2017. 12. 18. hétfő - Auguszta -4°C | 4°C Még több cikk.

Újabb ezüst Rijekában

Újabb ezüstéremmel gazdagodott a magyar válogatott a rijekai rövidpályás úszó Európa-bajnokságon. A 400 méteres férfi vegyes úszószám péntek délutáni döntőjében ugyanis Kis Gergő másodikként ért célba.
A finálé másik magyar indulója, Verrasztó Dávid végül nagy csatában lemaradt a dobogóról és negyedik lett.

A második legjobb idővel jutott be a 100 méteres női vegyes úszás döntőjébe Verrasztó Evelyn. A magyar versenyző nagyszerű idővel jutott tovább, egy perc alatt teljesítette a távot.

Az 50 méteres férfi hátúszás középdöntőjében Szilágyi Ádám a 13. legjobb időt úszta, ez azonban kevés volt a döntőbe jutáshoz. Szintén kiesett Dara Eszter és Bordás Beatrix 50 méter női pillangón. Előbbi a 13., utóbbi pedig a 15. helyet szerezte meg a középdöntőkben.