2017. 04. 29. szombat - Péter 8°C | 22°C Még több cikk.

Vodafone-kupa: az első negyedben eldőlt a magyar győzelem

Az első negyedben eldöntötte a mérkőzést a magyar vízilabda válogatott, amely 15-9-es győzelmet aratott Németország felett a Vodafone-kupa második napján. A szegedi válogatott tehetség, Török Béla is feliratkozott a gólszerzők közé.

Magyarország - Németország 15-9 (6-2, 4-1, 4-3, 1-6)

VODAFONE-KUPA
Budapest, Margitsziget, Hajós Alfréd Uszoda. 1000 néző. Vezette: Tulga, Simion.

MAGYARORSZÁG: Nagy - Szívós 3, Kis, Varga Dénes 2, Varga Dániel 4, Hosnyánszky 1, Madaras 3. Csere: Török 1, Budschuh, Vámos 1, Bátori, Hárai. Szövetségi kapitány: dr. Kemény Dénes.

NÉMETORSZÁG: Fischer - Politze, Stamm, Oeler, Kreuzmann, Bukowski, Naroska. Csere: Schroedter, Real, Schulz, Schüler, Eidner, Roesing. Szövetségi kapitány: Hagen Stamm.

Ötméteres: 1/1 ill. 1/1.

Kipontozódott: Schroedter (14. perc)

A másik mérkőzésen: Spanyolország - Olaszország 10-8.

A tegnapi naphoz hasonlóan, szombat délután is igen foghíjasak voltak a lelátók, az olasz-spanyol találkozó - amely 10-8-as spanyol győzelemmel zárult - mindössze pár száz nézőt vonzott a Szigetre. A mérkőzés legizgalmasabb pillanata talán az volt, amikor a gólbíró széke széttört, a közönség viszonylag konszolidáltan fejezte ki együttérzését az esést követően. De a taps járt.

A mai napon egy ráadás mérkőzéssel is gazdagodott a pénteki program, ugyanis a két meccs között a sportolók-színészek csatáztak egy gyerek méretű pályán. Hajdú B. István kommentálásával nagy sikert ért el a találkozó, pedig többször a játékosok megmaradásért aggódtunk. A Székely Bulcsú vezette színészek szerezték meg a vezetést, de Kósz Zoltán csapata egyenlített, így a 2X4 perces találkozó 1-1-gyel zárult.

Varga Dániel kapura dob a vízilabda férfi Vodafone Kupa Magyarország-Németország találkozón Budapesten a Hajós Alfréd uszodában. Fotó: MTI
Fotó: MTI

Gyors Politze góllal indult a magyar-német találkozó, a szőke óriásnak 15 másodperc elég volt, hogy előnyből megszerezze a vezetést. Számíthattunk is erre, hiszen tegnap Németország legyőzte a spanyolokat is. Varga Dániel sem tétlenkedett túl sokat, az első fórt egyből gólra váltotta a magyar csapat. (1-1). És ha egyszer ő beindul...?! Akkor jön még egy lövés, még egy gól. Madaras is felavatta Fischert, a németek pedig Nagy Viktort tesztelték a magyar kapuban. Jó helyen volt a magyar kapus. Politze közel a negyed felénél hozta vissza a németeket egy gólra,de Varga Dénes egy duplával tett róla, hogy ne sok remény maradjon a vendégekben az egyenlítéshez (5-2). Kis harcolt ki 5 másodperccel a negyed vége előtt ötméterest, Varga Dani keze nem remegett meg. Sima, négygólos előnnyel zárult az első játékrész (6-2).

A második negyedet is a vendégek kezdhették, de az első támadások mindkét oldalon kimaradtak. Marko Stamm másodjára már bevarrta, csakúgy, mint Hosnyánszky. A játékrész közepén is maradt a megnyugtató, négygólos hazai vezetést. Nem sokáig, hiszen Madaras keze is elsült, ötgólos előnynél a körülbelül ezer fős nézősereg egy emberként ugrott fel a lelátókon. Egy percet sem kellett várni a sztárbalkezes harmadik góljára, ezzel már 9-3 állt az eredményjelzőn. A fiatal Vámos csak fokozta az élvezeteket, 10-3-ra módosítva az eredményt. És még 2 perc volt a félidőig... Ennek ellenére több gól már nem született, pedig Varga Dániel csavarja is elég veszélyes volt. A németek még egy fórt is kaptak az utolsó pillanatokra, de szerencsésen Nagy Viktorba vágták a labdát.

Vámosnak sikerült végre elhozni a labdát, Varga Déniel negyedik góljával köszönte meg csapattársának ezt a nemes cselekedetet. Politze szorult ápolásra az időkérés alatt. MEg is érezte a hiányát a német alakulat, Szívós bombájával 12-3-ra nőtt a hazai előny. Kreuzmann azért megmutatta, hogy bármennyire is úgy tűnik, hogy a németek mára elfelejtettek pólózni, azért mégis van bennük valami. Valami Szívósban is volt, ha már csak a nevéből indulunk ki, egy percen belül második gólját is meglőtte a magyar játékos (13-4). Ha kettő van, akkor lesz ott három is, ezt Szívós ismét bizonyította. Ezzel 10 gólra nőtt a különbség, amit a kézilabdában is nagy tapssal honorálnak, hát még itt. A 'B-közép' még megforgatta a kést a németekben, németül elszámoltak tízig, majd tovább skandálták a 'Van egy csapatunk' szlogent. Stamm egy ejtéssel  vágott vissza. Szép gól volt, ez tény (14-5). Oeler büntetőből olvasztotta nyolcra az előnyt, az egyenlítéshez az eddig eltelt idő is kevés lett volna. 20 másodperccel a 3. negyed vége előtt pláne.

Schüler kapta össze magát az utolsó 8 percre, ismét eggyel csökkent a német hátrány, de még így is tetemes volt ahhoz, hogy reménykedjenek a kéksapkások. És amire már vártunk, Török Bélának is megvan az első gólja a Vodafone-kupán! 15-7. Felengedett a magyar csapat, kimaradtak a fórok, a helyzetek, de a németek a nagy akarásukkal se jutottak el a gólig. Naroska aztán gyorsan megvétózta, hatalmas erejű lövésébe Nagy Viktor már nem tudott beleérni. Az utolsó percben 15-8 állt az eredményjelzőn, a közönség felállva szurkolta végig az utolsó pillanatokat. A végső másodpercekben előbb a magyarok majd a németek hagyták el a labdát, végül vendég góllal, 15-9-cel zárult a találkozó.

Török Béla: Tegnap hátul sok elkerülhető gólt kaptunk, ezt próbáltuk ma kiküszöbölni, illetve elől többet akartunk lőni. Nem készültünk mással a mai mérkőzésre, mindig úgy ugrunk vízbe, hogy sok gólos, látvány-vízilabdát mutassunk a közönségnek. Remélem, ezzel nem maradunk adósok itt, a fantasztikus margitszigeti drukkerek előtt sem.

A válogatottban más szerepköröm van, védő vagyok, feladatom a center semlegesítése. Én támadóbb szellemű játékosnak gondolom magam, így külön örülök, hogy gólt tudtam szerezni.

Mestere, Kásás Zoltán tegnap kint volt a mérkőzésen, de fiatal játékosának akkor nem adott intő szavakat. - Zoli bácsival Bilbaó után beszéltem, akkor az alap dolgokra hívta fel a figyelmem, hogy csak keményen.

Bár tegnap a németek megverték a spanyolokat, adódik a kérdés, hogy a holnapi találkozó is ilyen simának igérkezik-e.  - Nem ígérkezik annak - mondta a szegedi tehetség - , sőt, külön kemény meccsre számítunk. Az, hogy vasárnap, délelőtt, hazai közönség előtt vann a meccs, ez mind előny és egyben hátrány is, de ugyanúgy ugrunk a medencébe, mint minden mérkőzésen.

Győzelem és vereség az Európa-ligában

A Győri ETO hazai pályán 2–0-s vereséget szenvedett a horvát Dinamo Zagreb csapatától… Tovább olvasom