Vállalható meccsen magyar győzelem: Magyarország-Costa Rica 1-0

Nikolics góljával vertük a vb-résztvevő közép-amerikai csapatot.
Barátságos labdarúgó mérkőzés, Groupama Aréna, Budapest

Magyarország: Dibusz - Bese, Kádár, Vinícius (Korcsmár 11'), Szabó János - Varga József, Pátkai (Nagy Ádám 11'), Nagy Dániel (Németh Krisztián 76') - Ugrai (Stieber 90'), Nikolics (Márkvárt 80'), Priskin (Böde 59').

Costa Rica: Moreira - Gamboa (Oviedo 59'), González, Gutiérrez, Duarte (F. Calvo 51'), Matarrita - Borges, Rodríguez (Urena 86'), Wallace (Ortiz 62'), Colindres (Bolanos 76') - Venegas (Segura 67').

Sárga lap: Priskin (47'), ill. Borges (36')
Gólszerző: Nikolics (37')
1. perc

Meghallgattuk a himnuszokat. (Észrevették, hogy a magyar himnusz a sportrendezvényeken többnyire csak addig tart, hogy "a múltat, s jö...", a hátralévő másodpercek alatt már zúg a tömeg?)
Egyébként Costa Rica kezdi a meccset.

6. perc

Gamboa ereszt meg egy szitáló lövést 25-ről. Dibusz a helyén.

11. perc

Pátkai meghúzódott, Vinícius sem tudja folytatni. Előbbi helyére Nagy Ádám jön, utóbbit Korcsmár váltja. Vinícius úgy sérült meg, hogy klubtársával, Varga Józseffel ütközött a magyar tizenhatos előterében.

15. perc

Szépen játszik most össze a támadóhármasunk, Ugrai pörgetése váratlan, de szép és pontos, Nikolics passza Priskinnek viszont egy kicsit hosszú, így nem érheti el a korábbi győri játékos a labdát a vonal előtt.

17. perc

Dibusz fejjel tisztázza a vendégek által előrevágott labdát.

19. perc

Remek labdát kap a védők közül kilépő Nikolics, elviszi a kapus mellett, és a kapuba gurít. A gond az, hogy les miatt sípolt az osztrák játékvezető. A lassítás alapján akár el is engedhették volna...

22. perc

Egy magyar szöglet után Gamboa vágtat végig a pályán a labdával, szerencsénkre az utolsó labdaérintése már túl erős, így csak az alapvonal mögött éri el a labdát.

25. perc

Venegas zuhan a gyepre a tizenhatoson belül egy beadás alkalmával, talán Szabó is segített neki ebben. Nincs büntető.

29. perc

Nagy Ádám labdát veszít, egy gyors passz után Wallace sarokkal szöktetné társát a tizenhatoson belül, szerencsére sikerül kivágni szögletre a labdát.

31. perc

Szöglet a vendégeknél: Gutiérrez 10 méterről rosszul találja el a labdát, mellé.

32. perc

Nagy Dániel 27-ről próbálkozik egy szép labdaátvétel után, a lövését fogja Moreira.

35. perc

Szép magyar akció: Bese és Ugrai játszik össze, aztán Nagy Dániel tisztán kap labdát, visszateszi Nikolicsnak, ő középről lőne, de belelép egy védő a próbálkozásba.

36. perc

Borges rúgja fel Nagy Ádámot, sárga lapot érően.

37. perc

Ugrai lövi a szabadrúgást 30-ról. Laposan lő, erősen, a labda elment volna messze a kapu mellett, a középen érkező Nikolics beleteszi a lábát, onnan meg védhetetlenül a hálóba zúdul a labda. Ha ez tudatos figura volt, akkor bravúros megoldás vezetett gólhoz. 1-0

42. perc

Ismét magyar helyzet: gyorsan és pontosan passzolgatunk, végül Ugrai lő 14 méterről, jobbról, de nem találja el a kaput.

45+1. perc

Vége az első félidőnek.

Magyarország - Costa Rica

46. perc

Nincs csere egyik oldalon sem.

47. perc

Priskin páros lábbal csúszik oda Rodrígueznek, ez is sárga lap.

50. perc

Szép támadás ismét: Ugrai-Nagy Ádám-Nikolics-Ugrai a labda útja, a tizenhatoson belül lőne Ugrai, ám előtte mintha ráléptek volna a sarkára, így erőtlen lövése a kapusba megy.

51. perc

Duarte helyére Francisco Calvo a pályán a vendégeknél.

54. perc

Veszélyes magyar szöglet: Moreira a saját csapattársa hátára mászva öklözi ki a labdát a rövid sarok elől.

59. perc

Mindkét csapat változtat: Böde  Priskint váltja, Gamboa helyére pedig Oviedo érkezik.

61. perc

González 26-ról lő kapura, Dibuszt nem lepi meg.

62. perc

Wallace-Ortiz csere Costa Rica válogatottjánál.

63. perc

F. Calvo fejeli kapura a jobb oldali szögletet, Dibusz fogja a labdát.

67. perc

Venegast Segura váltja.

73. perc

Oviedo lő balről, ballal, megpattan Dibusz előtt, ezért is bravúr a magyar kapus védése.

76. perc

Colindres-Bolanos csere a vendégeknél, nálunk Németh Krisztián érkezik Nagy Dániel helyére.

79. perc

Ismét Dibusznak kell védenie, ezúttal Bolanos próbálkozott 26-ról.

80. perc

Szögletkombináció után Rodriguez lő, Szabó fejjel ment. Márkvárt érkezik Nikolics helyére a magyar csapatban.

83. perc

Bese cselezi be magát a jobb szélről, a kapu előteréből épphogy sikerül menteni a vendégeknek, aztán ismét Bese elé kerül a labda, aki valahogy elesik... Ezúttal sincs büntető.

86. perc

Pár percre beszorultunk a térfelünkre, de a vendégek csak addig jutottak, hogy a kapunktól 30-40 méterre adogattak. Urena érkezik a pályára Rodriguez helyére.

90. perc

Stieber Ugrait váltja: ez a hatodik magyar csere.

90+3. perc

Stieber vezeti a labdát a tizenhatosig, Németh a passzt mellé lövi.

90+4. perc

Bese ment nagyot az ötösünk előteréből.

90+5. perc

Szabó fejeli ki a szögletet oldalra. Hármas sípszó: vége a meccsnek.

22:11

A vendégek bevallottan kísérletezni jöttek Budapestre, és nem a legjobb csapatukkal álltak ki. Ugyanakkor a magyar válogatottból is hiányoztak alapemberek sérülés miatt, így olyan játékosok is lehetőséget kaptak a bizonyításra, akik régen kerültek válogatottság közelébe, vagy csak az utóbbi időkben kerültek a csapatba.

A luxemburgi meccshez képest sokkal összeszedettebb játékot mutatott a válogatottunk, több helyzetünk is volt, mint Costa Ricának, emiatt megérdemeltnek mondható a győzelmünk.

46. perc

Ahogy múlt csütörtökön a Luxemburgban elszenvedett 2-1-es vereség alkalmával, úgy kedden, a világbajnoki résztvevő Costa Rica elleni barátságos mérkőzésen is három csatárral kezd a magyar labdarúgó-válogatott.

Szélesi Zoltán megbízott szövetségi kapitány a kapuban ezúttal a ferencvárosi Dibusz Dénesnek szavazott bizalmat.

A találkozó 20.15-kor kezdődik az osztrák Alexander Harkam sípjelére a Groupama Arénában.