2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

Vancouver 2010: címvédések napja

A címvédők sorozatos sikereit hozta a vancouveri téli olimpia legutóbbi versenynapja: hét aranyból négyet a torinói győztesek nyertek.
A vancouveri téli olimpián sífutásban, a sprintversenyben két ország is megszerezte első aranyérmét: a férfiaknál az orosz Nyikita Krjukov haladt át elsőként a célvonalon, a nőknél pedig a norvég Marit Björgen győzött.

A férfi gyorskorcsolyázók 1000 méteres számában a Torinóban aranyérmes amerikai Shani Davis megvédte címét, míg a sportág rövidpályás változatának női 500 méteres versenyében a kínai Vang Meng ismételte meg 2006-os sikerét. A szánkósok küzdelmei a kettesek viadalával fejeződtek be, s az osztrák testvérpár, Andreas és Wolfgang Linger címvédését nem tudták megakadályozni a riválisok.

A nap utolsó éremosztó eseményén a férfi hódeszkások félcsőn mérték össze tudásukat, s a szám torinói győztese itt sem vallott szégyent: az amerikai Shaun White meggyőző produkcióval, fölényesen nyerte az aranyat.

Jégkorongban a cseh válogatott nagy csatában 3–1-re legyőzte Szlovákia legjobbjait, míg Svédország Németországot (2–0), Finnország pedig Fehéroroszországot (5–1) múlta felül.

A magyarok közül Berecz Anna alpesi síző lesiklásban 35. lett, míg Knoch Viktor kiesett a férfi rövidpályás gyorskorcsolyázók 1000 méteres selejtezőiben.

Svédországban rajtol a labdarúgó-válogatott

A magyar labdarúgó-válogatott szeptember 3-án Svédországban kezdi meg a 2012-es Európa-bajnokság… Tovább olvasom