Gyűjtse össze az érdekes cikekket a címek mellett lévő ikonokkal! később elolvasom

Szeged - delmagyar.hu

2010. 09. 03. péntek - Hilda
Időjárás: Napos, felhős22°C - Napos, esős23°C
Itt vagyok: Nyitólap > Szeged hírei > Gyerek, gyerek, segítség!

Gyerek, gyerek, segítség!

Kiss Gábor Gergő
2009.10.17. 09:32
Értékelem a cikket!
Betűméretet növelem Betűméretet csökkentem Cikket küldöm e-mailben Nyomtatom E-mailt írok a szerkesztőnek Később elolvasom

Röszke - Sokkoló volt, amikor megtudták, hogy az egyik gyerek kómába esett – mesélte Fekete Gábor. A fiatal főtörzsőrmester és kollégái mentették meg azt a kétéves kisfiút és hároméves nővérét, akikre csütörtök hajnalban találtak rá a röszkei Tisza-töltésnél.

- Gyerek, gyerek, segítség! – ezeket a szavakat ismételgette szerbül az a 29 éves koszovói férfi, akinek két gyermekét, egy 2 éves kisfiút és egy 3 éves kislányt talált kihűlve, kritikus állapotban Fekete Gábor rendőr főtörzsőrmester kollégáival csütörtök hajnalban a röszkei Tisza-töltésnél. Ahogy arról tegnapi számunkban beszámoltunk, a határsértő apa a 112-es segélyhívón kért segítséget a rendőröktől.

– A röszkei Premier söröző előtti nyilvános telefonfülkéből hívott minket a teljesen átázott férfit. Miközben a csuromvizes útlevelét ellenőriztük, a gyerekeiről és a határról kezdett beszélni. Elég zavart volt, nem tudtuk, hogy egyáltalán igazat mond-e. Ettől függetlenül azonnal kocsiba ültünk, de az általa mutatott helyen senkit sem találtunk – mesélte Fekete Gábor, akivel tegnap az említett fülkétől indultunk el a Tisza-töltés felé. Az út autóval is hosszú volt, az apának gyalogosan és fáradtan legalább másfél órájába telhetett, amíg segítséget tudott kérni. A határrendészek a férfi által mutatott helynél jó száz méterrel feljebb, az ártéri erdőkön túl, a töltés bal oldalán találták meg a két alig lélegző gyermeket.

Fekete Gábor főtörzsőrmester a röszkei Premier söröző előtt találkozott a rémült apával.
Fotó: Schmidt Andrea

– Esett az eső, és metszően fújt a szél. Azonnal betakartuk a kicsiket, hívtuk a mentőket, és a röszkei határrendész kirendeltségre vittük őket. A gyerekekkel nem tudtunk kommunikálni, a kiérkező mentők azonnal a klinikára vitték őket. Mivel az apa vízum nélkül érkezett az országba, nekünk is vele kellett menni. Sokkoló volt, amikor ott megtudtuk, hogy az egyik gyerek kómába esett – mesélte Fekete Gábor.

Az édesapát már kihallgatták, de egyelőre a rendőrök számára sem világos, hogy pontosan hogyan jutott bajba a család. Annyi tűnik bizonyosnak, hogy Franciaországba szerettek volna eljutni a jobb élet reményében. Bár az apa több verzióval is előállt, a rendőrök szerint a család nem a Tiszán átúszva, hanem gyalogosan próbált átjutni a határon. A gyerekek kihűlését a vizes-sáros eső okozhatta.

Az apát őrizetbe vették, a békéscsabai befogadó állomásra szállították, ahol menekültstátuszt kért.

Jobban vannak a gyerekek

Túri Sándor, a szegedi gyermekklinika igazgatója tegnap délután jó hírekkel tudott szolgálni a gyerekekről. A kómába esett kisfiú kikerült az intenzív osztályról, jövő hét elején – amennyiben semmiféle szövődmény nem lép fel – testvérével együtt a klinikát is elhagyhatja.
ˆaz oldal tetejéreˆ

Hozzászólok a cikkhez


Mi tekintettel vagyunk a személyiségi jogokra, elutasítjuk a gyűlöletkeltést és az uszítást. Kérjük, tegyen így Ön is, hiszen a hozzászólást saját felelősségére írja! Ön a(z) 38.107.191.97 IP címről szól hozzá.

Hozzászólás írásához be kell jelentkezni!
Kérem, jelentkezzen be vagy regisztráljon!
Töltés, kérem várjon!
1234 következő >> végére >>> 39 hozzászólás
Moderálásra küldöm Moderálásra küldöm 39. hozzászólás flexsnake 2009.10.19. 21:08

38. neki kiesett az az időszak mikor eltörölték a kötelező seggbesorozást :D

Moderálásra küldöm Moderálásra küldöm 38. hozzászólás szatyi 2009.10.19. 11:34

-Zeppelin- "sorállományú" határőr már évek óta NINCS.

Moderálásra küldöm Moderálásra küldöm 37. hozzászólás Zeppelin 2009.10.18. 19:33

CID!

Most rendőrök, egyébként majdnem mindenki sorállományú határőr volt, majd zsaru lett.

Moderálásra küldöm Moderálásra küldöm 36. hozzászólás 19701230 2009.10.18. 18:09

köszönjük valóban!!

Moderálásra küldöm Moderálásra küldöm 35. hozzászólás bjela1980 2009.10.18. 00:41

Köszönjük, hogy segítettek!

Moderálásra küldöm Moderálásra küldöm 34. hozzászólás csutka 2009.10.17. 21:19

Kiváncsi lennék rá hol van az anyuka.Remélem nem a tiszában.

Moderálásra küldöm Moderálásra küldöm 33. hozzászólás efje 2009.10.17. 21:01

Koszovói férfi, Franciaország. Nekem egy tavalyi akciófilm jutott az eszembe. Taken az eredeti címe.

Moderálásra küldöm Moderálásra küldöm 32. hozzászólás gróf 2009.10.17. 20:22

Asszittem az orvosok meg a mentők mentenek...

Moderálásra küldöm Moderálásra küldöm 31. hozzászólás CID 2009.10.17. 20:10

4. hozzászólás Zeppelin 2009.10.17. 11:47

Az agyon cseszegetett, méltatlanul lenézett rendőrök, vagy ahogy most gúnyolják őket a sünök, ismét életet, életeket mentettek. Gratulálok nekik, ők a mi hétköznapi hőseink!

Nekem sem szimpatikus a rendőrök cseszegetése, de azt azért megjegyezném, ők határőrök voltak .( már amíg nem vonták össze őket )

Moderálásra küldöm Moderálásra küldöm 30. hozzászólás Mizujs 2009.10.17. 19:28

Sajnálom ezt az embert, de miért nem kapott vízumot? Nem volt rá pénze vagy nem kaphatott, mert valami eljárás folyt ellene? Esteleg az anya elől akarta eltüntetni őket vagy utána vinni?? Sok a kérdés ahhoz, hogy megítélhessük a tettét.


Töltés, kérem várjon!
ˆaz oldal tetejéreˆ
HIRDETÉS
bezár
asdasd
Kérem várjon, jelentkezését rögzítjük...