Régiót választok:
Csongrád megye
|
Bács-Kiskun megye
Gyűjtse össze az érdekes cikekket a címek mellett lévő ikonokkal! később elolvasom

Szeged - delmagyar.hu

2012. 05. 27. vasárnap - Hella

Még több

Itt vagyok: Nyitólap > Szeged hírei > Káosz a Krúdyban: állandó órarend nélkül tanulnak a diákok

Káosz a Krúdyban: állandó órarend nélkül tanulnak a diákok

Szeged - Nincs állandó órarendjük a szegedi Krúdy szakközépiskola diákjainak, mert az a pedagógus, aki eddig készítette, nem vállalta a feladatot. A tanulók az interneten vagy az iskola faliújságján értesülnek órabeosztásukról. Más középiskolában nem ez a gyakorlat.

Munkatársunktól - 2008.03.06. 04:00
Nyomtatom E-mailt írok a szerkesztőnek Később elolvasom
Nincs állandó órarendjük a szegedi Krúdy szakközépiskola diákjainak, mert az a pedagógus, aki eddig készítette, nem vállalta a feladatot. A tanulók az interneten vagy az iskola faliújságján értesülnek órabeosztásukról. Más középiskolában nem ez a gyakorlat. Az oktatási iroda vezetője leszögezte, az órarendnek stabilnak kell lennie.

„A diákoknak március elején még nincs állandó órarendjük a szegedi Krúdy Gyula Kereskedelmi, Vendéglátóipari Szakközépiskola és Szakiskolában. Napról napra, sőt óráról órára változtatják azt. Ha van, az is hiányos vagy hibás. Itt ülök este a gép előtt, és még nem tudom, milyen órám lesz holnap. Nem tudok felkészülni, még azt sem tudom, mikor kell kelnem reggel" – írta névtelenül szerkesztőségünknek egy krúdys diák.

Akinél nincs otthon internet, az iskolai faliújságról értesülhet az órarendről.
Fotó: Segesvári Csaba

Elmentünk tegnap az iskolába, ahol a reggeli órákban valóban káoszt tapasztaltunk. A diákok elmondták, jobb esetben vasárnap este tudják meg a következő heti órarendet az iskola internetes oldaláról, de előfordul, hogy hétfőn reggel nyolckor az osztályfőnök diktálja le nekik.

– Jártam már úgy, hogy reggel a József Attila sugárút 122–126. szám alatt lévő Krúdyban tudtam meg, a Maros utcai tanműhelyben lesz az első órám. Az interneten minden este megnézem, mivel kezdek másnap, hiszen bármikor változtathatnak – panaszkodott egy lány.

Az iskola igazgatója, Baráth Lajosné cáfolta a diákok állítását.
– Az órabeosztás a második félévben valóban többször módosult. Négy tanár hónapok óta beteg. A változásokról a diákok minden hét végén az iskola honlapjáról értesülhetnek – magyarázta.

Vasárnap tudják meg a következő hét programját.
Fotó: Segesvári Csaba

De hogyan értesüljenek azok, akiknél nincs otthon internet? – kérdeztük az igazgatótól. Baráthné azt válaszolta, a mai világban mindenki hozzáférhet az internethez, például kávézókban. A vidéki gyerekek pedig teleházakban. – A biztonság kedvéért az iskola faliújságjára is kifüggesztik az A és a B hét rendjét arra az esetre, ha az osztályfőnökök esetleg elmulasztanák a kötelességüket teljesíteni, és nem tájékoztatnák időben a gyerekeket – mondta az igazgató.

Stabilnak kell lennie

Kardos Jánostól, a szegedi polgármesteri hivatal oktatási irodájának vezetőjétől megtudtuk, a középiskoláknak egész évre vagy fél évre el kell készíteniük az órarendet. Abban az esetben, ha egy tanár megbetegszik, változtathatnak rajta. Kardos János kiemelte, attól, hogy nem a korábban azzal megbízott tanár készítette a Krúdy órarendjét, még stabilnak kell lennie.

Megtudtuk: az órarendet 2000 óta az iskola egyik tanára készítette számítógépes program segítségével. A tanév elején még megcsinálta, de erre a félévre már nem vállalta. Ez okozta a kavarodást.

Az igazgatónő úgy vélekedett, február óta vége a zűrös időszaknak. Ám a krúdys diákok szerint márciusban is az folytatódik, ami korábban volt: bizonytalanság az órarend körül.

Ahol nem változik

A szegedi Széchenyi gimnáziumban már augusztusban elkészül az új tanév órarendje, amelyet a diákok szeptember 1-jén kapnak meg interneten és az osztályfőnököktől. Ez egész évre érvényes, csak nagyon ritkán és kivételes esetben változtatnak rajta. Ugyanígy a Tömörkényben is, ahol szintén az első napon az osztályfőnökök diktálják le a munkarendet. A Gábor Dénes Gimnáziumban számítógépes program segítségével készítik el az órabeosztást, amelyet év közben nem változtatnak. Az igazgató elmondta, aki kicsit is ért a számítógéphez, annak nem jelenthet problémát a program használata.
Nyomtatom E-mailt írok a szerkesztőnek Később elolvasom

Hozzászólok a cikkhez


A tisztább tartalom érdekében előzetesen moderálunk. Ez rövid késést fog okozni a komment megjelenésében, amiért megértését kérjük. Az éjjel 23 és 6.30 közötti kommentek 7-ig jelennek meg.
Kérjük, olvassa el Felhasználási szabályainkat!

Hozzászólás írásához be kell jelentkezni!
Kérem, jelentkezzen be vagy regisztráljon!
Töltés, kérem várjon!
123456789... következő >> végére >>> 164 hozzászólás
Moderálásra küldöm 164. gey elkeseredett tanuló 2008.03.27. 11:24

Nos....különböző kritikák repkedtek a levegőben a cikk után..az iskolában mindenki erről beszélt és a diákok többsége csak mosolygott rajta....Saját véleményem szerint nem a Misit, vagy akárki mást kellene hibáztatni...Sőt nem is ez az órarend probléma a legnagyobb!!A z igazgatónő tavalyi betegsége óta egyre több és súlyosasbb problémák jelnnek meg az iskolában, de természetesen már előtte is voltak.A vezetőségen kellene változtatni és talán kicsit összetartóbbnak kellene lennük. Minden iskolában előfordulnak tanár-diák konfliktusok és nem feltétlenül a tanárnak van mindig igaza...főleg ha már egy egész osztály észrevette ezeket a hibákat:S:sSajnos ebben a mai világban tényleg nehéz nekünk diákoknak hinni a szülők szempontjából....de kérdezem én, akkor kihez menjek??Jött a válasz, hogy miért nem megyek az igazgatónőhöz!?Hogy miért? Az igazgatónő a szülői értekezleten nem egy szülővel beszélt úgy mint a kutyákkal:S:SÉs talán ez nem a legmegfelelőbb...."Ha valami nem… Tovább olvasom »

Moderálásra küldöm 163. Kiscica 2008.03.22. 13:40

Nem elfogadható hogy egy cikk kelljen ahhoz hogy az órarendet időben feltegyék az internetre. Ahogy az sem hogy ha egy szülő betelefonál az igazgatónőnek akkor az igazgatónő flegmán a szülő szemébe nevet. Az a véleményem hogy nagyon rendet kéne tenni az igazgatóságnál, és mind az igazgatót mind azt aki az órarendért felelős valóban felelősségre vonni azért amiért ilyen felgmán állnak az isklához. Az igazgatónő terel hogy ez felelős meg az felelős. Meg hogy ez egy önkormányzati intézmény és nem ő a felelős, pedig szerintem ha ő az igazgató akkor igenis az ő felelőssége hogy jól működjön az iskola. És nem azokat a diákokat kéne elővenni akik ki mernek állni, hanem kicsit magukba szállni és tenni ellene hogy ez így legyen.

Moderálásra küldöm 162. az egyik 2008.03.18. 21:41

Abban nem adnék igazat hogy a vezetőség tudja csak eldönteni hogy milyen rendszergazda a Misi ugyan is mi ( a diákok ) is tudjuk és látjuk hogy egyáltalán nem linkeskedi és nem veszi félválon a munkályát! Valóban voltak gondok az órarendel de ennek már vége van ! És erről az egész cécóról az a véleményem hogy nem egy ember felelős ezekért csak egy ember lett a bűnbak aki most történetesen a Virág Misi lett ! De szerintem ez nem ért volna meg egy cikket ! Ez csak hírnév rombolás volt aminek túl sok értelmét nem látom! Szerintem ezért már nem kell senkit hibáztatni mert vissza már nem lehet csinálni ! Inkább hálás lehetne mindenki hogy van egy olyan ember a suliban aki ezt a nehéz munkát elvégzi ! Ezúton is megköszönném Virág Misinek hogy nyugodt tudott maradni ebben a helyzetben és hogy képes volt ilyen nyomás alatt is rendes órarendet készíteni!

Moderálásra küldöm 161. Úgy is tudjátok 2008.03.18. 18:41

Sziasztok!

SAjnos igazat kell adnom Horváth Gábornak, én teljes mértékben igazat adok neki. Én is ugyanazeket tapasztaltam, Misi mindig el volt magával szállva. Honnan tudjátok hogy milyen rendszergazda?? Nem nekünk kell őt értékelni, hanem a vezetésnek. Sokak szerint eddig jól végezte munkáját, többek szerint nem. A véleményem szerint, azzal a munkával amit a suliban Ő csinál, máshol már rég kirakták volna. Egy a lényeg, hogy az igazgatónővel mindig jó viszonyt ápolt és innentől kezdve már nincs gond. Biztos munkahely, nem kell aggódni a jövőben. Nem is Misive van a baj, hanem a mindenbe belefáradt felsővezetésben, akik nem tudnak és nem is akarnak együtt dolgozni, pedig összefogással és nem áskálódással, talán a Krúdy is egyről a kettőre tudna jutni. Abban igaza van Gábornak, hogy igenis az Igazgató nőnek, fel kellene fogni, hogy nagyon sok tehetséges tanár van a Krúdyban akiknek a tehetségét, hozzáértését felszínre kellene hozni, nem Patópál módjára elhenyélni. Igenis vannak jó… Tovább olvasom »

Moderálásra küldöm 160. Borisz Jelcin 2008.03.14. 18:48

Szerintem Horváth Gábor nem az igazi neve. Legalább annyira valódi és igaz, mint az ő hozzászalósa vagymint az én nevem. -:)
K. "Horváth Gábor" NINCS IGAZAD SZINTE SEMMIBEN!

Moderálásra küldöm 159. az egyik 2008.03.13. 14:25

Kedves Horváth Gábor! Ameddig nem tudod hogy mi folyik az iskolai falak mögött , addig ne mínősíts senkit! Virág Misi egy nagyon jó rendszergazda és szerintem ez senkinek nem okozott akkora kellemetlenséget az órarendben mint amekkora botrányt csináltak belőle! Szóval szerintem nem kéne minősíteni senkit ameddig nem tudod hogy miről is van szó igazából!

Moderálásra küldöm 158. Virág Mihály 2008.03.13. 11:31

Kedves Horváth Gábor, Te is megint olyat állítottál, amely csak rész igazságokat tartalmaz, de nem tudod a részleteket. Hasonlítasz a Délmagyarra talán... Engem Fekete Igazgató Úr kötetlen munkaidővel vett fel, heti 40 óra ledolgozandó munkaórával. Ebből kifolyllag semmi gond a 11-órás kezdéssel. Nem egyszer megnézhetted volna este 8-kor bent vagyok-e, mert meglepődtél volna hányszor bent voltam, sőt volt hogy 8-9-től 18-19-ig is. Amiért nem jár túlóra pénz.... Másrészt engem rendszergazdának vettek fel, s nem órarend készítőnek. Az óraadók heti 1-2 óráját nehéz sorba egymás után elhelyezni úgy, hogy azok akik heti 24-25, órát tartanak, azokat ez ne érintse hátrányosan, meg legyen nekik üres napjuk is, de szivesen látlak egy korepetáláson, ahol megmutatom hogyan működik egy órarend készítő program. Soha nem mentem több hetes szabadságra! De ha mentem is, minimum 21 nap szabadság jár egy évben! Ha el mentem nagynehezen szabadságra, megértem magam utolérni, mivel a munkám nagy részét… Tovább olvasom »

Moderálásra küldöm 157. Horváth Gábor 2008.03.12. 21:16

A lényeg itt nem más,mint az igazgatónő Baráthné egyik csatlósa nemet mondott az igazgató nőnek. Történt ugyanis,hogy a technikus és az igazgatónő nagyon jó barátságban vannak. Ezért a technikusnak mindent szabadatt a Krúdy-ban. Ő megtehette, hogy 11-kor ért be a suliba, megtehette, hogy több hetes szabadságokra menjen. A technikus egyébként nem került messze a saját iskolájától,hiszen Ő is a Krúdy-ban végzett évekkel ezelőtt. Nos, a románcnak vége szakadt. És a technikus nemet mondott. nos, ezek a tények és semmi mát. Egyébként is az órarendek amióta a technikus (Virág Misi) csinálta katasztrofálisak voltak. Nekem volt olyan hogy lyukas órám volt stb. A tanárok mindig lázongtak az órarenddel kapcsolatban, mert több óraadó tanárnak csinált Misi olyat, hogy egy nap van első majd hatodik órája. Kérdem én normális észre vall ilyen órarendet összeállítani. Végre az igazgatónőnek átkellene látni a falon, és normálisan, erős kézzel, mint annak idején Fekete igazgató úr tette. kellene vezetni… Tovább olvasom »

Moderálásra küldöm 156. KA 2008.03.12. 18:45

Don Juan ki vagy?

Moderálásra küldöm 155. az egyik 2008.03.12. 15:49

A felsősöknek meg nem igazán kéne lenézni a 9.es diákokat ugyanis ők is voltak elsősök ! Attól hogy egy vagy két évvel idősebbek vagytok azért még nem kéne lenézni őket!Ugyan olyan diákok ők is mint ti!


164 hozzászólás123456789... következő >> végére >>>
Töltés, kérem várjon!
ˆaz oldal tetejéreˆ

hirdetés

HIRDETÉS
bezár
asdasd
Kérem várjon, jelentkezését rögzítjük...