2017. 03. 29. szerda - Auguszta 4°C | 20°C Még több cikk.

Vízliabda Eb: A magyarok bronzérmet szereztek

A magyar férfi vízilabda válogatott bronzérmet szerzett a malagai Európa-bajnokságon, miután a "kisdöntőben", hosszabbítás után 15-14-re legyőzte Horvátország legjobbjait.
A lányok mögött a fiúk sem akartak lemaradni, így a Godova-csapathoz hasonlóan a Kemény-legények is bronzéremmel zárták a malagai vízilabda Európa-bajnokságot.

Amilyen kiábrándítóan kezdődött, olyan szépen ért véget női válogatottunk bronzcsatája, pedig a mieink az első csoportmérkőzés terhével a hátukon vették fel a küzdelmet az olimpiai bajnoki címvédő olasz együttessel. Akkor 4–1-es vezetésről sikerült 4–4-re adni a partit (a spanyolok ellen 7–4-ről elbukott elődöntőről már nem is beszélve), ezúttal viszont fordult a kocka, és Szremkóék csillogtatták meg küzdeni tudásukat.

A „setterosa" a harmadik negyed elején 5–3-ra vezetett, miközben a meccs színvonala maximum a legelvetemültebb pólóbarátok figyelmét kötötte le. Az olaszok azonban ahelyett, hogy a kínálkozó lehetőségek töredékét kihasználva eldöntötték volna a helyosztót, kétes értékű alkalmazkodókészséget tanúsítva visszazuhantak a nihilbe, és feltámasztották poraiból a magyar együttest. Lányaink dicséretére legyen mondva, éltek az ölükbe pottyant eséllyel. Valkay zseniálisan szemtelen ejtése 6–6-ra módosította az állást, és a továbbiakban már csak magyar gól került a krónikába. A 9–6-os győzelemnek a bronzérem mellett egyéb jelentőséget is tulajdoníthatunk, a sikerélmény ugyanis további erőt és hitet adhat az olimpia előtti munkához.

Az Eb zárónapján, még a horvátok elleni férfi bronzmeccset megelőzően jó és rossz hírből is jutott a magyaroknak. A tény, mely szerint az újságírók szavazatai alapján Biros Péter lett a férfimezőny legértékesebb játékosa, mosolyt csalt az arcokra, ugyanakkor Szécsi Zoltán lovaglóizom-húzódása komoly aggodalomra adott okot. Pavlik doktor úgy vélte, a sérülés könnyen súlyosabbá válhat, ezért a kapus játéka veszélyeztethetné olimpiai részvételét. Ennek megfelelően a piros sapkában Nagy Viktor kezdett, a Vasas portását Dogas már az első támadásnál megoldhatatlan feladat elé állította. A túloldalon a szegedi Varga Tamás egyenlített, és egy darabig úgy tűnt, a magyar játékosok ezen az estén nem tudnak hibázni.

Az első hullámvölgy 5–2 után következett, ám a rövidzárlat csak nevében volt kurta, mire észbe kaptunk, 5–5 állt a táblán. Az apátiában a nagyszünet után Kis Gábor majd Varga Dénes gólja jelentett vigaszt, és ekkor semmi nem utalt arra, hogy az élet – a görög és az azeri játékvezető személyében – újfent fura tréfát űz a mieinkkel. Még mielőtt a 9–6-os vezetés felett érzett boldogságban hátradőlhettünk volna, a „kockások" előnyből szépítettek, egy víz alá vitt labdából még közelebb férkőztek, s ha ez még nem lenne elég, egy vitatott ötméteressel ki is egyenlítettek. Időközben Varga „Csuvi" kipontozódott, és az utolsó negyed 10–10-es eredménnyel indult.

A bírók Hosnyánszkynak és Kásásnak is befújták a harmadik kiállítást, így a hajrában a combsérüléssel bajlódó Benedeknek is be kellett szállnia. 13–12-nél Biros gólja visszaadta a reményt, és mivel hátul Nagy Viktor két bravúrt is bemutatott, a rendes játékidő utolsó akcióját a magyar válogatott indíthatta. Biros lövését Vican védte, jöhetett a hosszabbítás.

És a dráma csattanója igazságot szolgáltatott: Molnár Tamás távoli bombáját Vican Varga Dénes elé ütötte, a Vasas klasszisa pedig három másodperccel a lefújás előtt bepofozta a győztes gólt. Kemény Dénes megtizedelt együttese hősiesen küzdött, és megérdemelten szerezte meg a bronzérmet.