2016. 09. 26. hétfő - Jusztina 10°C | 20°C

Visszavonulását fontolgatja Mauresmo

Amelie Mauresmo, a franciák egykori világelső teniszezőnője visszavonulását fontolgatja azok után, hogy az utóbbi időben rossz a formája és sorra kikap a versenyeken.
A tavalyi wimbledoni győztes a júliusi verseny óta mindössze nyolc meccset nyert. A világranglistán a harmadik helyről a 29-ikre csúszott vissza.

"Szeretnék még tovább versenyezni, de közben azon morfondírozom, hogy jó döntés-e ez" - nyilatkozta a 29 éves játékos a francia L'Equipe magazinnak azután, hogy a Katar Open második fordulójában simán legyőzte őt a veterán thaiföldi Tamarin Tanasungarn.

"Már-már azt hiszem, hogy újra érzem a játékot és jó irányban haladok, amikor jön egy ilyen súlyos vereség. Az elmúlt hónapokban mindig ez volt" - mondta Mauresmo. "Nyilvánvaló, hogy ilyenkor megfordul a fejemben, hogy a legjobb az lenne, ha abbahagynám" - tette hozzá.

De egyelőre még nem adja fel. Azt mondja: most elutazik az Egyesült Államokba és reméli, hogy a tavaszi nagy tornák, Indian Wellsben, Kaliforniában és Miamiban jobban sikerülnek majd.

Mauresmo 2005-ben már volt hasonló hullámvölgyben, de akkor talpra tudott állni és a következő évben a világelsőségig jutott.

Kijutott az olimpiára Barta Nóra

Olimpiai részvételt jelentő helyen végzett Barta Nóra pénteken a női műugrók 3 méteres versenyében… Tovább olvasom