 66.) - Grosskreutz, Götze (Schieber, 87.), Reus (Perisic, 91.)- Lewandowski. Vezetőedző: Jürgen Klopp.
Real Madrid: Casillas - Essien, Pepe, Varane, Sergio Ramos - Khedira (Modric, 20.), Xabi Alonso - C. Ronaldo, Özil, Di Maria - Benzema (Higuain, 73.). Vezetőedző: José Mourinho.
Gól: Lewandowski (36.), C. Ronaldo (38.), Schmelzer (63.)
Sárga lap: Sergio Ramos (48.), Xabi Alonso (61.), Gündogan (93.)

Borussia Dortmund-Real Madrid 2-1, összefoglaló

A játéknap további eredményei
Zenit Szentpétervár-Anderlecht 1-0 (0-0). Gól: Kerzsakov, 72. - 11-esből
Ajax Amszterdam-Manchester City 3-1 (1-1). Gól: De Jong (45.), Moisander (57.), Eriksen (68.), illetve Nasri (22.)
Arsenal-Schalke 04 0-2 (0-0) Gól: Huntelaar (76.), Afellay (86.)
Dinamo Zágráb-PSG 0-2 (0-2) Gól: Ibrahimovics (33.), Menez (43.)
Porto-Dinamo Kijev 3-2 (2-1) Gól: Varela (15.), Martinez (36., 78.), illetve Guszev (21.), Ideye (72.)
Malaga-Milan 1-0 (0-0) Gól: Joaquin (64.)
Montpellier-Olympiakosz 1-2 (0-0) Gól: Charbonnier (49.), illetve Toroszidisz (73.), Mitroglou (90.).

Egy egészen jó, hajtós meccsen a Dortmund taktikusan játszva,a  valódi gólhelyzeteit száz százalékosan kihasználva legyőzte a Real Madridot, így a csoport élére állt, nagy lépést téve a továbbjutás felé. A Real megint nem bírt egy német ellenféllel, a Dortmund pedi "elmondhatja", végre legyőzték a spanyolokat.

94. perc: di Maria cselezget középen, amjd a tizenhatosra emel, de a labda mindenki fölött átszállt. Weidenfeller kirúgása után Kassai lefújta a meccset.

Borussia Dortmund-Real Madrid. Fotó: MTI/EPA/Rolf Vennenbrend (galéria)

91. perc: Reus helyére Perisic áll be időhúzásképpen. Három perc tesz a meccsre egyébként Kassai. Klop meg felvett egy szebb kabátot, mégiscsak győztes csapat edzőjeként fotózhatják mindjárt.

Eközben máshol: Mitroglou megnyeri a meccset az Olympiakosznak, Montpellier-Olympiakosz 1-2.

87. perc: Dortmundi szöglet, Pepe nem tudta visszakanalazni. Cserél a BVB: Götze helyett Schieber jönb a végére.

85. perc: A Manchester City ekkor bénázta el, vajon a Dortmund is elbukja öt perc alatt a meccset?

Eközben máshol: dupláz a Schalke, Afellay lövi a második német gólt, Arsenal-Schalke 04 0-2

79. perc: A szokásosnak mondható szurkolói berohanást most sem ússzuk meg: Ronaldóig futott az illető, majd leterítették, kivezették.

77. perc: Grosskreuzt elönzőzte: a jobboldalon lódult meg, betört a tizenhatosra, de ahelyett, hogy beadott volna éles szögből mellé lőtt.

Eközben máshol: gólpárbaj Portóban, megint vezetnek a hazai kék-fehérek, a gólt Martinez lőtte, Porto-Dinamo Kijev 3-2.

73. perc: Piszczek ment Ronaldo elől az utolsó pillanatban. Benzema helyett Higany, ööö Higuain jön Özil szöglete előtt. Nem volt veszélyes.

Borussia Dortmund-Real Madrid. Fotó: MTI/AP/Martin Meissner (galéria)

Eközben máshol: Huntelaar beköszön Arsenalban: Arsenal-Schalke 04 0-1

Eközben máshol: Ideye Portóban, Toroszidisz Montpellier-ben egyenlít, Porto-Dinamo Kijev 2-2, Montpellier-Olympiakosz 1-1.

66. perc: Bender helyére Gündogan áll, nem sokkal előtte Modric lőtt gyatrán fölé.

Eközben máshol: a Malaga is megszerezte a vezetés Joaquin révén, a City  nagyon ég Ajaxban, Malaga-Milan 1-0, AJax Amszterdam-Manchester City 3-1.

63. perc: Újra vezet a Dortmund! Schmelzer lő a bal alsóba egy rosszul kipaskolt labdát, Casillas pont elé ütötte, vezet a BVB 2-1.

61. perc:
A rugdosódás veszi át a főszerepet, Xabi Alonso is besárgul. A szabadrúgás után Bender szabadít fel.

Eközben máshol: már a Montpellier is vezet Charbonnier góljával, Montpellier-Olyimpiakosz 1-0 és átvette a vezetést az Ajax, Ajax Amszterdam-Manchester City 2-1.

55. perc: di María lép ki Benzema passzával, megtolja Schmelzer mellett, majd elgurítja Weidenfeller és a bal kapufa mellett is. A második félidő eddig legnagyobb madridi helyzete volt.

51. perc:
Reus bal oldali szabadrúgását is védi a spanyol kapus: élesen rövidre lőtt ksérletét menti szögletre Casillas. Az első sarokrúgás feledhető, de kiharcol a BVB egy másikat, a második sem volt túl jó.

Borussia Dortmund-Real Madrid. Fotó: MTI/EPA/Kevin Kurek (galéria)

50. perc: Casillas már megkereste a meccsprémiumát: Götze lövését védi az utolsó pillanatban.

49. perc: di María ugratja ki Benzemát, Weidenfeller szépen szedi fel előle a labdát.

48. perc: Az eddig egyetlen érdemi történés, hogy Ramos sárgát érően szabálytalankodik.

46. perc: A Borussia Dortmund kezdte a második félidőt.

A szünetben máshol: Porto-Dinamo Kijev 2-1, Dinamo Zágráb-PSG 0-2, Montpellier-Olympiakosz 0-0, Arsenal-Schalke 04 0-0, Malaga-Milan 0-0, Ajax Amszterdam-Manchester City 1-1.

Szünet, eddig egy gyors gólváltásnak lehet örülni, szomorúak pedig semmiképpen nem lehetünk. Soha ne kelljen ennél rosszabb meccset néznünk!

46. perc: Sergio Ramos röptet a BVB-tizenhatosán két sárga-fekete védőt is, majd a lövőcselbe belefáradt, mert csúnyán fölé lőtt jobbal.

45. perc: Götze "szed össze" egy lecsorgó labdát, egy pattanás után jobb külsővel lő kapura, Casillas könnyedén véd. Kettő perc a hosszabbítás.

Eközben máshol: De Jong egyenlít, Ajax Amszterdam-Manchester City 1-1.

43. perc: Picit lehiggadtak a fiúk, mintha a szünetet várnák.

Eközben máshol: Menez duplázza meg a párizsi előnyt, Dinamo Zágráb-PSG 0-2.

Eközben máshol: Martinez újra megszerzi a vezetést a Portónak, Porto-Dinamo Kijev 2-1.

38. perc: Subotic beragad, így Ronaldo nincs lesen, Weidenfeller fölött a kapuba emeli Özil passzát, 1-1.

36. perc: Lewandowski úgy lép ki a Real-védők között, mint Reus Manchesterben: a labdával a tizenhatosig sprintel Kehl zsugájával, majd 12 méterről picit jobbról kilövi a rövidet, 1-0.

34. perc:
Kedélyesen labdáznak a fiúk, megnem Pepe nekilökődik Götze könyökének. Szabadrúgás a Realnak.

Eközben máshol: Önök szerint ki lőtte a párizsiak vezető gólját Dinamóban? Igen, Ibrahimovics! Dinamo Zágráb-PSG 0-1

30. perc: Hummels picit lebunyózza Sergio Ramos, de a két méterre, nem háttal álló Kassai szerint ez még belefért.

29. perc: Schmelzer szabadrúgását bokszolja a mezőnybe a madridi egyes.

Ez viszont deja vu

27. perc: Casillas megint véd: megint Kehl lőtt, ez bement volna, ha nem védi a madridi kapitány a dortmundi kapitány lövését. Nem ez nem deja vu, sőt elmondhatjuk azt is ez esetben, ha bemegy, gól.

26. perc: Ronaldo lép ba abal oldalon a tizenhatosra, lő, fölé-mellé.

25. perc: Egy lecsorgó labdát lő egyből kapura di María, most egy picit jobban célzott az argentin, de még mindig fölé szállt a kísérlete.

23. perc: Sergio Ramos indítja di Maríát, aki hosszan tette Benzema elé a labdát, pedig ígéretes helyzet volt, rendezetlen volt a BVB-védelem.

22. perc: Piszczek bénázik a bal oldalvonalnál Benzema veszi el tőle: a labda végül átkerül a másik oldalra, ahol di María egy szép csel után lő mezőnygólt.

Közben máshol: Guszev egyenlít a 21. percben, Porto-Dinamo Kijev 1-1, Nasri a Manchester Citynek szerez vezetést Ajaxban, Ajax Amszterdam-Manchester City 0-1.

19. perc:
Khedira mozgása "nem teljesen szabályos": jelen esetben ez azt jelenti, megsérült, Luka Modric áll be a helyére, így még támadóbb lesz a Madrid.

18. perc: Xabi Alonso is elcsúszik, de nem lesz belőle baj, mert Essien begyűjti Reus elől a lecsorgó labdát.

16. perc: Először zendít rá a déli lelátó. Eddig ők is a büfében voltak?

Közben máshol: Valera megszerzi a vezetést a Dragaóban: Porto-Dinamo Kijev 1-0

14. perc: Bender és C pacsizik a stoplikkal, Kassai a vendégeknek fúj szabadot.

13. perc: Az első lövés Kehlé, az első védés Casillasé: a dortmundi kapitány laposan szépen lőtt a jobb alsóra, a madridi kapitány ugyanilyen szépen vetődött, így marad a 0-0.

11. perc: Picit csúszós a talaj, Khedira, majd Varane is csúszkál. A BVB pedig szögletet rúg.Volt már ennél jobb is: érintés nélkül lett bedobás a másik oldalon...

8. perc: Reus kap Subotictól egy ötvenméteres indítást, leveszi, Lewandowski kéri, de Varane szépen oldja meg. Reus után jól "leszabálytalankodja" Essient, nehogy indulni tudjanak a fehérek.

6. perc: Az első szöglet is a Madridé. Máris kirúgás. Ilyen kornerért (elnézést) szerintünk még olvasó-tudósítónk, Géza is reklamálna a megyeháromban.

5. perc: Az első Benzema-lest prímán inti be Ring György asszisztens, valóban az volt. Még ugyanebben a percben: Cé húzza meg a bal oldalon, beadja, Subotic és Özil is lyukat rúg, Benzemához nem jut el a labda. Már majdnem helyzet volt.

3. perc: Klopp füss-, Mourinho szövetkabátban tekinti meg a meccset a pálya szélén, Monoki Lehel ripoter szerint mégis utóbbi a slamposabb... Kassai először fegyelmez, szóban. Értenek magyarul a fiúk?

2. perc: Khedira-Benzema-di María a labda útja, az argentin centerez, Subotic teszi ki elegánsan. A másik oldalon Pepe rúgja a tribünre Reus elől a labdát.

1. perc: A tisztafehér Real elkezdte a meccset suttyomban. A BVB a szokásos méhecskeszínű szerelésében játszik. Az első történés a bedobás.

20:44 Iker Casillas vezetésével kezdődött a nagy meccs előtti jattolás, majd Kassai kérdezi: "Heads or tails?" Előtte persze megvolt a csapatfotózás is.

20:42 A fiúk mackófelsőben vonulnak ki a pályára, 12 fok van Dortmundban, 90 százalékos a páratartalom. Kassaiék bezzeg kemények! Ciánszínű mezükben virítanak a pálya közepén, miután megkerülték a kezdőkörre szokás szerint kifeszített BL-labdazászlón.

20:40 Ez a helyzet most a csoportban:
1. Real Madrid 2 2 0 0 7-3 6
2. Borussia Dortmund 2 1 1 0 2-1 4
3. Manchester City 2 0 1 1 3-4 1
4. Ajax Amszterdam 2 0 0 2 1-5 0

20:35 Köszöntünk mindenkit a Bajnokok Ligája harmadik játéknapján a D csoport slágermeccsén! Egy találkozót már lejátszottak, pedig este nyolckor kezdtek. Csakhogy Szentpétervárott, ottani idő szerint. A helyi Zenit Kerzsakov 72. percben lőtt tizenegyesével verte 1-0-ra a belga Anderlechtet. Juhász Roland még a padra sem fért oda...

Korábban írtuk:
Nyeretlen fogad veretlent – már ami az egymás ellen lejátszott BL-meccseket illeti. A Dortmund ugyanis még nem tudta legyőzni a Madridot, míg a Realnak kétszer is, igaz, mindkétszer otthon tudta megverni a Borussiát, a Westfalen, vagy ahogy ma este hívják a Signal-Iduna-Parkot, BVB-stadionban egy 0–0-s és egy 1–1-es ikszre futotta. Hogy „illik-e" a csakot az előző mondat végére odatenni, azt mindenki döntse el maga – („felekezeti") hovatartozása szerint.

Ma este mindenesetre alakulhatnak úgy az eredmények ebben a csoportban, hogy ez a kettős leszakítsa magáról a másik két együttest az Amszterdamban egymással meccselő Ajaxot és Manchester Cityt. Ehhez „mindössze" az kell(ene), hogy Hollandiában ikszeljenek a felek, itt pedig az, hogy ne nyerjen a Real Madrid. „Ebben az esetben" ugyanis az Ajaxnak 1, a Citynek 2, a BVB-nek minimum 5 pontja, a Madridnak minimum 6 pontja lenne, ami már minimum egy győzelemnyi távolság... És akkor a maximumokról még nem is beszéltünk.

Legutóbb 2003. február 25-én játszottak 1–1-es döntetlent egymással. Hírmondónak a két csapatából Roman Weidenfeller, Sebastian Kehl és Iker Casillas maradt csak, előbbi a padon ült, utóbbi kettő játszott is.

A Dortmund Kuba Blaszczykowski és Mats Hummels sérült, a Madridnál mindenki egészséges, eltiltott egyik oldalon sincs.

Yakin: erős ellenfél a Videoton

Erős csapatnak nevezte a Videotont szerdai székesfehérvári sajtótájékoztatóján az FC Basel… Tovább olvasom