2016. 12. 07. szerda - Ambrus -5°C | 3°C

Végzetes Pazzini-büntető

A labdarúgó Európa Liga csoportköránek második fordulójában a Debrecen Olaszországban vendégeskedett.
A házigazda Sampdoria a 18. percben Pazzini 11-es góljával – a szegedi származású Laczkó és a csatár küzdött az ötös vonalán, mindketten fogták a másikat, majd elestek, a cseh bíró, Kovarik pedig, aki sokat tévedett a mezőnyben az egész meccsen a Loki kárára, büntetőt ítélt – szerzett vezetést. A Lokinak voltak lehetőségei, így Czvitkovicsnak egy távoli és egy közeli lövése is, valamint Kiss Zoltánnak szintén egy remek távoli próbálkozása, ám azok sajnos kimaradtak. A hazaiak magyar válogatott középpályása, Koman nyolcvan percet játszott.

Sampdoria (olasz)–Debrecen 1–0 (1–0)
Labdarúgó Európa Liga, csoportkör, I csoport, 2. forduló, Genova, 20 ezer néző. Vezette: Kovarik (cseh).
Sampdoria: Curci – Cacciatore (Zauri, 73.), Volta, Lucchini, Accardi – Koman (Marilungo, 80.), Palombo, Dessena, Mannini (Guberti, 58.) – Pazzini, Cassano. Szakvezető: Domenico Di Carlo.
Debrecen: Malinauskas – Nagy Z., Simac, Mijadinoszki, Laczkó – Varga J. Kiss Z. – Szakály (Kulcsár, a szünetben), Czvitkovics, Yannick (Bódi, 88.) – Coulibaly. Szakvezető: Herczeg András.
Gólszerző: Pazzini (18., 11-esből).

Koman (kékben) és Laczkó párharca. Fotó: MTI
Koman (kékben) és Laczkó párharca.
Fotó: MTI

A csoport másik meccsén: Metaliszt (ukrán)–Eindhoven (holland 0–2 (0–2), gólszerzők: Dzsudzsák (27., 11-esből), Berg (30.).
A csoport állása: 1. Eindhoven 4 (3–1), 2. Sampdoria 4 (2–1), 3. Metaliszt 3, 4. Debrecen 0 ponttal.

További eredmények, F csoport: CSZKA Moszkva (orosz)–Sparta Prága (cseh) 3–0. G csoport: Hajduk (horvát)–Anderlecht (belga) 0–0, Zenit (orosz)–AEK (görög) 4–2. H csoport: OB (dán)–Stuttgart (német) 1–2, Young Boys (svájci)–Getafe (spanyol) 2–0. J csoport: PSG (francia)–Lviv (ukrán) 2–0, Dortmund (német)–Sevilla (spanyol) 0–1. K csoport: Steaua (román)–Napoli (olasz) 3–2, Utrecht (holland)–Liverpool (angol) 0–0. L csoport: CSZKA Szófia (bolgár)–Porto (portugál) 0–1, Rapid (osztrák)–Besiktas (török) 1–2.

Kozma Zoltán, a Tápé edzője: – Az első félidőben a Debrecen az elmúlt hetek legjobb játékát mutatta, igaz, kevés lehetőséget dolgozott ki. A 11-es véleményes, Pazzini is visszafogott a kezével, viszont jó ütemben esett el. A második félidőben szemre is tetszetős akciók után voltak lehetőségei a Lokinak, ám azokat értékesíteni kell, különben esély sem lehet a sorozat további részében a pont-, illetve gólszerzésre. A Debrecen ugyan kikapott, de kilábalt a hullámvölgyből.

BL: nem megy a Kazany ellen a Barcelonának

Az FC Barcelona szerdán 1-1-es döntetlent játszott a Rubin Kazany otthonában a labdarúgó Bajnokok… Tovább olvasom