2017. 03. 29. szerda - Auguszta 4°C | 21°C Még több cikk.

Delmagyar.hu teniszdöntő – sztárokkal a ligetben

Két selejtező után kialakult az SZTE Alma Mater–delmagyar.hu teniszversenyének 16 fős döntője. Az október 10-i fináléban az olimpiai bajnok Vajda Attila és a Davis-kupa-válogatottba meghívót kapott Zsiga Máté is ütőt ragad.
Bár csak első alkalommal rendezte meg a delmagyar.hu és a Szegedi Tudományegyetem közös teniszversenyét, mégis óriási volt az érdeklődés a viadal iránt. A 64-es főtábláról a négyfős csoportok győztesei jutottak a szombati fináléba, ahol a díszes serleg mellett az Intersport felajánlásával egy vadonatúj Wilson teniszütőt is hazavihet a győztes.

A versenyre 16 év felettiek nevezhettek, korosztályokat nem határoztak meg a szervezők, hölgyek és férfiak egyaránt indulhattak. Végül négyen verekedték be magukat a gyengébbik nem képviselői közül a fináléba, ahol már egyenes kieséses rendszerben folytatódik a küzdelem.

Az SZTE Erzsébetligeti Teniszközpontjában az elődöntők és a finálé előtt ismert sportemberek ragadnak ütőt 12.30-tól. Az érdeklődők láthatják majd az újszegedi ligetben az olimpiai bajnok kenusunkat, Vajda Attilát, valamint a magyar Davis-kupa-csapatba frissen meghívott 17 éves Zsiga Mátét, aki jelenleg a 29. a legfrissebb junior világranglistán. Rajtuk kívül Susányi Zsófia edzője, Hajnal István és a HÓD TC-vel ötszörös magyar csapatbajnok, Kiss György is bemutatózik. Az egyetemet Totik Vilmos akadémikus képviseli.