Délmagyar logó

2017. 09. 22. péntek - Móric 11°C | 17°C Még több cikk.

Egyetemi díjak

Szeged - Mintegy 80 hallgató kapott valamilyen elismerést csütörtök este az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központban, ahol kiosztották az egyetemi hallgatói díjakat.
Badó Attila, az SZTE hallgatói és közkapcsolati rektorhelyettese az ünnepségen átadta többek között a Szent-Györgyi Albert-ösztöndíjakat, a Sófi-ösztöndíj különdíjait, az egyetem tehetséggondozó-, sport- és doktorandusz-ösztöndíjait.

Díjazottak 2009/2010 I. félév

Egyetemi Szavalóverseny

I. Kiss Bernadett (JGYPK I. MA Ének-zene)
II. Soós Enikő (BTK III. (magyar-angol-kommunikáció)
III. Takács Rolland (MK III. gazdaság- és vidékfejlesztési agrármérnök)

Jutalom: Kazinczy Ferenc (GYTK II. gyógyszerész)

Tóth Tamás (TTIK biológia)

A zsűri tagjai:

Beslin Anita szerkesztő, riporter, MR Szegedi Körzeti Stúdió
Janik László színművész, rendező, Szegedi Nemzeti Színház
Horváth Illés színművész, Szegedi Nemzeti Színház
Balog József újságíró SZTE BTK Kommunikáció és Médiatudományi Tanszék
Tajti Gabriella irodavezető, SZTE Kulturális Iroda

Egyetemi Zenei Verseny

Komolyzene kategória

I. Kávé Kvartett
Fejér Ferenc brácsa (TTIK VI. műszaki informatika), Széll Judit hegedű (BTK III. magyar-francia), Szalai Judit, Fülöp Viktor oboa (ÁOK III.)
II. Karsai Dávid hegedű (TTIK III. matematika)
III. Harkai Csilla magánének (ÁJTK II. jogász)
Jutalom: Szénási Ráhel zongora (TTIK I. fizika)

Népzene kategória

I. Szűcs Szilárd népi duda (ÁOK II. általános orvos)
Szűcs Bálint koboz (Ságvári Gyakorló Gimnázium)
II. Kis Iván Ágnes népdalénekes (BTKI II. germanisztika)
III. Szabó Beáta Tünde tekerőlant (TTIK II. matematika)
III. Korcsmáros Réka népdalénekes (TTIK V. geográfus)

Jazz, musical, sanzon kategória

I. Stayer Edgár (ÁJTK I. jogász)

II. Tandi Flóra (ÁJTK III. jogász)

A zsűri tagjai:

Száz Krisztina zenei referens, Szeged Város Önkormányzata, Szegedi Egyetemi Énekkar vezetője
Ivánovics Tünde népdalénekes
Zsigmond Zoltán zongoraművész, főiskolai docens SZTE ZMK (a zsűri elnöke)
László Boldizsár operaénekes

Verspályázat

I. Szabó Pál (BTK PhD III. medievisztika)
II. Benyó Gergely (BTK V. régészet – III. dráma- és színháztörténet spec.)
III. Garaczi Zoltán (BTK II. történelem-angol)

A zsűri tagjai:

Orcsik Roland egyetemi tanársegéd, szerkesztő, kritikus, SZTE BTK Szláv Tanszék
Petro János újságíró, szerkesztő (Szegedi Egyetem)
Egyed Erika kulturális szervező, SZTE Kulturális Iroda

A díjazottak a pénzjutalmat és Rektori Oklevelet kapnak.

Az SZTE Sófi Ösztöndíj 2009-ben elnyert különdíjasai

1. Égerházi Lilla V. Geográfushallgató, Természettudományi és Informatikai Kar
2. Dr. Márkus Róbert Genetikus, Magyar Tudományos Akadémia, Szegedi Biológiai Központ, Genetikai Intézet
3. Mucsi Gergő V. Ütőhangszerművész, tanár szakos hallgató, Zeneművészeti Kar
4. Dr. Ördög-Deák Andrea V. Jogászhallgató, Állam-és Jogtudományi Kar
5. Dr. Varga Zoltán VI. Orvostanhallgató, Általános Orvostudományi Kar

Jó tanuló, jó sportoló verseny 2009.

Nők

1. Antal Anita, JGYPK Rekreációszervezés és Egészségfejlesztés szak
Sportág: Floorball
Legjobb eredmény: OB I. 2.hely, MEFOB 2.hely, Válogatott
2. Révész Anikó, JGYPK Testnevelő-edző szak
Sportág: Országúti kerékpár
Legjobb eredmény: OB időfutam 1. hely, MEFOB időfutam 1. hely
III. Laluska Zsuzsa, GTK Közgazdász – gazdálkodási szak
Sportág: Triatlon – Duatlon
Legjobb eredmény: U 23-as Duatlon EB 6. hely, Duatlon OB 2. hely

Férfiak

1. Csatlós Máté, GTK Közgazdász-gazdálkodási szak
Sportág: Evezés
Legjobb eredmény: Egyetemi EB (Könnyűsúlyú négypár) 3. hely, OB (könnyűsúlyú nyolcas) 1. hely, MEFOB 1. hely
II. Szántó Lajos, MK Vállakozó-menedzser szak
Sportág: Sífutás, biatlon
Legjobb eredmény: Egyéni nyári biatlon OB 4. hely, Országúti síroller OB 5. hely
3. Garamvölgyi Máté, ÁJTK Munkaügyi és Társadalombiztosítási Igazgatási szak
Sportág: Triatlon - Duatlon
Legjobb eredmény: MEFOB, Duatlon csapatverseny I.h.

Szent-Györgyi Albert ösztöndíj

Bódi Nikolett (TTIK PhD I. évfolyam Biológia Doktori Iskola)
Dr. Borda Bernadett (ÁOK PhD I. évfolyam Klinikai Orvostudomány Doktori Iskola)
Gellérfi Gergő (BTK IV. Informatikus könyvtáros – latin)
Konkoly Marianna (MGK IV. Mezőgazdasági mérnök)

Egyetemi Tehetséggondozó Doktorandusz Ösztöndíj

1, Antos Balázs Történelemtudományi Doktori Iskola
2, Ábrahám Ádám Irodalomtudományi Doktori Iskola
3, Dr. Baki Gabriella Gyógyszertudományok Doktori Iskola
4, Bódi Nikolett Biológia Doktori Iskola
5, Borcsa Botond Lajos Gyógyszertudományok Doktori Iskola
6, Dr. Csapi Bence Gyógyszertudományok Doktori Iskola
7, Dezső Linda Közgazdaságtudományi Doktori Iskola
8, Domokos Csaba Informatika Doktori Iskola
9, Hajdu Zsanett Gyógyszertudományok Doktori Iskola
10, Juhász László Multidiszciplináris Orvostudományok Doktori Iskola
11, Komlósi Boglárka Nyelvtudományi Doktori Iskola
12, Kristó Katalin Gyógyszertudományok Doktori Iskola
13, London Annamária Gyógyszertudományok Doktori Iskola
14, Dr. Németh Balázs Interdiszciplináris Orvostudományok Doktori Iskola
15, Pataj Zoltán Kémia Doktori Iskola
16, Petró Éva Gyógyszertudományok Doktori Iskola
17, Pomázi Anita Gyógyszertudományok Doktori Iskola
18, Samu Andrea Földtudományok Doktori Iskola
19, Serly Julianna Interdiszciplináris Orvostudományok Doktori Iskola
20, Srankó Dávid Környezettudományi Doktori Iskola
21, Szabó Ágnes Míra Interdiszciplináris Orvostudományok Doktori Iskola
22, Tamás Ágnes Történelemtudományi Doktori Iskola
23, Takács Szabolcs Ferenc Interdiszciplináris Orvostudományok Doktori Iskola
24, Dr. Tiszlavicz Zoltán Interdiszciplináris Orvostudományok Doktori Iskola
25, Tóth Péter Sándor Kémia Doktori Iskola

Egyetemi Tehetséggondozó Sport Ösztöndíj

1, Csatlós Máté GTK V. Közgazdász
2, Dalmády Petra GYTK II. Gyógyszerész
3, Dalmády Szandra ÁOK V. Orvos
4, Endrődi Balázs TTIK IV. Vegyész
5, Erdélyi Szabolcs JGYPK IV. testnevelő – edző, egészségfejlesztő
6, Fabó Lili BTK IV. Anglisztika
7, Gundl Diána Ágnes JGYPK I. Rekreációszervezés és egészségfejlesztés
8, Hajdú Enikő JGYPK IV. Biológia – testnevelés
9, Halász Henriett JGYPK II. Testnevelő – edző
10, Hegedűs Renáta Ildikó JGYPK I. Gyógypedagógia
11, Kapeller Adrienn ÁJTK IV. Jogász
12, Károlyi Csilla JGYPK III. Testnevelő – edző
13, Mészáros János Gyula TTIK III. Mérnök informatikus
14, Nagy József JGYPK II. Testnevelő – edző
15, Nagy Péter ÁJTK III. Jogász
16, Németh Tibor ETSZK II. Gyógytornász
17, Papp Sándor András TTIK III. Környezetmérnök
18, Révész Anikó JGYPK III. Testnevelő – edző
19, Szalma Bence TTIK II. Földrajz – geoinformatikus
20, Szántó Lajos MK V. Vállalkozó – menedzser
21, Vass Tamás MK III. Gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnök

hirdetés

Kövessen minket, kommentelje híreinket a Delmagyar.hu Facebook oldalán!

hirdetés

hirdetés

A címoldal témái

Önnek ajánljuk

Ébresztő, vörös Szeged! - Jobbik-tüntetés a Lófaránál

A Reök-palota előtti téren körülbelül negyvenen tüntettek árpádsávos, jobbikos és nemzetiszínű zászlókkal. Tovább olvasom