2017. 05. 01. hétfő - Fülöp, Jakab 5°C | 20°C Még több cikk.

Vízilabda: az Eger nyerte a Magyar Kupát

A ZF Eger férfi vízilabdacsapat nyerte meg a Magyar Kupát, miután a vasárnapi döntőben hosszabbítás után 9-8-ra legyőzte a TEVA-VasasPlaket együttesét. Az egri alakulat ezzel megvédte címét, hiszen tavaly is diadalmaskodni tudott a kupában.
Az egriek kezdték jobban a találkozót, többször is kétgólos előnyre tettek szert. Az angyalföldiek a meccs elején nem tudták tartani a ritmust, amelyben az is közrejátszhatott, hogy a szombati elődöntőben csak hosszabbítás után tudtak nyerni a Honvéd ellen. A harmadik negyedre aztán magára talált a Vasas, így az utolsó felvonás előtt 6-6 állt az eredményjelző táblán.

Az utolsó nyolc percben mindkét gárda megszerezhette volna a győzelmet, de a ziccerek kimaradtak, így következhetett a hosszabbítás. A ráadásban az egriek koncentráltak jobban, és végül 9-8-ra diadalmaskodtak.