Délmagyar logó

2017. 04. 27. csütörtök - Zita 10°C | 24°C Még több cikk.

Versenynaptár 2011 - Ezek a sportesemények lesznek jövőre

Jövőre a hagyományos Forma-1-es futam mellett az augusztusi, szegedi olimpiai kvalifikációs kajak-kenu világbajnokság lesz az év legjelentősebb hazai sporteseménye.

A várható hazai és a jelentősebb, illetve magyar vonatkozású nemzetközi versenyek, sportesemények 2011-ben:

Január:

1-8. Tenisz Hopman Kupa, Perth
1-16. Dakar-rali, Argentína, Chile
4. Asztalitenisz Európai Nemzetek Ligája,
5. forduló: nők: Románia-Magyarország, férfiak: Magyarország-Szerbia
7-9. Gyorskorcsolya Európa-bajnokság, Collalbo (Olaszország)
8-9. Műkorcsolya és jégtánc országos bajnokság, Gyakorló Jégcsarnok (Budapest) 10. A FIFA-Aranylabda szavazás győztesének kihirdetése, Zürich
11. Síugró országos bajnokság, nagysánc, Kőszeg
13-30. Férfi kézilabda-vb, Svédország
14-16. Rövidpályás gyorskorcsolya Európa-bajnokság, Heerenveen (Hollandia)

Síugrás
Síugrás


14-25. Hódeszka világbajnokság, La Molina (Spanyolország)
17-30. Tenisz Australian Open, Melbourne
18-23. Asztalitenisz Pro Tour-verseny, Velenje (Szlovénia)
21-23. Hungarian Open nemzetközi légfegyveres verseny, Győr
22-23. Gyorskorcsolya sprint-világbajnokság, Heerenveen (Hollandia)
22-23. Rövidpályás gyorskorcsolya országos bajnokság, Budapest
23. Hosszútávúszók uszodai országos bajnoksága, Székesfehérvár
23. Sífutó országos bajnokság
24-29. Műkorcsolya és jégtánc Európa-bajnokság, Bern (Svájc)
26-30. Asztalitenisz Pro Tour-verseny, Sheffield (Anglia)
27-II.06. 25. Téli Universiade, Erzurum (Törökország)
29. Szlovákia-Magyarország női vízilabda Európa-bajnoki selejtező
31-II. 6. Tenisz, Fed Kupa Euro-afrikai zóna, I. csoport, Izrael

Február:

4-6. Nemzetközi fedettpályás öttusaverseny, Budapest
5-6. Atlétikai fedettpályás összetett orzságos bajnokság, Syma Csarnok
5-6. Asztalitenisz Európa Top 12-bajnokság, Liege (Belgium)
5-6. Tenisz, Fed Kupa Világcsoport, negyeddöntő
8-20. Alpesi sí világbajnokság, Garmisch-Partenkirchen (Németország)
8-13. Bocskai István nemzetközi ökölvívó emlékverseny, Debrecen
9-13. Asztalitenisz Pro Tour-verseny, Doha (Katar)
12. MASZ nemzetközi verseny, Syma Csarnok
12-13. Férfi cselgáncs Hungária Kupa, Budapest
12-13. Gyorskorcsolya összetett-világbajnokság, Calgary (Kanada)
15-20. Asztalitenisz Pro Tour-verseny, Kuvaitváros
15-16. Labdarúgó Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, első mérkőzések
16. Labdarúgó Magyar Kupa, nyolcaddöntő, visszavágó

Öttusa
Öttusa


17. Labdarúgó Európa Liga, a nyolcaddöntőbe jutásért, első mérkőzések
18-27. Sílövő Európa-bajnokság, Ridnaun-Val Ridanna (Olaszország)
19-20. Atlétikai fedettpályás országos bajnokság, Syma Csarnok
22-III.06. Északi sí világbajnokság, Oslo (Norvégia)
22-23. Labdarúgó Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, első mérkőzések
23-24. Alpesi sí országos bajnokság
24. Labdarúgó Európa Liga, nyolcaddöntőbe jutásért, visszavágók
23-27. Asztalitenisz Pro Tour-verseny, Dortmund
24-27. Öttusa Világkupa-verseny, Palm Springs
25-27. Volvo Kupa nemzetközi férfi vízilabdatorna
26-27. Westend Kupa női párbajtőr Grand Prix, Budapest
26-28. Labdarúgó Monicomp Liga 17. forduló

Március:

1-7. Olimpiai kvalifikációs légfegyveres Európa-bajnokság, Brescia
1. Asztalitenisz Európai Nemzetek Ligája, 6. forduló
1-10. Olimpiai kvalifikációs sportlövő Világkupa-verseny (korong), Concepción
1-13. Sílövő világbajnokság, Hanti-Manszijszk (Oroszország)
4-6. Kötöttfogású birkózó Golden Grand Prix, Szombathely
4-6. Asztalitenisz ob (később kijelölendő helyszínen)
4-6. Atlétikai fedettpályás Európa-bajnokság, Párizs
4-6. Tenisz Davis Kupa Világcsoport, nyolcaddöntő
4-6. Tenisz Davis Kupa, Ciprus-Magyarország, Euro-afrikai zóna II. csoport, 1. forduló
5-6. Gerevich-Kovács-Kárpáti férfi kard Grand Prix-verseny, Budapest
6. Téli dobó országos bajnokság
8-9. Labdarúgó Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágók
8-13. Mű- és toronyugró Európa-bajnokság, Torino
10. Labdarúgó Európa Liga, nyolcaddöntő, első mérkőzések
10-13. Gyorskorcsolya távonkénti világbajnokság, Inzell (Németország)
11-13. Rövidpályás gyorskorcsolya világbajnokság, Sheffield (Nagy-Britannia)
13. Forma-1, Bahreini Nagydíj, Szahír
15-16. Labdarúgó Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágók
17. Labdarúgó Európa Liga, nyolcaddöntő, visszavágók

Forma-1
Forma-1


16-20. Asztalitenisz Pro Tour-verseny, Varsó
19-20. Rövidpályás gyorskorcsolya csapat-világbajnokság, Varsó (Lengyelország)
19-20. Téli dobó Európa Kupa
19-20. férfi és női kosárlabda Magyar Kupa, négyes döntő
20. Mezeifutó-világbajnokság, Punta Umbría
20. Motorsport vb, Katari Nagydíj, Losail
21-27. Műkorcsolya és jégtánc világbajnokság, Tokió
21-30. Olimpiai kvalifikációs sportlövő Világkupa-verseny (puska, pisztoly, korong), Sydney
22. Asztalitenisz Európai Nemzetek Ligája, elődöntők, 1. mérkőzések
23-27. Pályakerékpáros-vb, Peldoorn (Hollandia)
24-27. Öttusa Világkupa-verseny, Kairó
25. Magyarország-Hollandia labdarúgó Európa-bajnoki selejtezőmérkőzés
25-27. Eximbank Kupa női tőr egyéni Világkupa-verseny és csapat Világkupa, Budapest
26. Magyarország-Franciaország női vízilabda Eb-selejtező
26-27. Karate magyar bajnokság, Budaörs
27. Forma-1, Ausztrál Nagydíj, Melbourne
29. Hollandia-Magyarország labdarúgó Európa-bajnoki selejtezőmérkőzés
29-IV.3. Birkózó Európa-bajnokság, Dortmund

Április:

1-3. Eger-rali 2. JKA karate Eb, Anglia
3. Maratoni és kismaratoni országos bajnokság, Székesfehérvár
3. Motorsport vb, Spanyol Nagydíj, Jerez
5-6. Labdarúgó Bajnokok Ligája, negyeddöntő, első mérkőzések
6. Női vízilabda LEN Kupa-döntő, 1. mérkőzés
7. Labdarúgó Európa Liga, negyeddöntő, első mérkőzések
5-10. Torna Eb, Berlin
6-10. Asztalitenisz Pro Tour-verseny, Almería (Spanyolország)
7-17. Férfi és női súlyemelő Európa-bajnokság, Kazany 10. Forma-1, Malajziai Nagydíj, Szepang
11-13. Olimpiai kvalifikációs sportlövő Világkupa-verseny (puska, pisztoly), Csangvon
12-13. Labdarúgó Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágók
13. Férfi vízilabda LEN Kupa-döntő, 1. mérkőzés
14. Labdarúgó Európa Liga, negyeddöntő, visszavágók
14-17. Öttusa Világkupa-verseny, Róma
16. Kötöttfogású birkózó országos bajnokság, FTC-csarnok
16-17. Erőemelő magyar bajnokság
16-17. Tenisz Fed Kupa Világcsoport, elődöntő
16-17. Duatlon Európa-bajnokság, Limerick
17. 20 km-es gyalogló országos bajnokság, Békéscsaba
17-23. Jégkorong Divízió I-es vb, Budapest

Labdarúgás
Labdarúgás


17. Forma-1, Kínai Nagydíj, Sanghaj
19. Asztalitenisz Európai Nemzetek Ligája, elődöntők, visszavágók
19-28. Olimpiai kvalifikációs sportlövő Világkupa-verseny (korong), Peking
20. Női vízilabda LEN Kupa-döntő, visszavágó
21-24. Olimpiai kvalifikációs cselgáncs Európa-bajnokság, Isztambul
22-23. Női vízilabda BEK, négyes döntő
23-24. Duatlon sprinttávú országos bajnokság
24. Motorsport vb, Japán Nagydíj, Motegi
26-27. Labdarúgó Bajnokok Ligája, elődöntő, első mérkőzések
27. Férfi vízilabda LEN Kupa-döntő,visszavágó
28. Labdarúgó Európa Liga, elődöntő, első mérkőzések
29-V.1. Kazincbarcika-rali
29.-V.15. Jégkorong A csoportos vb, Szlovákia
30. Szabadfogású birkózó országos bajnokság, Szombathely
30. Németország-Magyarország női vízilabda Eb-selejtező
30. 10 ezer méteres atlétikai országos bajnokság
30.-V.1. Evezős Simády Béla-emlékverseny, Szeged
30.-V.1. Duatlon rövidtávú országos bajnokság

Május:

1. Motorsport vb, Portugál Nagydíj, Estoril
1-6. WTF-tekvondós világbajnokság, Gjeongdzsu (Dél-Korea)
3-4. Labdarúgó Bajnokok Ligája, elődöntő, visszavágók
3-7. Női és férfi erőemelő Eb, Plzen
5. Labdarúgó Európa Liga, elődöntő, visszavágók
5-8. Öttusa Világkupa-verseny, Budapest
6. Atlétikai Gyémánt Liga-sorozat, 1. állomás, Doha
6-8. EKF karate Eb, Zürich
6-8. Kajak-kenu síkvízi Világkupa-verseny, Poznan
7-8. Férfi kajak szakági válogatóverseny, Szeged
8. Forma-1, Török Nagydíj, Isztambul
7-29. Giro d,Italia kerékpáros körverseny
8-15. Asztalitenisz egyéni vb, Rotterdam
14-15. Műúszó ob, Budapest
14-22. Olimpiai kvalifikációs sportlövő Világkupa-verseny (puska, pisztoly), Fort Benning
15. Atlétikai Gyémánt Liga-sorozat, 2. állomás, Sanghaj
15. Motorsport vb, Francia Nagydíj, Le Mans

Kajak-kenu
Kajak-kenu


18. Labdarúgó Európa Liga-döntő, Dublin
20-22. Kajak-kenu válogatóverseny, Szeged
20-22. Kajak-kenu síkvízi Világkupa-verseny, Racice
21-22. Triatlon klubcsapat országos bajnokság
22. Forma-1, Spanyol Nagydíj, Barcelona 22-VI.
5. Tenisz, Roland Garros, Párizs
24-28. Fekvenyomó világbajnokság, Sölden
24-29. Rg Eb (később kijelölendő helyszínen)
26. Atlétikai Gyémánt Liga-sorozat, 3. állomás, Róma
26-29. Öttusa Világkupa-verseny, Csengtu
27-28. Férfi vízilabda Euroliga, Final Four
27-28. Evezős Világkupa-verseny, München
27-29. SKIEF karate Eb, Magyarország
27-29. Kajak-kenu maratoni ob, Győr
28. Labdarúgó Bajnokok Ligája-döntő, London, Wembley Stadion
28-29. Férfi kézilabda BL, négyesdöntő, Köln
29. Forma-1, Monacói Nagydíj, Monte-Carlo

Június:

3-5. Kajak-kenu síkvízi Világkupa-verseny, Duisburg
3-8. Női kosárlabda Európa-bajnoki pótselejtező, Sopron
4. Atlétikai Gyémánt Liga-sorozat, 4. állomás, Eugene
4. vagy 5. Németország-Magyarország női kézilabda vb-selejtező
4-5. Koronglövő országos bajnokság
5. Motorsport vb, Katalán Nagydíj, Barcelona
6-12. Tenisz, Grand Slam Kupa, Budapest
7. San Marino-Magyarország labdarúgó Európa-bajnoki selejtezőmérkőzés
8-12. Asztalitenisz Pro Tour-verseny, Rio de Janeiro
9. Atlétikai Gyémánt Liga-sorozat, 5. állomás, Oslo
10-12. Kajak-kenu válogatóverseny, Szeged
10-12. Bükfürdő-rali
11. Atlétikai Gyémánt Liga-sorozat, 6. állomás, New York
11. vagy 12. Magyarország-Németország női kézilabda vb-selejtező
11-12. Triatlon rövidtávú országos bajnokság
12. Motorsport vb, Brit Nagydíj, Silverstone
12. Forma-1, Kanadai Nagydíj, Montreal
12-19. Európai Uniós országok férfi ökölvívó bajnoksága, Dublin
14-19. Női vízilabda Világliga, szuperdöntő, Kína
15-19. Asztalitenisz Pro Tour-verseny, Kína
16-23. Olimpiai kvalifikációs sportlövő Világkupa-verseny (puska, pisztoly), München

Vízilabda
Vízilabda


16-19. Kajak-kenu síkvízi Eb, Belgrád
17-19. Evezős Világkupa-verseny, Hamburg
18-19. Koronglövő országos bajnokság
18-19. Atlétikai csapat Európa-bajnokság
18.-VII.3. Női kosárlabda Európa-bajnokság, Lengyelország 20-VII. 2. Tenisz, Wimbledon
21-26. Férfi vízilabda Világliga, szuperdöntő
22-25. Úszó országos bajnokság
24-26. Nyílt öttusa országos bajnokság, Budapest
24. Koronglövő országos bajnokság
25. Motorsport vb, Holland Nagydíj, Assen
25-26. Triatlon középtávú országos bajnokság
25-26. Triatlon Európa-bajnokság, Pontevedra
26.-VII.17. Női labdarúgó-világbajnokság, Németország
26.-VII.3. Junior férfi ökölvívó Európa-bajnokság, Magyarország
26. Forma-1, Európa Nagydíj, Valencia 29-VII.3. Asztalitenisz Pro Tour-verseny, Koreai Köztársaság
30. Atlétikai Gyémánt Liga-sorozat, 7. állomás, Lausanne

Július:

1-3. Vodafone Kupa nemzetközi férfi vízilabdatorna, Budapest
1-9. Vitorlázó F18-as világbajnokság, Balatonfüred
2-3. Atlétikai összetett Európa Kupa 2-3. Triatlon sprinttávú és váltó országos bajnokság
3. Motorsport vb, Olasz Nagydíj, Mugello
2-24. Tour de France kerékpáros körverseny
4-10. Tenisz Budapest Grand Prix
7-17. Olimpiai kvalifikációs sportlövő Világkupa-verseny (korong), Maribor
7-10. Asztalitenisz Pro Tour-verseny, Kobe (Japán)
8. Atlétikai Gyémánt Liga-sorozat,
8. állomás, Párizs 8-10. Evezős Világkupa-verseny, Luzern
8-10. Veszprém-rali
8-10. Tenisz Davis upa Világcsoport, negyeddöntő
9-10. Öttusa Világkupa-döntő, London
10. Atlétikai Gyémánt Liga-sorozat, 9. állomás, Birmingham
10. Forma-1, Brit Nagydíj, Silverstone
13-17. Ifjúsági B öttusa Európa-bajnokság, Tata
14-17. Evezős ob, Szeged
14-17. 43. Kékszalag Balatonkerülő nemzetközi vitorlásverseny, Balatonfüred

Asztalitenisz
Asztalitenisz


15-17. Kajak-kenu síkvízi ob, Szeged
16-19. Tekvondó olimpiai világkvalifikáció, Baku
16-31. Úszó, vízilabda, műugró, műúszó és nyíltvízi úszó világbajnokság, Sanghaj
17. Motorsport vb, Német Nagydíj, Sachsenring
15-21. Vívó Európa-bajnokság, Sheffield
19-21. Autókrossz Európa-bajnokság, Nyírád
22. Atlétikai Gyémánt Liga-sorozat, 10. állomás, Monaco
22-24. Kajak-kenu maratoni Eb, St. Jean de Losne
24. Motorsport vb, Egyesült Államok Nagydíja, Laguna Seca
24. Forma-1, Német Nagydíj, Nürburgring
24-28. Kettesfogathajtó-világbajnokság, Conty
28-VIII.1 Öttusa Európa-bajnokság, Medway
29. Atlétikai Gyémánt Liga-sorozat, 11. állomás, Stockholm
30. Hosszútávúszó országos bajnokság és Öböl-átúszás, Balatonfüred-Tihany 30-VII.14. Olimpiai kvalifikációs sportlövő Európa-bajnokság (puska, pisztoly 25, 50 m, korong), Belgrád
31. Atlétikai Gyulai István emlékverseny, Debrecen
31. Forma-1, Magyar Nagydíj, Hungaroring

Augusztus:

4-6. Fekvenyomó Európa-bajnokság, Jalta
4-7. Ifjúsági A öttusa Európa-bajnokság, Tata
5-6. Atlétikai Gyémánt Liga-sorozat,12. állomás, London
5-7. Salgó-rali
12-23. Nyári Uiversiade, Sencsen (Shenzhen, Kína)
13-14. Triatlon junior Európa Kupa és felnőtt Világkupa, Tiszaújváros
13-14. Triatlon hosszútávú országos bajnokság
14. Motorsport vb, Cseh Nagydíj, Brno
17-21. Kajak-kenu olimpiai kvalifikációs síkvízi vb, Szeged
20.-IX.11. Vuelta a Espana kerékpáros körverseny
20-21. Mű- és toronyugró országos bajnokság, Budapest
23-28. Olimpiai kvalifikációs cselgáncs-világbajnokság, Párizs

Atlétika
Atlétika


25-27. Papp László emlékverseny, férfi ökölvívótorna, Hajdúszoboszló
26. Labdarúgó Európai Szuperkupa, Monte-Carlo
27-IX.4. Atlétikai világbajnokság, Tegu
28. Motorsport vb, Indianapolis Nagydíj, Indianapolis
28-IX.4. Olimpiai kvalifikációs evezős-világbajnokság, Bled (Szlovénia)
28. Forma-1, Belga Nagydíj, Spa-Francorchamps
29-IX.4. Hegyikerékpáros-vb, Champéry (Svájc) 29.IX. 11. Tenisz, US Open, New York
31.-IX.18. Férfi kosárlabda Európa-bajnokság, Litvánia

Szeptember:

1-4. Kajak-kenu síkvízi előolimpia, London
2. Magyarország-Svédország labdarúgó Európa-bajnoki selejtezőmérkőzés
2-4. Tópark Nagydíj vitorlázó Laser Európa Kupa, Balatonfüred
3-13. Olimpiai kvalifikációs koronglövő világbajnokság, Belgrád
4. Motorsport vb, San Marinó-i Nagydíj, Misano
6. Moldova-Magyarország labdarúgó Európa-bajnoki selejtezőmérkőzés
6-14. Öttusa-világbajnokság, Kairó
7-11. Hosszútávúszó Európa-bajnokság, Eilat
8. Atlétikai Gyémánt Liga-sorozat,
13. állomás, Zürich
9-11. Mecsek-rali
10-11. Triatlon világbajnoki sorozat nagydöntője, Peking
11. Forma-1, Olasz Nagydíj, Monza

Tenisz
Tenisz


12-18. Olimpiai kvalifikációs birkózó-világbajnokság, Isztambul
15-18. Sportlövő országos bajnokság (puska, pisztoly, 25, 50 m), Budapest
16. Atlétikai Gyémánt Liga-sorozat, 14. állomás, Brüsszel
16-18. Tenisz, Davis Kupa Világcsoport, elődöntő
16-18. Evezős Európa-bajnokság, Plovdiv (Bulgária)
16-X.1. Olimpiai kvalifikációs férfi ökölvívó-világbajnokság, Baku
18. Motorsport vb, Aragón Nagydíj, Alcaniz
19-26. Rg-vb, Montpellier
21-25. Országúti kerékpáros vb, Koppenhága
24-25. Duatlon-világbajnokság, Gijón
25. Forma-1, Szingapúri Nagydíj, Szingapúr

Október:

2-9. Sportlövő Világkupa-döntő (korong), Kairó
7-9. SKDUN karate vb
8. Triatlon Ironman-világbajnokság, Hawaii
8-16. Torna-világbajnokság, Tokió
8-16. Vívó-világbajnokság, Catania
9. Forma-1, Japán Nagydíj, Szuzuka
11. Magyarország-Finnország labdarúgó Európa-bajnoki selejtezőmérkőzés
16. Motorsport vb, Ausztrál Nagydíj, Phillip Island

Ökölvívás
Ökölvívás


16. Forma-1, Dél-koreai Nagydíj, Jeongam
16-23 Női ökölvívó Európa-bajnokság, Rotterdam
21-23. Kajak-kenu maratoni vb, Szingapúr
22. Tekvondó országos bajnokság, Pellérd
23. Motorsport vb, Malajziai Nagydíj, Szepang
25-30. Tenisz, WTA-világbajnokság
28-30. Waldviertel-rali (Ausztria) 30. Forma-1, Indiai Nagydíj, Újdelhi

November:

2-4. Lovas Világkupa, Budapest
5-6. Tenisz, Fed Kupa Világcsoport, döntő
5-6. Triatlon hosszútávú világbajnokság, Henderson
6. Motorsport vb, Valenciai Nagydíj, Valencia
6-12. Női és férfi erőemelő világbajnokság, Plzen
11-13. Rövidpályás úszó országos bajnokság
11-20. Férfi és női súlyemelő-világbajnokság, Párizs
12. Cselgáncs ob, Kecskemét
12-13. Birkózó Golden Grand Prix-döntő, Baku
13. Forma-1, Abu-Dzabi Nagydíj, Yas Marina
13. Hosszútávúszók fedettpályás 2000 méteres bajnoksága, Budapest
24-27. Női ökölvívó országos bajnokság, Hódmezővásárhely
27-27. Légfegyveres országos bajnokság, Mór
26. Mezeifutó országos bajnokság, Szentendre
26-27. Fekvenyomó magyar bajnokság
27. Forma-1, Brazil Nagydíj, Sao Paulo

Úszás
Úszás

December:

Vívó országos bajnokság (később kijelölendő időpontban és helyszínen)
2-4. Tenisz, Davis Kupa Világcsoport, döntő
3. Karate magyar csapatbajnokság, Budapest
3. Cselgáncs csb, UTE-csarnok
3-16. Női kézilabda-vb, Brazília
7-10. Férfi ökölvívó országos bajnokság, Szombathely
8-11. Rövidpályás úszó Eb, Szczecin
8-18. Labdarúgó klubvilágbajnokság, Japán
11. Mezeifutó Európa-bajnokság, Valenje

Kövessen minket, kommentelje híreinket a Delmagyar.hu Facebook oldalán!

hirdetés

hirdetés

hirdetés

A címoldal témái

Önnek ajánljuk

Rövidpályás úszó-vb - Cseh László bronzérmes 200 m pillangón

Cseh László a magyar küldöttség második érmét szerezte azután, hogy pénteken Gyurta Dániel második… Tovább olvasom