2017. 04. 27. csütörtök - Zita 10°C | 24°C Még több cikk.

Utolsó napjához ért a debreceni úszó Európa-bajnokság

Utolsó napjához ért vasárnap a debreceni rövidpályás úszó Európa-bajnokság. A magyar válogatott eddig szépen teljesített a tornán, nem történt ez máshogy délelőtt sem.
Hosszú Katinka ugyanis legjobb idővel jutott be a 400 méteres vegyesúszás döntőjébe. Lemaradt viszont a fináléról Jakabos Zsuzsanna, aki a 14. helyen végzett.Szintén ott lesz a döntőben Kis Gergő is, aki hetedikként jutott tovább a férfi 200 méteres gyorsúszásban. A szám női részében is lesz magyar induló, Verrasztó Evelyn ugyanis negyedik legjobb idővel jutott be a fináléba. Mutina Ágnes a 15. lett a 200 méteres gyorsúszásban. Gyurta Dániel is úszhat döntőt délután, a fiatal magyar versenyző a 200 méteres férfi mellúszás fináléjában lesz ott a második legjobb időeredménnyel. Molnár Ákos is indult az előfutamokban, ő végül a 12. helyen végzett. Szepesi Nikolett pedig a 200 méteres hátúszáson lehet ott a döntőben, ötödikként jutott tovább. Szekeres Dorina a 15. lett. Nem jutott viszont tovább Tompa Orsolya, aki 39. lett az 50 méteres gyorsúszáson. Takács Krisztián sem tudta magát kvalifikálni az elődöntőbe 50 pillangón, végül 25. lett, Hős Péter ebben a számban a 36. helyen zárt.