2017. 12. 11. hétfő - Árpád -1°C | 13°C Még több cikk.

Vízilabda BL: Játszi könnyedséggel nyert az Eger

Egészen könnyed játékkal, 11 góllal verte szombati ellenfelét, a német Hannovert az Eger a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportkörös meccssorozatának 3. fordulójában.
Eredmény, Bajnokok Ligája, csoportkör, A csoport, 3. forduló.
ZF-Eger - Hannover (német) 16-5 (4-1, 2-0, 4-2, 6-2)

Az egri góldobók: Biros 3, Bátori, Seman, Chilkó, Varga Zs., Salamon 2-2, Graham, Kovács G., Mezei 1-1

A Hannover nem tudta elkerülni a nagy különbségű vereséget az egri Bitskey Aladár uszodában, fegyelmezett és precíz játékkal gyorsan elhúzott 4-0-ra az Eger. A második negyedben annál pontatlanabbá váltak a hazaiak, csak kevéssel a nagyszünet előtt növelték előnyüket (6-1).

A harmadik játékrészben 9-2-re ment el az Eger, a mind jobban fáradó németek egyre kevésbé tudtak ellenállni, s a hajrában - Biros Péter, a háromszoros olimpiai bajnok pazar ejtésével - meglett a tízgólos különbség is (15-5). Az utolsó gólt is a vendéglátók szerezték, és javítottak mérlegükön, miután csoportnyitó mérkőzésükön kikaptak az orosz Volgográd otthonában 10-7-re.

Az Eger harmadik csoportmérkőzését a görög Vuliagmeni vendégeként november 14-én vívja.

Vízilabda Eurokupa - A DVSE nyerte a debreceni "házi" ütközetet

Hat góllal győzött a DVSE a szintén cívis városi DEAC ellen a férfi vízilabda Eurokupa debreceni selejtezőcsoportjának szombati első mérkőzésén.

Az összecsapást versenyen kívül rendezték meg, mivel a magyar másodosztályban szereplő, s a tornától az utolsó pillanatban visszalépett svéd Järfälla helyére beugró DEAC nem teljes jogú szereplője a vasárnapig tartó eseménynek, ezért nem juthat tovább.
Az ötösfogatból az első két helyezett folytathatja szereplését a legjobb nyolc között.