Délmagyar logó

2017. 07. 20. csütörtök - Illés 21°C | 34°C Még több cikk.

Úszó ob: Hosszú már tíz éremnél jár

Hosszú Katinka a második nap után már tíz éremnél jár a Debrecenben zajló úszó országos bajnokságon, a Vasas klasszisa a szerdai négy érméhez csütörtökön hatot tett hozzá.
Hosszú a szervezők tájékoztatása szerint ezúttal 100 méter gyorson és 100 méter háton nem talált legyőzőre, míg 200 méter mellen, valamint a 4x100 méteres vegyes vegyesváltó tagjaként ezüst-, 50 méter pillangón és 800 méter gyorson pedig bronzérmet szerzett.

A nap egyik legjobban várt döntője a férfiak 200 méteres hátúszása volt: rajtkőre állt a lengyel Európa-bajnok és vb-ezüstrémes Radoslaw Kawecki és az Európa-bajnoki második Bernek Péter is. Féltávnál még Balog Gábor fordult elsőként, őt követte a lengyel sztár és egy olasz versenyző. Az utolsó fordulónál már Bernek haladt az élen, majd idei legjobb eredményével (1:56.42 perc) nyert, ezzel egyben az európai ranglista vezetője lett.

"Nagyon örülök ennek a jó időeredménynek és hogy le tudtam győzni a lengyel fiút. Az Eb-n szeretnék egy ezüst- vagy akár aranyérmet szerezni, de a németek hazai pályán fognak versenyezni és az olaszok is jók, úgyhogy nem lesz egyszerű" - mondta Bernek Péter.

Eredmények:

Férfiak:

100 m pillangó:
1. Cseh László (Kőbánya SC) 52.43 másodperc
2. Pulai Bence (Kőbánya SC) 52.69
3. Biczó Bence (DSC-SI) 53.98

100 m mell:
1. Gyurta Dániel (UTE) 1.00.53 perc
2. Financsek Gábor (Mohácsi TE) 1:02.17
3. Tejes Péter (Bácsvíz) 1:02.65

400 m gyors:
1. Kis Gergő (Rája 95) 3:50.45 perc
2. Gyurta Gergely (UTE) 3:51.95
3. Rákos Patrik (Balaton ÚK) 3:54.71

200 m hát:
1. Bernek Péter (Kőbánya SC) 1:56.42 perc
2. Balog Gábor (Dunaferr) 1:57.79
3. Földházi Dávid (Bácsvíz) 1:59.69

50 m gyors:
1. Takács Krisztián (Dunaferr) 22.23 másodperc
2. Kozma Dominik (Kőbánya SC) 22.54
3. Holoda Péter (Hajdúszoboszlói Árpád SE) 23.09

4x200 m gyorsváltó:
1. Kőbánya SC (Cseh László, Pulai Bence, Kozma Dominik, Bernek Péter) 7:33.87 perc
2. Budafóka XXII. SE 7:38.64
3. Százhalombattai VUK SE 7:46.06

Nők:

100 m gyors:
1. Hosszú Katinka (Vasas SC) 54.97 másodperc
2. Jakabos Zsuzsanna (Győri ÚS) 56.32
3. Sánta Adrienn (Pécsi Sport) 57.05

200 m mell:
1. Sztankovics Anna (UTE) 2:28.19 perc
2. Hosszú Katinka (Vasas SC) 2:31.53
3. Sebestyén Dalma (Hullám 91 UE) 2:32.83

100 m hát:
1. Hosszú Katinka (Vasas) 1:00.83 perc
2. Joó Sára (A Jövő SC) 1:03.42
3. Matyasovszki Dalma (EuropTec Zalavíz) 1:03.42

50 m pillangó:
1. Verrasztó Evelyn (A Jövő SC Veolia) 26.90 másodperc
2. Szilágyi Liliána (Kőbánya SC) 27.04
3. Hosszú Katinka (Vasas SC) 27.91

800 m gyors:
1. Kapás Boglárka (BVSC) 8:28.54 perc
2. Risztov Éva (DSC-SI) 8:36.91
3. Hosszú Katinka (Vasas) 8:45.66

4x100 m vegyes vegyesváltó:
1. Kőbánya SC (Telegdy Ádám, Horváth Dávid, Szilágyi Liliána, Késely Ajna) 3:58.52 perc
2. Vasas SC 4:02.68
3. BVSC-Zugló 4:06.15

hirdetés

Kövessen minket, kommentelje híreinket a Delmagyar.hu Facebook oldalán!

hirdetés

hirdetés

A címoldal témái

Önnek ajánljuk

Szektorbezárással büntette az UEFA a Diósgyőrt

Az UEFA fegyelmi bizottsága szektorbezárással büntette a Diósgyőri VTK-t szurkolóinak kirekesztő rigmusai miatt. Tovább olvasom